Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megváltozhat egy baba haj és...

Megváltozhat egy baba haj és szemszíne?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A végleges szemszín később alakul ki, nem tudom pontosan mikor, de a születéskorihoz képest még simán változhat. Nálunk a fiam babahaja szinte fekete volt, az új haja pedig középbarna lett, mint a férjemé.
2013. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A legtöbb baba szőke hajú és kék szemű. A szivárványhártya sötétedése és a haj sötétedése miatt változik a szemszín és a hajszín is.
2013. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A babák általában kék szemmel születnek, aztán ez a nagy többségnél meg is változik. A hajszín is változhat, bár ez nem nagy mértékben, max 1-2 árnyalatot világosodik vagy sötétül. Bár olyan is van, pl egyik uncsitesóm aranyszőke hajú volt kb 6-7 éves koráig, aztán elkezdett barnulni. Már 20 éves elmúlt, és középbarna színű haja van.
2013. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


persze, szerintem a legtöbbnél így is van. Az én kisfiam pl.

- hófehér bőrrel

- hosszú, tarkóig érő egyenes fekete hajjal

- és sötétkék szemmel született.

Most 3 éves: egy félvér kisfiú,

- capuccino színű (világosabb barna) bőrrel

- világosbarna, fürtösen göndör hajjal

- és nagyon sötétbarna, majdnem fekete szemmel :)


A vonásai is nagyon sokat változtak. Újszülöttként az apukája vastag szájához, kicsi lapos orrához, széles lapos homlokához hasonló vonásai voltak- egy afrikai rasszú ember pici fehérben. Mostanra számtalan vonása az enyém, hosszabb-vékonyabb lett az orra, széles szép szája van, de már nem annyira (nekem is az van). Egyre inkább rám hasonlít.


Meg sem ismernéd a csecsemőkori fényképe alapján.

2013. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

LEgtöbb baba szőke hajú kék szemű?! Én alig látok szőke születési hajú babát.

Minden baba fekete bogárszemmel születik,később lesz sötétkék (kb 3hetes korukba max).3hósan hullani kezd a babahaja,akkor lesz más szinű általában.Szeme,ha világos lesz,akkor hamar kivilágosodik.Ha barna,akkor soká barnul be,addig sötétszürkés .Lányomnak 2hónaposan is világos volt már a szeme,3hónapos korától meg rikító világoskék,ez marad neki majd már.Születési haja vörösesbarna volt,a váltóhaja,az igazi meg aranyszőke,mint nekem meg apjának is.(Apja vörösesbarna hajú volt sokáig).Haj sokáig változik szerintem,mert 6éves koromig fehér hajam volt,utána lett sötét aranyszőke.De ha totál barna az apa és anya is,akkor szerintem hamar besötétül (ha születéskor is ilyenek voltak a szülök már)

2013. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 3 lányom van, a legnagyobb mélykék szemmel, fekete hajjal született, ő most 7 éves, barna haja, barna szeme van.

A most 6 évesem kopaszon született, szinte neonkék szemmel, ő most szőke, világoskék szeme van.

A 2 évesem fekete hajjal, gyönyörű tengerkék szemmel született, ő most szöke, barna szeme van.

1 éves korukra mindnek beállt erre.

2013. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam barna hajjal, kék szemmel született. Kb 1 eves korára a haha vöröses szőke, a szeme pedig zold lett ! Most 20 honapos és az egyenes haja göndörré vált :-)
2014. febr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!