Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg rossz, hogy nem...

Tényleg rossz, hogy nem hagyom bealudni a cicin?

Figyelt kérdés

2 hetes a babám, szopizik. De nem hagyom bealudni a cicin, és megnyugtatásra sem használom. Szerintem a szopizás funkciója csak az evés, nem más. Tehát ha be akarna aludni, felébresztem, és leteszem aludni, ha végzett az evéssel. Az anyósom szerint ez rossz, mert kell a közeli kontakt a babának, megnyugtatja, stb.

Nem akarom, hogy cicifüggő legyen, de rosszat sem akarok neki.


Szerintetek rosszul csinálom?


2015. aug. 12. 12:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
36%
Azt nem Tudom, hogy ez rossz e, de ben gondolom h a cici csak evés a baba számára. Biztos h annál több. Nálunk cicin alszik el, én nem bánom. Lehet h ez sem jó. (egyébként doktornőm említette pl, hogy fogzás idején nem szabad egyből gyógyszer után nyúlni, hanem szoptatással érdemes megnyugtatni a babát)
2015. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
44%
Nem, a szopizás funkciója nem csak az evés. De nálatok csak az lesz. Speciel az én fiam az első fél évben cicin aludt el, egy évesen meg tök egyedül, csak le kellett tenni és kijönni a szobából. Nem ezen múlik. Egy 2 hetes babának a szopizás a biztonságérzet csúcsa. Túldramatizálod szerintem. Lazíts!
2015. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
22%
*nem gondolom, h csak evés
2015. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
39%
Hát az mindenképpen baromság, hogy: "Szerintem a szopizás funkciója csak az evés, nem más". Ezt már kismillió kutatás bizonyította, hogy nem így van, a szoptatásnak a kötődésben is nagy szerepe van és nemcsak az anya-gyermek kapcsolatban, hanem akár a gyereked későbbi kapcsolataiban, párkapcsolataiban is. Egyébként nem vagyok szoptatás mániás, de egy 2 hetes gyerek igenis megnyugszik a cicitől és szüksége is van rá, nem csak a táplálkozás a célja a szoptatásnak. Szerintem ha abszolút nem akarod a lelki oldalát elfogadni ennek a dolognak, akkor talán jobb, ha cumisüvegből eteted, mert ha folyton elveszed tőle a melled, akkor egyrészt hisztizni fog, másrészt kialakulhatnak a kötődési problémák.
2015. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
49%
szerintem jól csinálod, én is erre szerettem volna törekedni, de nem volt türelmem újra altatni az ágyában, ennek eredménye az lett, hogy 6 hónaposan már csak cicin érezte jól magát....csak nagy herce hurcával sikerült utána leszoktatnom a cicin alvásról, a második babámnál már okosabb leszek, és nem rakom minden nyekkenésre a cicimre, és végképp nem hagyom majd, hogy ott aludjon.
2015. aug. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül, hogy nem rakom mindenért cicire, és nem hagyom, hogy ott aludjon, rengeteget van kézben, kendőben is. Van bőrkontaktus is, "kenguruzni" is szoktunk. (nem a babahordozó kengurura gondolok, hanem mikor vmelyikünk csupasz mellkasán pihen)
2015. aug. 12. 13:02
 7/28 anonim ***** válasza:
45%

Nem csinálod rosszul, ha működik és neked jó így. Ha mégsem működik, vagy nem jó, na akkor kell változtatni, átgondolni, nem akkor, ha valaki más tanácsolja.


Én cicivel nyugtattam, altattam, etettem. Fél évesen magától gondolt egyet és többé nem cicivel aludt el.


4 hónaposan már nem cicivel nyugodott meg, hanem megtalálta az ujját. Mindent ő maga alakított így.


Másfél évesen egy nap alatt leszoktattam a cciciról, nem volt gond.

Nem lett cicifüggő, bár nekem abban sincsen seemmi rossz. Bízom benne, hogy magától tudja mikor lehet, kell cicizni. Most a fmnál sem csinálom majd másképpen. Nekünk ez bejött és sosem voltam zombi, pedig 3 szor kelt éjjel másfél éves koráig. De vissza is aludt egyből.

2015. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Eddig tökéletesen működik, csak első baba, könnyel el lehet még bizonytalanítani :)
2015. aug. 12. 13:07
 9/28 anonim ***** válasza:
59%
Én nem gondolom, hogy rosszul csinálod. A baba megnyugtatására, a kötődés kialakítására nem csak a mell az egyetlen eszköz. A fontos a testkontaktus, a sok ölelés, simogatás, a szeretet kifejezésének sokféle formája. A mell szerintem is evésre való, csak hát sokszor sokaknak egyszerűbb mindenért mellre tenni, mint megkeresni az okot és azt orvosolni. Nagyon sok olyan kérdést olvastam már itt, mikor már nagyobb babák anyukái arról panaszkodtak, hogy éjjel 8-10 alkalommal kelnek és csak a mellükkel tudják visszaaltatni a babát, mit csináljanak. Nem hiszem, hogy ez jó lenne. Na meg gondolj bele, a tápszeres babák talán nem kötődnek? Dehogynem. Pedig ők nincsenek naphosszat cicin. Nem ezen múlik az anya-gyerek viszony, hidd el.
2015. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
56%

Én sem hagytam soha, a nyugtatás az a cumi volt. Altatás sem ölben, kézben, cicin, hanem hason kiságyban cumival. Nagyon jól alvó, nyugodt baba, majd gyerek lett belőle és hálás dolog később, ha nem szoktatod rá tényleg.

Szerencsés vagy, ha működik is, sokan nem tudják elkerülni, mert a babájuk sehogy máshogy nem nyugszik meg.

2015. aug. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!