Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek milyen lesz a...

Szerintetek milyen lesz a szemszíne? Van esélyünk a kékre?

Figyelt kérdés

Kislányt várunk, 24. hétben vagyok.


Az én szemem sötétbarna, majdnem fekete, a hajam barna. Anyum szeme és haja is barna, apumnak barna haja és zöldesbarna szeme van. Mindkét szülőm felőli nagyszüleim barna hajúak, barna szeműek. Öcsém barna hajú, zöldesbarna szemű, mint apum.


Páromnak gyönyörű világoskék szeme van, és majdnem fekete haja. Apuja barna hajú, barna szemű, anyuja barna hajú, kék szemű. Anya felőli papájának szőkés haja és kék szeme van, mamájának barna haja és barna szeme van. Apuja felől sajnos csak a mamát ismerjük, neki barna haj-barna szem. Féltestvérei vannak apa felől, nekik mind barna haj és barna szem.


Nagyon dominál a barna, de szerintetek van egy icipici esély is a kék szemre? Nagyon nagyon szeretnénk, ha örökölné, főleg, hogy lány lesz. :) Mit gondoltok?



2015. aug. 18. 18:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Két esélyes, ha neked van kék géned, akkor 50% esélye van a kék szemnek (de ez a leírásod alapján nem tudható biztosra), ha nincs kék géned, akkor 0% esélye van a kék szemnek.
2015. aug. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2015. aug. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hát vér szerinti rokonról az én részemről nem tudok kékről. :(


Köszi a kalkulátort :)

2015. aug. 18. 18:58
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor lesz kék szemű, ha mindkettőtöktől kékszem-gént örököl. Férjedtől biztosan azt fog, tőled elég kicsi az esélye hogy kék szemet örököl, de nem kizárható.
2015. aug. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az lehetséges, hogy pl. akkor zöld lesz neki? :)
2015. aug. 18. 18:59
 6/16 anonim ***** válasza:
Mivel a kék szín recesszíven öröklődik, nem kizárható, hogy van kék géned.
2015. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Barna szemű szülőnek bármilyen szemű gyereke lehet, kisebb-nagyobb eséllyel.
2015. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon kíváncsi vagyok. :) Olyan jó lenne, ha kék lenne...
2015. aug. 18. 19:06
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Hat nemtudom, de en 24 hetes terhesen abban remenykedtem, hogy szulessen meg egeszsegesen a babam, es nem abban, hogy milyen szinu lesz a szeme.


Egyebkent lehet kek, ha nalad van kek gen.

2015. aug. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló a felállás bár az én családomban csak barna szeműekről tudok. A férjem családjában pedig ilyen is olyan is van. A kislányunk nagyon sötétkék szemmel született, olyan 2-3 hónapos lehetett mikor teljesen kivilágosodott és nagyon szép kék szeme lett.
2015. aug. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!