Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan értessem meg az anyóssa...

Hogyan értessem meg az anyóssal és a sógornőkkel, hogy már ne horkásszák ide a babaholmijaikat? Nem kell, mert én mindenből újat használok.

Figyelt kérdés
Hoztak már ide ezek mindent, de nem fogják fel, hogy amiket idehordanak azok automatikusan mennek a pincébe, mert mi a gyerekünknek nem fogok használt dolgokat adni!
2015. aug. 13. 11:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
54%

11: mert nem azt mondta, hogy ócskát kapott, és ezért nem akarja használni, hanem mert kizárólag csak újat hajlnadó...

van különbség.

2015. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
70%
10-es vagyok, utolsó itt senki nem leszólta a kérdezőt, és azt én meg is értem, hogy a tényleg rosszakat nem akarod ráadni a gyerekedre. Azt én sem teszem, DE ha ő meg sem nézni mit adtak neki? Egyáltalán tudja-e használni. Mint írtam én sok jó használt ruhát tudtam venni, amire nem mondaná senki, hogy használt, ami meg tényleg használt, mondjuk bolyhos, az itthon még tökéletes szerintem. Az hogy te még egy bolyhos ruhát is rossznak tartasz az már más (én meg szépen leboholytalanítom és tökéletes). Ez nem az a "ne kelljen költeni rá", de feleslegesen nem veszek meg azért semmit, magamnak sem. Én szoktam mérlegelni, hogy oké tetszik valami, de azért, hogy még egy legyen belőle otthon vagy utána ne is használjuk azért felesleges.
2015. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
63%

11-esnek

Nem azt írta, hogy kizárólag agyonhasznált dolgokat kaptak, hanem hogy ő csak újat hajlandó a gyerekére adni. Van különbség.

Ezek szerint nekünk nagy szerencsénk volt, mert szinte egytől-egyig normális ruhákat kaptunk családon belül. Nem volt szakadt, bolyhos, szürke. Ha valamit nem adtam a gyerekemre, az azért történt, mert nem tetszett a fazonja vagy nem találtam praktikusnak. Ettől függetlenül persze vettünk nagyon sok újat is.

2015. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
68%
nyilvan nem szurke szaros gatyat adok a gyerekemre, es nyilvan mas melltarto betetjet/hasznalt bimbovedojet se hasznalom, itt most mindenki nyilvan azokra a dolgokra gondolt, amiket klasszikusan szinte uj allapotban, akar cimkevel egyutt tovabb lehet adni, pl az en babam kapott ujszulottkebt 3 bundazsakot, de mivel csak ketszer vttem ki es mar tavasz volt, van olyan amit nem is viselt. most a kukaba kellene dobni?? nyilvan mi nem tudjuk miket kap a kerdezo, nyilvan ahhoz teljesen retardalt hogy negfogjon egy doboz mososzodat es egy flakon ecetet es mondhuk ujja varazsoljon egy babakadat, el sem varja ezt tole senki, es nyilvan olyat is kap ami hasznalhatatlan vagy epp nem jo minosegu, mint ahogy en is kaptam reneeg sz...t a sok markas dolog melle. de szerintem at se nezte a cuccokat
2015. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
17%

amugy a 80 reteg kosz ellen van egy nagyon jo modszer, elmondom de meg fogsz lepodni: tisztitoszer, viz es egy rongy.

persze egy cumisuveget ami amugy is par szaz ft inkabb kidobok en is mert halisten nem ezen mulik a csalad gazdasaga. de bolond lennek egy uj autosulest venno tobb 10 ezerert, ha csak meg kell pucolni a regit, jobbat mondok: ha vennek, akkor is hasznaltat vennek jo allapotban, mert a vilag osszes penze se lehet eleg ha a babam jovojere kolthetem, autosulesek helyett. meg mert mint feljebb irtam, borzaszto pazarlas, es en a vilagnal ezt a fajta kapitalista kizsakmanyolasat, az ertelmetlen pazarlast nem tamogatom. hansulyozom, nem adok rongyokat a gyerekemre, csak is jo minosegu, markas, tisztan tartott negkimelt ruhakat.

2015. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Igen, sznob vagyok, problem?

Meg lett nekik mondva, hogy nem kell, ennek ellenére mindig hoznak valami v*ckot.

2015. aug. 13. 14:33
 17/29 anonim ***** válasza:
34%

Ez b-aromi érdekes. Én egy rossz szót nem szóltam, h nem adja tá és le lettem pontozva.

Mi a fe.nét írjak???? Regényt??? Hogy de sz-r anya vagy mi????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Azt nem írtad, h kérik is vissza... (1-es válaszoló vagyok). Meg azt sem írtad, h mondtad-e nekik kerek-perec, h nem kell a használt ruha.

Ha nem értik meg, hanem hordják oda, és elfér a pincében, akkor én bezsákolnám, aztán 1-2 havonta vinném vissza nekik, h kinőtte a gyerek. Ha nem fér el, akkor meg nem fogadnám el. Gondolom nem erőszakolják rád. Vagy igen? :)

Nem tudom miért dúl a love egyeseknél a használt cuccokra. Ja... mert nincs lóvé és a gyerek amúgy is kinövi 1-2 hónap alatt. De aki megteheti, miért ne vehetne újat mindenből???

2015. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

nem erről van szó, legalább is részemről, megtehetném hidd el, hogy újat veszek, sőt van is amiből újat veszek, mint említettem, amiből eszik a gyerek, vagy ami a szopizáshoz kell, higiénés cucc, azokból én is megveszem az újat.

Egyszerűen csak pazarlás olyan dologból újat venni, amin még a címke is rajta van és tök jó állapotú, márkás cucc...az olyan cuccok, amik 20-30 ezerbe kerülnek, én meg használtan, szinte új állapotban megveszem 2-3 ezer ft-ér, egyszerűen örömmel töltenek el, mert tudom, hogy rengeteg pénzt megspóroltam vele, jó vételt csináltam, ennyi. Nem arról van szó hogy nem vehetném meg az újat, de még aki egy milliót is keres havonta, még az is mindig eltudná gondolom jobb és jobb dolgokra költeni a pénzt, mint felesleges új dolgokra, amikből hozzá juthatna ingyen és bérmentve szinte újhoz....ennyi erővel inkább nyisson egy számlát a gyereknek...

Nem love van bennem a használt dolgok irányában, egyszerűen csak normálisan osztom be a pénzünket, köszönöm szépen, van belőle elég, de nem új autósülésre, csak azért mert lusta vagyok megtisztítani!!!!

egyszerűen enne a penész a gondolattól, hogy kidobok egy tök jó holmit mikor a világ másik táján meg egy ruhát hord egy baba 5 hétig mert nincs pénz újra.

2015. aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
62%

a kérdezőről meg annyit, hogy láthatóan zsigerből utálja a férje családját, teljesen mindegy milyen állapotú cuccokról van szó, itt nem is ez a fő gond szerintem...

a sznobsága számomra nem más, mint butaság, fentebb írt dolgok miatt nem tartom túl okosnak a hozzáállását, de természetesen, mindenki maga tudja mire veri el a pénzét. Őszintén kívánom, hogy a gyerekei is olyan gazdagságban nőljenek fel, hogy soha ne kelljen azt sajnálniuk, hogy annak idején nem inkább használt dolgokat vettek, mert "de jól jött volna az a pénz" később.

2015. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Igen, erre az oldalra nem a top réteg jár kérdezősködni, válaszolgatni, ez látszik egyesek írásán is.


Ha telik rá, akkor miért baj ha újat veszek? Irigység?


Az anyósom elrakta az egyszem kicsi fiának a babaruháit, 25 éves kinyűtt ruhákat hogy adjak rá a gyerekre? A sógornőmék pedig a turkálóból szerezték az összes ruhájukat, már ne is haragudjatok, de én se veszem fel más levedlett vackát.


A pince tele van zsákokkal és dobozokkal, ráadásképp itt van a retro babakocsi is a 80-as évekből :) Én már nem tudom kerülgetni őket, csak gyűlik, gyűlik.


Az egyszerű ember egyszerű gondolkodással pedig nem fogja fel, hogy nem kell a sok vacak. Közel egy éve jártatom ezzel a számat, de nem képesek felfogni.

2015. aug. 13. 14:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!