Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg rossz, hogy nem...

Tényleg rossz, hogy nem hagyom bealudni a cicin?

Figyelt kérdés

2 hetes a babám, szopizik. De nem hagyom bealudni a cicin, és megnyugtatásra sem használom. Szerintem a szopizás funkciója csak az evés, nem más. Tehát ha be akarna aludni, felébresztem, és leteszem aludni, ha végzett az evéssel. Az anyósom szerint ez rossz, mert kell a közeli kontakt a babának, megnyugtatja, stb.

Nem akarom, hogy cicifüggő legyen, de rosszat sem akarok neki.


Szerintetek rosszul csinálom?


2015. aug. 12. 12:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
21%
9 Na ez itt a lényeg, a tápszeres csecsemő egyáltalán nem kap cicit, az gyakorlatilag egy más dimenzió, nem lesz semmi baja ettől, de akit szoptatnak az kap cicit és ha azt rendszeresen elveszik tőle, nem adják oda neki, az okoz zavarokat.
2015. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
54%
A tápszeres baba is (általában) cicin kezdi, amit mivel ugye nincs tej vagy bármi más ok miatt úgymond elvesznek tőle. Lelki beteg lesz ez a gyerek? Nem. Szerintem ha egy baba evésre kap cicit, nem pedig cumizni, altatni, nyugtatás helyett, akkor ettől semmi baja nem lesz. Nyilván, ha ez így a babának jó. Más a helyzet, ha tényleg nem lehet mással megnyugtatni (ilyen is van, én nem vitatom), csak sokan nem is nagyon próbálkoznak, egyszerűbb a cicit odadugni. Na igen, egy ideig, utána jönnek a "Hogyan szoktassam le..." kérdések. A Kérdező babájánál egyenlőre működik a módszere, csak azért nem szoktatnám rá a mindenért cicizésre a helyében, mert az anyós azt mondja.
2015. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
16%
12 Persze, nyilván attól ugyanúgy sérül, ha megpróbálják néhány napos korában párszor szoptatni, mintha féléves koráig szivatják. Nem, nagyon nem ugyanaz a kettő.
2015. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
72%
Ok, nem értünk egyet, nincs ezzel baj. De azért azt szívatásnak nevezni, ha valaki nem a mellét használja minden probléma megoldására, hanem arra, amiora való, evésre, ráadásul úgy, hogy a babának sincs ezzel baja hát....
2015. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
24%
Én egyet értek veled.
2015. aug. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
75%

Ugyan már. Attól még egy gyerek sem sérült, mert nem lógott egész nap a cicin. Ne mondjátok már, hogy erre szükség van. Attól még lehet ölben, karban, van kontaktus, hogy nem a bimbót rágcsálja, ami tényleg evésre van, nem cumi helyett.

Biztos tömeggyilkos lesz az összes gyerek, aki nem cicin alszik el.


Ha kérdezőnek és a babának ez így működik, nem kell rajta változtatni. A leszoktatásos kérdésnél meg jönnek, hogy kenjél a cicire ezt meg azt, hogy ne legyen jó íze. Attól nem sérül a gyerek?

2015. aug. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
26%
Látom már, jön a szokásos félremagyarázós sztori........ A kérdésben elhangzott, hogy a cici csak evésre való, ez nettó baromság, én csak erre válaszoltam. Természetesen az is komoly problémára utal, ha egy csecsemőt csak az anyja melle tudja megnyugtatni, és valóban lehet abból gond, ha egy anyja folyton ezt a módszert veti be. DE egy kéthetes gyereknek nincs sok megoldási stratégiája a stresszre és ezt az anyának nem árt figyelembe vennie. Tehát nem mellen kell tartani egész nap, normális csecsemő ezt általában nem is igényli, de nyugodtan elalhat a cicin, sőt, neki ez egy nagyon kellemes állapot lesz. Nem kell attól rettegni, hogy majd kétévesen is ezt fogja csinálni, akkor már teljesen más igényei lesznek.
2015. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ez teljesen babafüggő. Az én gyerekeim nem fogadták el a cumit, öklendeztek tőle, és nagyon sokszor volt,hogy sehogy máshogy nem tudtam 2-3-4hetesen megnyugtatni,csak cicin.

A kisebbik most 4hónapos,egyre kevesebbet igényli a komfortszopit.

A nagy 6múlt,ő 7hónaposan magától szokott le a ciciről

2015. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
25%
Anyósodnak van igaza. Olvass a témában!
2015. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem még nagyon kicsi, hogy ilyesmin gondolkozz, nem véletlenül hívják az újszülött első három hónapját 4. trimeszternek...

Nemrég született, hisz még csak 2 hetes!


A tápszeres babákkal példálózó válaszolóktól kérdezném:

mivel nyugtattátok a gyereket ebben az időben cici híján?

2015. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!