Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden védőnő ilyen vagy én...

Minden védőnő ilyen vagy én reagálom túl? Azt mondta reméli nincs a kiságyon baldachin meg fejvédő mert akkor ezt lefogja vetetni? De milyen jogon? Neki szerintem nem ezzel kéne foglalkoznia! Abba is bele köthet milyen színű a baba szoba? 34h km

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 13:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
nem szedetheti le, bár ezeknek én sem sok értelmét látom. Inkább csak a port fogják de valódi hasznuk nem sok van. Abba viszont nem szólhat bele, hogy Te hogyan díszíted a baba szobáját! Ez a saját döntésed.
2010. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem reagálod túl, a védőnőnek semmi köze hozzá, hogy mit raksz a gyerekszobába, javaslatokat tehet, de nem KÖTELEZŐ hallgatni rá. Hallgasd meg, és utána közöld vele, hogy köszönöd, de majd te tudod, hogy mi jó a TE gyerekednek, és mi nem. Szakmai dolgokban segítsen, ne olyanba szóljon bele, amihez igazából semmi köze. Ne hagyd magad, szerintem ez a védőnő kicsit túllihegi a dolgokat, nem kell engedni, hogy a fejedre nőjön, ennyi. Jó babavárást, és könnyű szülést neked!
2010. jan. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Őszintén megmondom a baldachin is és a fejvédőt is ajándékba kaptuk!de nekem nagyon tetszik!Nem akarok vele majd durva lenni,de nem szeretném levenni!Főleg nem utasításra!mert szerintem a védőnők nem ezért vannak!
2010. jan. 13. 13:11
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán semmi köze hozzá, hogy van fent baldachin vagy nincs. Nálunk az első gyerek bölcsőben aludt, volt fent baldachin, a másodiknak kiságya volt, baldachinnal, a harmadiknál nem tettem fel a kiságyra, mivel alig töltött benne időt:) Szerintem nincs nagy jelentősége, de a védőnő ilyenbe nem szólhat bele,az biztos.
2010. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%
Ez komoly? Ne máár. Mondjuk én sem tudom, hogy a 3 hónap alatt miért kell már most másodszor jönnie? A körülményeink nem változtak. 2 hetente járok tanácsadásra. A babaszobát még ráérünk csinálni, mert csak most töltöm a 16 hetet. Akkor minek? Ha meg valamit kérdezek tőle, ami érdekelne, akkor nem tud rá valaszolni, csa hebeg-habog, meg mondja, hogy inkább az orvost kérdezzem. Hát nekem az ilyen aztán nem fog beleszólni, hogy milyen cuccokat veszek a babának. Amúgy nekün is lesz fejvédő és baldachin is. Ha szól valamit, akkor elküldöm, az tuti. Tehát nem Te reagálod túl a dolgot.
2010. jan. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Én teljesen meg vagyok elégedve a védőnőnkkel, neki az a dolga hogy tanácsot adjon. Hogy mit raksz a szobába az a ti dolgotok, esetleg elmondhatja hogy az miért nem jó. Na akkor léphet ő is ha egy babát a retekbe, mocsokba, iszákos szülőkhöz visznek vissza, akkor tényleg van joga beleavatkozni ezekbe a dolgokba de egyébként az a feladata hogy segítsen és tanácsot adjon.
2010. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki hogy ha jól oda van kötve a fejvédő meg jól felszerelve a baldachin,akkor nem lehet baj.Ha meg attól fél hogy a gyerek leszereli,addig is van még minimum 7hónapotok a születése után,addig nem bántja,Szerintem amugy nagyon hasznos,és neki meg semmi köze hozzá.Pffff,hogy "lefogja vetetni". ..nemsemmi,mintha legalábbis kaszákat akarnál a gyerek fölé akasztani..
2010. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden védőnő ilyen, a miénk például egy angyal... Nekem még macskáim is vannak (a gyerekszobából ki vannak zárva), és a kandúr minden látogatáskor bele akar mászni a táskájába, de ő mindig csak mosolyog rajta... Semmibe nem szól bele, pedig nem vet fel minket a pénz, de tisztaságban élünk, és ennyi. A mi ágyunkon is van baldachin, a pelenkázót pedig Apa készítette. Még meg is dícsérte a védőnő, hogy milyen ügyes... :)


Szerintem egyszerűen engedd el a füled mellett, amit mond. Vagy ha nagyon erősködik, akkor cseréld le! Ő nem azért van, hogy idegesítsen téged, hanem hogy segítsen! A baldachin semmilyen veszélyt nem jelent a kicsire nézve, tehát nincs joga levetetni.

A gyerekszoba színébe meg úgy szóljon bele, hogy sok helyen egyáltalán nincsen gyerekszoba, mégis felnő a lurkó!

Szerintem kissé túlbuzgó védőnénit kaptál...


Én nem is értem ezt... Valószínűleg nagyon szerencsés vagyok. Nem volt fogadott dokim, mégis teljesen jó élmény maradt a szülésem. Nem tömöm pénzzel a védőnőt (egyetlen desszertet kapott, amikor megszületett a babám), mégis nagyon aranyos. Mások meg olyan sztorikat írnak, hogy a hajam égnek áll! Borzasztó, mennyire csak a szerencsén múlik, hogy az embert normális szakemberek vegyék körül...

2010. jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk aranyos védőnőnk van, volt egy párszor nálunk, van cica is, allergiás rá, de nem szólt egy szót sem. Mondtam neki, hogy ki lesz csukva a babaszobából, azt mondta, hogy ez nem az ő dolga. Látott már macska nélkül tiszta retek lakást, még egy fél sarok sem volt a gyereknek kialakítva, nemhogy baldachin, na az az ő dolga. Egyébként pl. ahol a gyerekkel egy szobában alszanak a szülők, és nem akarnak állandóan vak sötétben, olvasás, tv-nézés nélkül lenni, akkor jó a baldachin, mert a fények nem ébresztik fel a babát. Nekünk pont ő javasolta erre az esetre. Érdekes!
2010. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mondta ÍGY hogy le fogja vetetni??? Nem lehet hogy viccelni akart? :// (bár elég bénán) Nem akarom elhinni hogy ilyen van...annál is inkább, mert én is védőnő vagyok, és roppant mód tud dühíteni, hogy én meg nem kapok állást a városunkban meg sehol a környéken, pedig jól végezném a munkám :(((

Ilyen emberek meg szabadon dolgozhatnak :(

2010. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!