Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan értessem meg az anyóssa...

Hogyan értessem meg az anyóssal és a sógornőkkel, hogy már ne horkásszák ide a babaholmijaikat? Nem kell, mert én mindenből újat használok.

Figyelt kérdés
Hoztak már ide ezek mindent, de nem fogják fel, hogy amiket idehordanak azok automatikusan mennek a pincébe, mert mi a gyerekünknek nem fogok használt dolgokat adni!
2015. aug. 13. 11:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
77%
Ejha, de komoly problémák...! Talán megbirkózol ezzel az óriási kihívással, miképpen mondd meg nekik... A régi jómódúak taníttaták a gyerkeiket, a mai újgazdagoknál ez már nem szokás sok helynen.. Értelmes ember ugyanis meg tudna oldani egy ilyen konfliktust. Még értelmesebb még diplomatikus annyira, hogy meg se bántsa a másikat.
2015. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
77%
Ha Te annyira a top rétegbe tartozol és nem vagy olyan egyszerű gondolkodású ember, mint ahogy itt azt sokakról gondolod, akkor pikk-pakk megoldod ezt a problémát és nem itt kérsz tanácsot.
2015. aug. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Én csak arra próbáltam a saját példámmal rávilágítani (én írtam, hogy nagyon ótvar állapotú cuccokat kaptam), hogy lehet oka annak, ha valaki zsigerből elutasítja a használt cuccokat. Mondom, én eleinte örültem neki, de azok után, amiket rám akartak tukmálni, most már én is csípőből rávágom, hogy köszi, nem kell, van mindenünk, és veszek újat. Nem akarom ezeket holmikat kerülgetni, a háromnegyede tényleg olyan, hogy a kutyám alá nem raknám be rongynak.

Ja, és csak mert azóta több kommentben láttam említve az autós hordozós példát: abba konkrétan annyira bele volt ivódva a kosz, hogy szerintem sikálhattam volna ítéletnapig. Egyszerűen olyan undorító volt, hogy hányni tudtam volna, mikor megláttam, soha nem tudtam volna jó szívvel belerakni a gyerekemet, még ha sikerül is valami csoda folytán ledzsuvázni, akkor sem. És ismétlem, ki is volt szakadva (összefoltozott cucc nekem megintcsak nem fér bele, ahogy a szürkére mosott, pecsétes, bolyhos sem).

Lehet, hogy neked az a jó érzés, hogy látod, mennyi pénzt spóroltál, nekem meg az, hogy látom, milyen gyönyörű holmijai vannak a kislányomnak. Egyébként ettől függetlenül félre is van téve elég pénz mindig, a kettő nem zárja ki egymást. Az nekem valahogy nem élet, hogy mindenen spórolok csak hogy kuporgathassak, élvezni is szeretem azt a pénzt, amit megkeresek. De nem vagyunk egyformák.

Egyébként mi a baj azzal, hogy ő egyszerűen nem akar használt holmit adni a gyerekére? Van pénze újra, megteheti, hogy mindenből újat vesz, miért ne tegye? A saját pénzét úgy pazarolja mindenki, ahogy akarja, nem? Miért fáj ez nektek? Nem a tiéteket költi...

2015. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
96%
Én azt nem értem, hogy ha ilyen határozott a fellépésed itt, akkor nekik miért nem mondod ilyen vérmérséklettel. Mondjuk kapásból add nekik a kezükbe a zsákokat amikor távoznak, hogy köszi de nem kell. Miért vitted le a pincébe? Passzold azonnal vissza.... Amik meg ott vannak dobáld be az autóba és vidd vissza nekik, ennyi. Vagy csak ismeretlenek előtt ilyen nagy a szád? Bocsi, de csodát mi sem tudunk művelni...
2015. aug. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
47%
mert te aztan olyan ertelmesen fogalmaztad meg a kerdest hogy biztosan top retegbe tartozol...
2015. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
91%

ha top réteg is vagy, nem igazán viselkedsz úgy, sem itt, és az anyósodékkal szemben sem lehetsz a toppon. Ráadásul ha itt teszel fel egy ilyen jellegű kérdést, ahelyett, hogy felnőttként kommunikálnál a rokonaiddal, egyikünknél sem vagy jobb, még ha annak is tartod magad.

Az én férjem mérnök, én pénzügyes vagyok, tehát mondhatni tanult emberként vagyunk itt, a keresetünk a magyarországi kereset felső tízezrébe benne van (és ez szánalmas persze, ha azt veszem, hogy a dán minimálbér is ennyi kb...de sokan örülnének ennyinek) mégis szinte mindent használtan veszünk meg, nem sorolom újra hogy miért...tudod, a sznobság nem egyenlő a jó móddal, az egzisztenciával, és van amit pénzért nem lehet megvenni: szerető családot, felnőtt, kommunikálni képest anyukát, értelmes gondolkodásmódot. Ahogy elnézem a soraid, kedves kérdező, te ezekben igen csak szűkölködsz.


Autósülés: oké, elhiszem, hogy van az a kosz réteg amit az embernek nincs gusztusa lemosni, bár én még életemben nem láttam olyan koszos autósülést, amin ne segített volna egy kis domestos, de legyen igazad :) elhiszem, tényleg, mi is kaptunk egy két undormány dolgot, de ez csak töredéke így is a sok jó, pöpec, filléres szerzeményemnek.

2015. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
86%

Egyszerűen nem értem meg hogy ha valaki feltesz egy kérdést akkor abból azonnal háború van.

Először is szerintem tök mindegy hogy kinek milyen végzettsége van. Az hogy valaki használt ruhákat vesz nem azon múlik hogy van e diplomája vagy nincs.

Mindenki maga dönti el hogy milyen ruhát ad a gyerekére. Én pl. használtat talán 2 db ruhát vettem újat. De hogy valaki megveszi az újat könyörgöm ez bűn?

Hát vegye meg nekem attól nem lesz se jobb se rosszabb.

Bár azért kíváncsi lennék arra hogy a párod mit szól ehhez az egészhez.

Ha nem használod a cuccokat nem tűnik fel nekik hogy nem kell? Szerintem add vissza a fenébe aztán kész.

2015. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
78%
ha ekkora bunkó vagy ,miért nem mondod a szemükbe?vagy csak itt nagy az arcod?
2015. aug. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
90%

Csak azt nem ertem , mi itt a kerdes.

Hogy hogyan mond meg nekik ?

" legyszives ne hozzatok semmit "


Szerintem a kerdest inkabb csak nagyzolasbol irtad ki.

En is uj ruhakat adok a gyerekemre. Es? Maganugy. Ettol meg nem leszel jobb anya, hogy kikurtolod a vilagnak.

2015. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!