Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell mindenképp kisteril...

Miért kell mindenképp kisterilizálni a néhány hetes vagy hónapos babák cuccait?

Figyelt kérdés

Miért nem elég az, ha természetes alapú mosogatószerrel,jó forró vízben elmosod őket?


Végül is minél több kórokozóval kerülnek kapcsolatba, később annál ellenállóbb lesznek, nem?



2015. aug. 3. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy egyszerre a kórokozók 20%-val találkoznak és fokozatosan szoknak hozzá a többihez hetek, hónapok alatt,vagy letámadja őket egyszerre minden.
2015. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

miért mosol szarás után kezet? :)


amúgy azért, mert az ő immunrendszerük még nem olyan mint egy felnőtté. Régen is kifőztek mindent, mégis rengeteg gyerek meghalt mert nem voltak megfelelők a higiéniás körülmények. kb. 6 hét mire megerősödik annyira az immunrendszerük, hogy a sima mosogatószer (ami sokszor egybéként kb. semmit se ér) meg a forróvíz elég legyen.

Hidd el, így is megkapják a napi kórokozó adagot. Mikróban meg kb. naponta 5 percet vesz igénybe a sterilizálás. Mint sok dolgot, ezt sem kell tulzásba vinni. Azzal nem értek egyet, amikor valaki naponta lesterilizálja a rácsos ágyat.

2015. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első hat hétben én is mindent sterilizáltam, sőt, még mi is orvosi kézfertőtlenítővel mostunk kezet.


Aztán lassanként lazítottam a rendszeren. Most már egy éves elmúlt, csúszik-mászik, megy, földről felvesz cuccok, a szájába veszi. Tehát juttat magába kórokozókat bőven. A lakás normál szinten van takarítva, annyi, hogy gyerek előtt heti egyszer mostam fel, most heti kétszer.


A plüsseit pedig hetente egyszer bedobom a mosógépbe, mert a belefülledt nyál elég jó baktériumtelep. A műanyag játékokat egy-két hetente mosogatószerrel mosom el, ennyi.

2015. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Első babánál ez még megy, harmadiknál aligha. Képtelenség lenne. Hozzányúlnak a nagyok, stb. Az alap higiénia és tisztaság természetesen alapvető.


Én azt mondom tégy úgy ahogy jónak látod, szerintem totál felesleges agyonsterilizálni és kimosni mindent.

2015. aug. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én egyszer mosta vasaltam ki mindent ,mielött megszületet a lányom utána már nem sterilizáltam a ruháit csak simán kimostam 40 fokon mosogépben ,gyerek nem cukorbol van .ha megvan az alap tisztaság ,az már pont elég .
2015. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ez a sterilizálás csak 1 hétig ment, utána forró vízben volt mosogatva, amikor már elbírta a kezem a hőfokot, olyanban, de mosogatószert én nem használtam, most sem használok a cumisüveghez, csak forróvizet amúgy.


Mindenkit más nyugtat meg, nekem elég volt így is és hetente egyszer átfőztem ecetes vízben a vízkő miatt az első 2-3 hónapban. A gyereknek is megfelelt, szóval ez a sterilizálás dolog mindneki belátésa és jóérzése szerint. Olyat senki nem fog hivatalosan leírni sem tápszerre, sem szakirodalomba, hogy csináld a józan ész szerint :)

2015. aug. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért mert ahogy írták, fokozatosan kell hozzászokniuk a kórokozókhoz. És először még amilyen picikék erdemes heti 1x minimum kisterilizálni a dolgokat, amúgy meg jo a használat utáni forró víz en elmosás. Én fiam 4 hos és csak azert suoktam mist már aterilizálni mert hasz alat utan nem egyből moson el a dolgokat es ha bennemarad a tej a cumisüvegben az nem túl jó.. lehetnek bacik is ha nem teljesen jol mosod el.. amugy meg mikor maszno fog meg mindent a szajaba vesz felesleges sterilizalgatni..
2015. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!