Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy altat nem altatva?...

Ki hogy altat nem altatva? Azt mondják aludjon el magától, de ha nem tud?

Figyelt kérdés
Mármint ha mondjuk fáradtnak látom és beteszem az ágyába mindig sir. Előtte inkább kicsit kézben fogni kell mig le-lecsukódik a szeme és úgy betenni. Úgy már csak éppen sirdogál. Vagy túl korán rakjuk le? De akkor mikor kéne?

2015. aug. 17. 16:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
mennyi idős a babád? milyen a napirendje, mikor alszik mennyit és miket eszik? ezektől függ, hogy kb. mikor kellene letenned...az altatási módszer pedig a korától.
2015. aug. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Azt mondják-ne azt nézd mit mondanak, hanem azt hogy mi a jó a babádnak!
2015. aug. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1 hónapos és hát, egyelőre úgyfest hogy ami fix az az hogy este 6-7-8 fele van egy nagy evés és utána alszi 4-5 órát, majd 4 óránként kel éjjel, és 6 korkel.

de a nappalra nézve nincs nagy napirend.

most próbálom fixálni hogy evés, büfizés, játszószőnyeg és ágy... de mikor tegyem át és miképpen. neki egyszerűen el kéne aludnia az ágyban? nem értem...

2015. aug. 17. 16:15
 4/21 A kérdező kommentje:
igen de a babámnak is jobb ha megtanul egyedül (el)aludni
2015. aug. 17. 16:15
 5/21 A kérdező kommentje:
merthogy ugye elvileg minden szoptatás után jó volna egy alvás, és látszik hogy neki is jó volna, de nagyon sokszor nem jön össze..
2015. aug. 17. 16:16
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
Bőven lesz még ideje megtanulni egyedül elaludni, még túl pici hozzá. Ha nem megy nélküled, akkor segíts neki, az igényeivel foglalkozz és ne azzal, hogy mit írnak a nagy könyvek vagy mit okoskodnak körülötted. Ha most segítesz neki amikor kéri, akkor később ő is könnyebben leválik, stabil, magabiztos, önálló kis személyiség lesz erős érzelmi stabilitással. Ezt tanítsd inkább neki, ne az önálló álomba sírom magam módszer híve légy!
2015. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
43%
én fordítva csináltam ilyen pici korában. cicin aludt el, mikor felébredt akkor járkáltunk, dumcsiztunk míg meg nem éhezett, így volt altató anélkül, hogy kézben ringattam volna. aztán olyan fél éves kora körül erről is leszokott :)
2015. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%

nagyon pici még. Most még nem tudod önálló alvásra megtanítani. Később, 6 hónapos kor körül majd igen.

Addig is, adhatsz neki cumit, azzal általában maguktól is elalszanak. De ha sír, az jelezhet hasfájást is, amire nem a legjobb megoldás a folytonos ciciztetés. Természetesen etesd meg 2-3-4 óránként, ahogy igényli. Utána büfiztesd, tornáztasd, hogy a pukik kimenjenek.

Az étrendedre figyelj.


Az alvási kapukat is figyelni kell. Ha egy baba túl fáradt, nem tud elaludni. Nem gond, ha még nincs napirendetek, de a sorrendekre ügyelj: evést kövesse mindig alvást...fürdetést evés...stb. És lehetőleg próbáld ugyanazokban az időpontokban altatni. A fürdetés legyen mindig ugyanakkor. Ha szükséges ehhez ébreszteni, akkor ébreszteni kell. Pár nap alatt megszokja a fürdetés idejét és legalább egy fix pont lesz az életében.

Az altatás előtt már ne pörgesd. Ne nézz a szemébe. Ha ebben a korban nem alszik el se cicin, se cumival, se magától, akkor sajnos ringatni kell, nem tudsz mást tenni. Nálunk egy darabig be vált a hintában történő altatás, illetve egy időben hajszárítóra aludt (telefonról játszottam le).

Nappal, mikor ébren van, jól fáraszd le: erre legjobb a séta, a kis színes holmik mutogatása, mondókázás.

Az első pár hónap nehéz, ha a baba nem jó alvó, erről aztán tudnék még mesélni. Az én lányom 1-6 hónapos kora között 9-10 órát aludt egész nap....ebből 9 órát éjjel, és még egyet nappal...gondolhatod, milyen jó volt egy egy hónapost egész nap szórakoztatni a semmivel :)

de elmúlik, ahogy telnek a napok, egyre okosabb lesz, egyre ügyesebben eszik, nem lesz majd annyira gázos, egyre több minden érdekli majd és jobban elfárad.

A napi rendjét is hamar kialakítja.

2015. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
:)
2015. aug. 17. 16:40
 10/21 anonim ***** válasza:
Hordozókendőt próbáltad már? Abban elég könnyen elalszanak.
2015. aug. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!