Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan értessem meg az anyóssa...

Hogyan értessem meg az anyóssal és a sógornőkkel, hogy már ne horkásszák ide a babaholmijaikat? Nem kell, mert én mindenből újat használok.

Figyelt kérdés
Hoztak már ide ezek mindent, de nem fogják fel, hogy amiket idehordanak azok automatikusan mennek a pincébe, mert mi a gyerekünknek nem fogok használt dolgokat adni!
2015. aug. 13. 11:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha mondtad nekik, hogy te újakat veszel és nem adsz a gyerekre használt ruhát, tök feleslegesen viszik, mert viszed a pincébe, akkor ez van. Add el őket.
2015. aug. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ja igen, ők ezt majd utána vissza fogják kérni. Ezt kerekperec meg is mondták....
2015. aug. 13. 11:06
 3/29 anonim ***** válasza:
73%

csak gratulálni tudok neked.

egyébként meg ajándékozd el, sokan örülnek mások levetett használt dolgainak.

Kilószámra vehetném az új dolgokat, nem az irigység beszél belőlem, de gondolkozzunk el azon, hogy mit okozna a világnak, a földnek, a készleteinknek, hogy pl egy baba életében egyszer használ egy pólót, amit aztán kinő és már dobnánk is a kukába...még jó hogy a többség nem úgy gondolkodik ahogy te, és egy dolog párszor gazdát cserél mire a kukában landol.

Van egy dokumentum film, most nem tudom mi a címe, arról szól, hogy az ember hogy kizsákmányolja a földet, a készleteket, hogy mennyi energiával, és vízzel készül el pl. egyetlen adag bébiétel...tanulságos.

2015. aug. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
81%
Akkor add vissza most. Az elég egyértelmű lenne.
2015. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%
Hat itt az a problema, hogy te nem mondtad meg nekik kerek-perec, hogy neked ezek a holmik nem kellenek. Gondolom nem akartad oket megbantani. Mond meg nekik, hogy nem kell es vidd vissza. Bar ugye csak segiteni szernenek. Meg egyebkent anyos altalaban rossz szemmel nezi az ilyen penzkoltest,mert az o kicsi fianak a penzet koltod az uj holmikra es azert viszi oda a tobbit, hogy ne igy legyen. De ok. Ha nem kell nem kell. Csak mond meg nekik!
2015. aug. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%
Irányítsd át őket hozzám :D Hozhatnak pelust is, kiskádat, amit csak szeretnének :)))
2015. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
68%

A stílusodból ítélve kötve hiszem, hogy értelmes felnőtt módjára tudtukra adtad, hogy nincs szükséged a dolgaikra.

Azt azért elárulod, hogy mi baja lesz a gyerekednek, ha pl. egy használt ruhát adsz rá?

2015. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%

"Ezek" ??!!! Tulajdonképpen a használt cuccokat és a segítséget sem érdemled meg. Sznob liba vagy, aki ugyanilyen sznob hülyegyereket nevel majd.

Mondd meg nekik, hogy téged ne sértegessenek a használt motyóikkal, számodra ez sértő. Így legalább ők is megismerhetik a valódi éned.

2015. aug. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
85%

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.

Megnézted egyáltalán mit hoztak? Lehet, hogy tök jó dolgok vannak benne. Nekem az első szülöttemnek egy csomó használt ruhát vettem (persze vettünk neki újakat, de valóban egy 1-2x használt ruhának semmi baja, sőt volt hogy csomagban vettem és voltak benne használtabbak is nagyobb méretben, azt meghagytam itthonra játszósnak - kertes házban lakunk - ). A második gyerkőcöm is ezeket a ruhákat használja, senki meg nem mondaná róluk, hogy egyébként használtak, amire igen abban meg úgyis az udvaron kúszik mászik (pont ez az időszaka van) és nem sajnálom, ha mondjuk a betonon kilyukad, vagy úgy összekoszolja, hogy nem fog belőle kijönni.

Sőt a gyerekeim még az én kiságyamban alszanak, csak matracot vettünk bele újat, sőt bébikompot, biciklit is kaptunk kölcsön unokatestvértől arra a pár hónapra míg használta. A kicsinek vettünk, hogy legalább legyen valami új játéka :)

Szerintem első körben meg kellene nézned miket adtak, mit szeretnél belőle használni, a többi mehet a pincébe, majd vissza, ha meg megszületik, úgyis kialakul mi kell.

DE ha akarsz nyugodtan költs egy zsák pénzt felesleges dolgokra, amit egyébként hasznosabbra is fordíthatnál, a te dolgod, akkor add vissza amiket hoznak és kész.

2015. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
65%

Azzal együtt, hogy a kérdező stílusa tényleg botrányos, titeket se értelek. Most mit fáj nektek, hogy nem akar használt ruhát adni a gyerekére? Ezért nehogymár le kelljen szólni. Az én lányomnak is egy kezemen meg tudom számolni, hány használt cucca van, pedig kaptunk. Tudjátok miért? Mert botrányos állapotú cuccokat kaptunk, szintén csak kölcsön, így kidobni sem tudom. Ti ráadnátok olyat a gyereketekre, ami szürkére van mosva, agyon bolyhosodott, foltos? Tényleg ennyire nem számít, csak költeni ne kelljen? Az első 3 zacskónyi ruhának még őszintén örültem, aztán ahogy átnéztem, teljesen ledöbbentem. A többit már ki se nyitottam. Ezek után én is inkább vettem mindeből újat a babámnak, én ilyeneket rá nem adok. Autós hordozót is mondták, hogy adnak, ne vegyünk... ja, adtak, 80 réteg kosz volt rajta, meg el volt szakadva a huzat. Abból is vettem másikat. Én ebből a babaruha adogatásból annyit tanultam, hogy senkitől nem kell semmi, inkább veszek mindenből, és én se adok oda senkinek semmit, mert csak tönkreteszik. Van két húgom, a férjemnek egy, majd az ő babáiknak odaadom, ha eljön az ideje, róluk tudom, hogy nem igénytelenek.

Most lehet sznob p*csázni nyugodtan, de ha én normális ruhákat veszek fel, a gyerekre sem fogok ilyen ocsmány rongyokat adni. Lehet, hogy a kérdező is hasonló okból irtózik a használt babaruháktól.

2015. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!