Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ráütnétek a kezére 18 hós...

Ráütnétek a kezére 18 hós gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Barátnőm azt mondja, nyugodtan üssünk rá, ha már ezerszer rászóltunk és nem éti meg, pl. elég durván csipked mostanában.

Én ennek nem vagyok híve, de ha tényleg nem hagyja abba, akárhogy szólok is rá, arrébb teszem, ha csíp, stb.?


Ki mit gondol?


2015. aug. 10. 11:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Csípj vissza, de ne nagyon erősen!!, akkor érzi, hogy ez nem jó, és abba fogja hagyni.
2015. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%

Én azt mondom, ez legyen a legvégső megoldás. 1,5 évesen még csak próbálgatja, hogy miket tud. Nem feltétlenül érti, hogy ez miért rossz. Neked kell elmagyarázni neki. Mondd el neki, hogy anyának ez nagyon fáj, ilyet nem szabad csinálni sehol-senkivel. Helyette fogd meg a kezét és mutasd neki vele, hogy inkább simogasson. Ha kell, játszd el, hogy nagyon fáj és sírsz. Ha ez sem megy, akkor egy kicsit szerintem rá lehet paskolni a kis kezére, de ne az a kimondott kézrecsapás legyen. Csak jelzés értékű :)

(Vigyázz, nehogy utána a csapkodást is eltanulja :D)

2015. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%
Igen ráütnék, ha nem ért semmilyen szóból! Le kell szoktatni a helytelen viselkedésről valahogy. Ha lehet, akkor inkább verbális módszerekkel (nagyon határozott "nem szabad"), de ha ebből nem ért, akkor én bizony rácsapnék a kezére, ha belém mar szándékosan.
2015. aug. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Férjemet ha megpofozza, akkor ő megtekeri a fülét. Eleinte működött, de azóta ha megpofozza, utána gyorsan megfogja a saját két fülét, hogy ne az apja ne tudja megtekerni.... :)


Köszi.


Nem akarom én sem megütni a kezét, csak mostanában szokott rá, hogy ha ölben vagy, úgy belecsíp pl. a mellembe. Rászólok, lefogom a kezét, leteszem, utána ha megint feljön, megint belemar.


Remélem, abbahagyja.

2015. aug. 10. 11:36
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy érzem egész nap jártatom a számat a két gyerekem mellett, mindent valóban ezerszer kell elmondani. De meglesz a gyümölcse! :)

Ezek a csipkedések, ütögetések ideig óráig tartanak a babáknál, kigyerekeknél.

Én ilyenkor erőteljesebben (nem fájdalmasan) arrébb teszem a kezét, és közben fájdalmas hangon közlöm, hogy fáj. Próbálok benne együttérzést kiváltani. Egy idő után bejön, megérti. :)

2015. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
43%
szerintem egy kis kézre csapából(mellette szigorú arckifejezés) semmi baja nem lesz. én sem vagy a verés híve, de az ha rácsapsz a kezére vagy a pelenkás popsijára én ezt nem tartom verésnek.
2015. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%

Ráütnék.Mint ahogy ráütöttem amikor a konnektort piszkálja.És nem is csinálja.

Nekünk harapással próbálkozott kétszer.Mindkétszer meglegyintettem a száját abba is hagyta.18 hónapos kislány

2015. aug. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt csináltam hogy ha bántott és pl az ölemben volt, akkor leraktam, elmondtam hogy ez fájt ilyet nem szabad és ezért teszem le. Ha mellettem volt, akkor ugyan ezt elmondtam és elsétáltam mellőle. Kb két hét alatt felismerte az összefüggést, hogyha bánt akkor nincs szeretgetés, és leszokott róla.
2015. aug. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

Mi ráütünk a kezére, illetve többször próbáltuk ezzel leszoktatni pl a notebook csapkodásról, hajtépésről, bőrtépésről, de semmit nem ért.

Rám néz, bepirosodik a keze és ennyi.

Az apja nem csinált ebből nagyobb kört, ő továbbra is rácsap, továbbra is teljesen hatástalan az egész.

Szóval próbáld meg, tehetetlenségből ez is bejöhet, de nekünk 1,5 éves korban most kb semmi nem használ, ugyan úgy megismétli újra és újra, kéz/popsirácsapás ide oda. Úgyhogy ébn feladtam, csak lelkiismeretem kínoz tőle.

2015. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek, sajnos mi is azt tapasztaltuk, hogy ebben a korban még nem fog érteni belőle mást, csak annyit, hogy anya-apa rámcsaphat, így majd én is rájuk, szóval példamutatásként sem jó ötlet. Valamilyen más módon próbáljátok meg leszoktatni a rossz szokásokról. És tényleg kinövi,türelem, pár hónap és váltanak viselkedésben, de a rongyosra szájkoptatást sajnos nem fogod tudni te sem kihagyni.
2015. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!