Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Október elején érkező babának...

Október elején érkező babának mire lesz szüksége? Lent irtam egy listát, légyszi irjatok hozzá ha valami még eszetekbe jut.

Figyelt kérdés

Babakocsi 3 funkciós, meleg takaró, kiságy, matrac, vizálló huzat, takaró, ágynemű, pelenkázó, kiskád talpazattal, kis hősugàrzó, pelenkának szemetes, kapucnis törölköző 2db, 10 db anyag pelenka, pihentető kishinta, 6 db body rövid és hosszú ujjú 56-62 es méret fele fele, 6 db rugi 56-62 méret fele-fele, 4 db kis hosszú ujjú pulcsi, 1 overall, 3 db kissapka, 5 db zokni, 4 db előke, 2 db olyan mint a rugi csak pizsinek, 2 db cumi, 1 cumisüveg, kézi mellszívó, melltartóbetét, szoptatós melltartó először 1 db, méret miatt, pelenka, fürdető, pipsikrém, hintőpor, popsitörlő, lázmérő, orrszivó, baba olló, fésű.

Ennyi jutott eszembe.

Amit nem tudok mekkora méretű és mennyi pelenkával készüljek, és ha most 80c a melltartó méretem, mekkora szoptatós melltartót vegyek?

Ha nem tudom előre hogy fogom-e tudni szoptatni, érdemes attól függetlenül több cumisüveget venni? Sterilizátorra mindjárt szükség van?

Huuuu, tényleg tapasztalatlan vagyok, ezért kérem a segítségeteket.


2015. aug. 17. 12:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és légzésfigyelő, azt kifelejtettem.
2015. aug. 17. 12:29
 2/14 anonim ***** válasza:
babaolaj, steril vatta, alkohol, bundazsák (esetleg) rövid ujjú badyt én nem vennék, az elejére. ha esetleg tápszeres lenne akkor nem elég az egy cumisüveg. nekem nem elég a 10 db anyagpelenka.
2015. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

szerintem sapiból elég 2, nagyon gyorsan kinövi...egy vékonyabb meg egy vastagabb, aztán majd úgyis kell új méret..rugiból szerintem legalább 8, magunkból kiindulva, mi eldobható pelust használtunk, szinte sose folyt ki, de még így is kevésnek bizonyult a 6, mondjuk én nem mosok két naponta, inkább hetente egyszer..

cumiból egyből világítósat javaslok ;), mikrós sterilizáló nem egy nagy összeg főleg használtan, és nagyon megkönnyíti az életed, továbbá tejtároló zacskók se ártanak, fő az optimizmus. fésű tök felesleges...jó a tieteké is, csak leöblíted alkohollal, de legalább 8 hónapos lesz mire használjátok valószínűleg, addigra meg már fertőtlenítgetni se kell...

melltartóba szerintem egy mérettel vegyél nagyobbat, ne merevítőst, hanem anélkül, és biztos jó lesz.

Pelusból kb. napi 6-8 db-al lehet számolni, a Pampers New Born nagyon jó az első hónapra, ha jól emlékszem, 43 db van egy csomagban, 2-5 kg-ig jó, ebből nyugodtan vehetsz egy-két csomaggal, mert kb. 2 hónaposan lesz a babád 5 kg.

cumisüveg mindenképp kell, mert a tápszert is abból adod. A sterilizátor kell amellszívóhoz, a cumisüvegekhez, a cumikhoz, mindenképp szerezd be.

Én még javaslom a bimbóvédőt is, sajnos nekem nem volt, jól be is gyulladt a mellem, majdnem rá ment a tejem is, mert mire kaptam egyet, 2-3 nap múlva, már tiszta csomós voltam..jó ha rögtön van nálad, Medela közepest javaslom. Egyébként adnak a csecsemős nővérkék is, csak úgy kell érte könyörögni.

És vigyél betétet, a Tena legnagyobb Inkontinencia betétje jó drága, de nekem csak az volt jó, úgy véreztem, egy csomaggal elment belőle, és még utána vagy 3-4 csomag sima tisztasági betét...

2015. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

tavaly előtt októberben a balatonban fürödtem...szerintem jó ha van rövid ujjú body...

amúgy a lakás hőmérséklete sem mellékes...nálunk télen is 24 fok van a termosztáttal, ezért télen rugi alá rövid ujjú bodyt hordott...a hosszú ujjút akkor kapta, ha sétálni mentünk, vagy elfogyott a tiszta rugi...szerintem jó ha van ebből is abból is...nekem 8 anyag pelenka is elég volt.

2015. aug. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen lányok :-)
2015. aug. 17. 12:41
 6/14 anonim ***** válasza:
én a szoptatós melltartokhoz szólnék hozzá. milyet akarsz venni? ha nem olyan dráát,megveheted szülés előtt is,de ha Anitát,vagy hasonlót vennél akkor inkább ha már szültél. Konkrétan én 3 havonta más méretet vehettem,és elég húzos volt. Szülés után a 3. hónapban kellett 80G, aztán a 6.ban kb 80E, a 11.ben mikor már 2 hónapja nem szoptattam akkor meg 80D. úgy nézett ki,hogy D-ről lett G,aztán vissza Dre. Úgyhogy ne nagyon tankolj fel,ha drágábbat veszel méretenként 2 elég amíg nem lesz végeles méreted 8szoptatás után hónapokkal)
2015. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 piroska és a farkas ***** válasza:
Saját tapasztalat, h szoptatos melltartot nem tudtam hordani, mert annyira érzékeny volt a mellem h még a pamutmelltarton ereszte futo varrás is sebezte. Tehát először csak egyet vegyél, és minél egyszerübb fazont. A melltartobetétből szintén van olyan, amit nem bírt a böröm / a Libero márkájú/. Alapvetően nem vagyok érzékeny, tehát nekem váratlan volt, h ezekre így reagáltam. A tejtárolo zacsi helyett nekem jobban evált a gyogyászai boltban kaphato 1dl - es, steril müanyag pohár, én ebben fagyasztottam a tejet, később pedig bármi mást. A pampers nekünk is bevált! A kislányom 4100 grammal, 55 centivel született, 2 hetes volt már mikor az 56-os bodykat elkezdte hordani, 50- essel kezdett. És amit még nagyon szeretett - március végi születésü - az a klasszikus polya. De ahhot oktoberben lehet, h meleg lesz.Én a matracra sosem tettem vízállo huzatot, szerintem felesleges izzaszto réteg, ha egyébként ritké fordul elő " baleset". Fürdetőt és krémet ír fel a gyerekorvos, az teljesen jo. babaolobol nem tuom, ki milyet vett, amit én annak vettem azzal mindent lehet csak körmötvágni nem tehát inkább vegyél egy jo minőségü felnőtt ollot, Fiskas, vagy nekünk vmi Szilágyi v milyen márka van, de ebből a babának saját van.
2015. aug. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A mi lányunk tavaly október közepén született.

Ránézésre nekem a 10 textilpelus kevésnek tűnik. Nekünk 25db volt, ezzel jól elvoltunk. Ha sokat bukik, akkor fogy nagyon gyorsan. Ha nem akarsz naponta mosni, akkor még pár body/rugi még nem árt. A lányunk közepesen bukós volt az első 2-3 hónapban és volt, hogy emiatt többször öltöztettem naponta.

Cumisüveg max 1-2 db indulásnak, mert ha szopik, akkor nem biztos, hogy használni fogjátok. Ha kell akkor tudsz még venni. Illetve azért sem kell bevásárolni belőle, mert nem tudod, hogy melyik fajta fog beválni.

Sterilizálót vegyél ha szeretnél, de szerintem nélküle is meg lehet lenni. Én vettem, de nem használtuk, mert nem tudtam rávenni magam, hogy mikrózzam a dolgokat (egyébként sem használjuk a mikrót) és hagyományos módon kifőztem a dolgait.

Nekünk volt hálózsák, ami jól jött pár hét után, mert a takarót lerugdosta magáról.


Könnyű szülést és jó babázást!

2015. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8-as vagyok:

Lemaradt, hogy pelusból se vegyél sokat elsőre, mert nem biztos, hogy beválik.

Nekünk pl a 3-as méretig DM pelusunk volt és imádtuk. Viszont a 4-es már rossz volt, minden kifolyt. Most nappal pamperst (zöld) és éjjel liberot használunk és nincs probléma.

A pampers általában jó, de sárga zacsis változata borzalmas.

2015. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Lányok, köszönöm szépen, tényleg nagyon aranyosak vagytok!

Szerilizátorból ha veszünk, akkor elektromosat, mikrót egyáltalán nem használunk.

Még egy kérdés, hálózsákot lehet a kezdetektől használni? Éd ha igen, hàny cm hosszút vegyünk?

Pólyáról jókat olvastam, csak félek októberban hűvös lesz, vagy olyat lehet csinálni hogy pólya plusz takaró vagy hálózsák?

2015. aug. 17. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!