Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vihetek magammal...

Hogyan vihetek magammal lefejt anyatejet ebben a melegben?

Figyelt kérdés
6 hetes babám kizárólag szopik. Jövő héten kell vele mennem orvoshoz, nem tudom, mennyire húzódik el a dolog, de nem biztos, hogy hazaérünk, mire szopizna, meg egyébként is vinnék magammal lefejt anyatejet, a biztonság kedvéért. A kérdésem, hogy ezt hogyan csinálhatnám, hogy ne romoljon meg a melegben a tej? Melegítgetni nem nagyon lesz lehetőségem. Van ilyen termoszos cumisüvegtartóm, az ér valamit? Ti hogyan oldjátok meg?
2015. aug. 14. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Termosz. Annak pont az a lényege, hogy a hőváltozást lassítsa. A hideget hidegen, a meleget melegen tartja.

Mellé egy tiszta cumisüveg és abba ki tudod borítani.


B verzió, hogy az orvosnál keresel egy megfelelő helyiséget (orvosnál csak van) és megszoptatod. Vagy kevésbé megfelelő helyiségben és rádobsz egy kendőt, textilpelenkát.

2015. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Sosem vittem magammal tejet.. gondolom időponra mész. Megetetted mielőtt elindultok és kész max üvegbe viszel egy kis vízet de nem hinném hogy szügséged lesz rá. Ha végeztetek a dokinál utána megszoptatod a rendelőben vagy a védőnő szobában.
2015. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Időpontra megyek, de ez itt sajnos nem garancia semmire, ettől még lehet, hogy várni kell. Na meg ha esetleg ő éhezik meg előbb, akkor is adnom kéne neki.

Nyilvános helyen semmiképpen sem szeretnék szoptatni, se kendővel, se máshogy, de a termosz jó ötlet, valamiért eszembe se jutott. Köszönöm!

2015. aug. 14. 20:47
 4/11 anonim ***** válasza:

És a cumisüveget gond nélkül elfogadja? Lehet, hogy ekkora babának nem okoz gondot váltani, de nálunk ez nem ment könnyen. Nem volt még 5 hónapos a gyerkőc, amikor egészségügyi okok miatt közel 1,5 napig nem szoptathattam. Bőven fejtem le előre tejet, de szinte minden etetés kínlódás volt ordítással megfűszerezve, mert nem akarta elfogadni a cumisüveget.

Egy normális termoszban elvileg nem lesz baja. Én mondjuk kis túlzással bárhol megszoptattam a gyerkőcöt, persze mindig befordulva egy sarokba vagy elvonulva egy másik helyiségbe.

2015. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha nyilvános helyen semmiképp nem akarsz szoptatni (a külön helyiség ide számít?), akkor általánosságban, Z tervként vihetsz magaddal vizet és tápszert. Külön dobozban, amit adott esetben elég összerázni a vízzel.


Nekem volt olyan, hogy máshogy nem tudtam megoldani az etetését, úgyhogy vittem a két komponenst, aztán megkapta úgy. Melegíteni se kellett, mert ilyen hőségben a víz simán tartja a 32-35 fokot. Abban már oldódik.


Az anyatejet mindenképpen szagold meg, mielőtt nekiadod! Ha nagyon elcsúsztok időben, nehogy esetleg romlásnak induljon. Esetleg kóstold meg - ez egyéni, van aki undorodik a saját tejétől, van aki simán megkóstolja.

2015. aug. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyerekorvosi rendelőben szokott lenni hely, ahol megszoptathatod, az a legtutibb megoldás. Biztosan van egy üres szoba, ahol erre van lehetőség.
2015. aug. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ditta323 ***** válasza:
Nem vittem magammal sehova anyatejet. Ha időpontra mentünk akkor indulás előtt megetettem, cumisüvegbe víz, és volt 3 órám, hogy hazaérjünk. Sosem kellett megetetnem sehol.
2015. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom előre, hogy tudok-e szoptatni majd valahol, nem a gyerekorvosra megyünk, hanem koponya és csípő ultrahangra. Szóval a külön helyiség nem túl valószínű. Ha tudok szoptatni, az tök jó, akkor persze inkább úgy csinálom.

Igen, elfogadja a cumisüveget, volt már rá példa, hogy kellett, nem volt probléma belőle szerencsére, emiatt nem aggódom.

Mint már írtam, itt annyira azért nem garancia sajnos az időpont, szinte mindig van csúszás. Másrészről sosem lehet tudni, lehet akkor épp nem húzza ki a lányom a 3 órát, pici még, előfordul. Nem szeretnék olyan helyzetbe kerülni, hogy kénytelen legyek nyilvános helyen szoptatni. (Bocs, nem akarok leszólni ezzel senkit, nekem ez nem fekszik és kész).

2015. aug. 14. 22:05
 9/11 piroska és a farkas ***** válasza:
A nyilvános szoptatással hasonlo a viszonyom, ezért megértelek. Az, h vigyél- e anyatejet, nagyban függ attol, hogy40 fok lesz -e vagy csak 25... van az a meleg, amiben én már semmiben nem mertem anyatejet vinni. Illetve pár alkalommal, mert szükséges volt, megtettem, 2 jégakku között, pici hütőtáskában. De első körben valoszínüleg a helyedben, ha beütne a krach, megprobálnám egy kis teával itatni, be lenne készítve aápszer - nem kikeverve, és ha a tea nem lenne elég, illetve nem lenne lehetőség elvonulva szoptatni, akkor maradna a tápszer.
2015. aug. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jövő hétre ideér a hidegfront, ne aggódj. Amúgy termosz.
2015. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!