Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék azért, mert...

Rossz anya lennék azért, mert fontos, hogy csinos legyen a babám? Ez komolyan ekkora "bűn"?

Figyelt kérdés

Komolyan kérdezem, mert egyszerűen már belefáradtam az anyámmal való 'csatákba'. Folyton azzal jön, hogy a kislányom (4 hónapos) feszeng a szép ruhákba, minek kínozom ilyenekkel, amikor a rugdalózó is tökéletes neki. De szerintem az úgy néz ki, mint egy pizsama és mi csak alvásnál adjuk rá, már születése óta. Én azt látom a környezetemben, hogy minden anyuka próbálja szépen, csinosan öltöztetni a babáit és a gyerekeit, az ismeretségi körünkben is kérdeztem pár anyukát, akinek hasonló korú kisgyereke van és ők is mondták, hogy a rugdalózót csak alvásnál használták.

Külföldön élünk, itt sokkal nagyobb a választék gyerekruhákból is és az egyik kedvenc "hobbim" a vásárlás, így a kislányunk szekrénye is hamar megtelt ruhákkal, plusz a hasonló hóbortú barátnőimtől is zsákszámra kapjuk a ruhákat, mert nekik már nem kell.


2015. aug. 12. 16:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ilyen pici babára body és rugdalózó való. Azokból is van nagyon szép és nadrágból, szoknyából is lehet kapni rondát. Ettől függetlenül nem vagy emiatt rossz anya. Úgy öltözteted a gyereked, ahogy akarod, de nem hiszem, hogy kényelmes lehet neki.
2015. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 sandrachnologic ***** válasza:
68%
En is csinosan oltoztetem mindket gyereket, meg itthonra is. Sot a kicsinel Mosható pelenkat hasznalunk es mivel azok annyira szepek es nyaron nagyon csinosak egy kis ruhaval a szep viragos, szines pelusok 😊 vannak rugik, bodyk aludni 😊 en csak arra figyelek, hogy a csini ruhaja is eppoly kenyelmes, organikus pamut legyen, mint az alvos. 😊
2015. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%

én mondjuk itthon rugikba öltöztetem, mret mindkettőnknek az valóban kényelmesebb...én is szeretem a lányomon a ruhákat, sok sok szép ruhája, szoknyája van, de őszintén, a lakásban a 30 fokban nem fogom ilyesmivel kínozni...

ha te úgy látod a babádon hogy őt nem zavarja, nyugodtan öltöztesd amibe szeretnéd, de ne Te legyél az első szempont, meg hogy a hobbid a vásárlás, hanem a lányod kényelme...az anyád véleménye meg az abszolút harmadlagos.

2015. aug. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%
Ha öltöztetős babának nézed a gyereked, és nem az az elsődleges szempont számodra, hogy ő neki mi a legjobb, akkor igen, szaranya vagy!
2015. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Alapból nagyon jó baba, de ha valami nem tetszik neki, azt elég nyilvánvalóan a tudtunkra adja, már volt ilyen ruhával is.

De a legtöbb kényelmes neki, meg ezeket direkt babákra tervezik.

2015. aug. 12. 17:05
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mire kell gondolni pontosan, mibe öltözteted a babád? Min van anyukád kiakadva?
2015. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Dobj már fel néhány fotót úgy, hogy kitakarod az arcát.
2015. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Egyszerű, mindennapi ruhákba. Farmerek, pólók, blúzok, kisruhák. Ha valami alkalomra megyünk, akkor még csinosabban öltöztetem fel.

Ma pl. ezt a 2 ruhát vettem neki, sima hétköznapokra.

[link]

[link]


Remélem betölti nektek is.

Szóval láthatjátok, hogy nem kényelmetlen göncökbe öltöztetem.

2015. aug. 12. 17:14
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

Én nagyon sokáig rugdalózót adtam a lányomra. Szerintem az a legkényelmesebb egy pici babának.

A kisbaba divatmániát sosem értettem.

2015. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
amit linkeltél,valoban nem tünnek kényelmetlennek,szellőzik is.viszont sok olyat látni itthon mikor erősen gumis dereku famert és szoknyát adnak a babára,sokat erre gondolnak h kényelmetlen.
2015. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!