Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel potoljatok a kalciumot...

Hencsi55 kérdése:

Mivel potoljatok a kalciumot ha nem iszik tejet a baba?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1,5 eves, most alltunk le a szopizassal.Cumisuveget soha nem fogadta el,a tejtol,tapszertol meg a hanyinger is rajon es minden tejtermeket elutasit.

#kalcium #tejtermek elutasitasa
2015. aug. 5. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Rizstej pl. Vagy mas novenyi alapu tej, rizstejet, kokusztejet otthon is elo tudsz allitani.
2015. aug. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 21 hónaposan egyszer csak megszagolta az addig kedvelt tápszert és ellökte. Azóta ami fehér, vagy tejillatú azt elutasítja. Joghurtot, kremtúrót fogadja el én abba teszek neki két kanál tápszert naponta 2 eszik meg így. Védőnő, gyerekorvos ajánlotta, azt mondták, ha egyébként sajtot egyéb tejterméket fogyaszt akkor nem kell aggódni. De nyilván azért én is aggódom. Es főzelékbe amibe csak lehet csempészem bele a tápszert. Rízstejet próbáltam a védőnő javaslatára mert en is azt iszom vagy mandula/kókusztejet de ez utóbbiakat az allergia veszely miatt nem adom.
2015. aug. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyebkent fozeleket dusits tejfollel, reszelt sajttal, tejjel, nem kell a gyereknek tudni, h mi van benne. Turot sem eszik? Mert azt nasinak is meg lehet csinalni, turogomboc, turokrem.
2015. aug. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A rizstej és növényi tejek NEM tartalmaznak kálciumot, ugyanis magában a növényben sincs. A gyártó vagy dúsítja kálciummal, vagy nem.

De kálciumpótlásra mindenképp tejtermék javasolt.

2015. aug. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs utolso, de a rizszej kalcium tartalma igen magas, nem veletlenul mondta ezt nekunk az orvos. Fiam is ezt kapta, allergia miatt.
2015. aug. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fehérjével: hús, hal...ilyesmi! Esetleg szója, bár kisgyermeknél ez rizikós lehet...
2015. aug. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

szerintetek, aki nem issza meg a tehéntejet, majd rákap a rizstejre? :D


zöldségek között is van olyan, aminek magas a kálcium tartalma, gomba, bab.. illetve húsok, tojás, hal..

2015. aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hat én nem iszom meg a tehén tejet, de a rizstejet igen.


Mindenesetre a dobozra is ra van irva h 5eves kortol (ha jol emlékszem)

2015. aug. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a RoboKid Kalciumot ajánlotta a gyerekorvos. 1,5 éves a kislányom és már hónapok óta nem issza meg a tápszert/tejet.
2015. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!