Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor engedtétek egyedül enni...

Mikor engedtétek egyedül enni babátokat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy az ebédet nem ti kanalaztátok neki, hanem engedtétek, hogy ő csinálja persze felügyelettel.
2010. márc. 9. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Az elejétől fogva, ha akarta, még mindig inkább kézzel eszik, most 16 hónapos. Az a lényeg, hogy egyen, persze mindig mutatom, hogy hogy kell szépen enni..Majd belejön.
2010. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hozzátáplálás kezdete óta adtam a kezébe kanalat, had próbálgassa, most egy éves és a kaja felét egyedül eszi meg kb 2 hete, a másik felét nekem kell megetetnem vele,mert csak kenegeti....Ha éhes lapátolja befelé, de amit érzi hogy már egy kicsi van a pocakban, elkezd kenni...
2010. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11-12 hós korában adtam először kanalat a kezébe ebéd közbe, hogy ő is kanalazza az ételt. 13 hós korára teljesen egyedül megtanult enni. Most 20 hós és már a villával is nagyon szépen eszik egyedül.
2010. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
már a kezdetektől van kanál a kezében kaja közben. 16 hósan kapott étkészletet, 18 hós és teljesen egyedül eszik. persze történnek még balesetek, ha olyanja van akkor kézzel eszik, de van hogy egy egész doboz joghurtot kikanalaz és még arcát sem keni össze.
2010. márc. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8 hónapos és megkapja a kezébe a kanalat -még üresen. Most kezd rájönni a rágcsálás örömeire. Harapdál kiflivégét, almát, banánt. Felügyelet mellett. Ha nagyobb falatot harap le, nem próbálja lenyelni, hanem kiforgatja a szájából.
2010. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

7 hós a lányom,ha nem igazán éhes,akkor megkapja a kanalat,és húzza a szájába az ételt.Felügyelettel már a kisebbeknek is lehet engedni.Ha meghagyja a kaját,néha szoktam engedni kézzel enni...:-D

Kicsit elszórakozik,ismerkedik az állagával.Persze mindent összeken,de hát istenem...élet apró örömei.

2010. márc. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!