Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos lesz a babám 1 hét...

8 hónapos lesz a babám 1 hét múlva. Mit lehet vele játszani? Illetve hogyan lehet őt tanítani és mikre?

Figyelt kérdés
2008. szept. 7. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én csak a tapasztalataimat tudom megosztani:

ha még nem kúszik, vagy mászik a babád (az enyém még ilyenkor nem tudott), akkor lehet ösztönözni őt erre, érdekes játékok mutogatásával, ami arra készteti, hogy utána menjen. NÁlunk nincs járóka, hanem a parkettára rakom le, hogy legyen tere mászni (persze nagyon kell figyelni, nehogy olyanhoz nyúljon, ami veszélyes).

Énekelni szoktam neki, mivel zongoránk is van azon is szoktam játszani neki, ill. hagyom, hogy ő püffölje.

Mesekönyvből lehet képeket mutogatni neki, de ált. inkább a papírt szeretné gyűrögetni. Szerencsére van kertünk, úgyhogy a növényeket és a füvet is meg szoktam neki "mutatni", ha főzök akkor magam mellé ültetem, és folyamatosan magyarázok neki, hogy éppen mit csinálok...

A legérdekesebb játékai: fakanál, tésztaszűrő,lábos fedele, krémes tégely, üres flakonok, egymásba rakható színes poharak stb...

A legnagyobb attrakciót nálunk azért a nagyobb testvérek jelentik. Ha délután hazajönnek a fiúk, akkor nekem már nem is kell vele játszani.

Boldog babázást!

2008. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! Én is hasonlóakat teszek. :) Már majdnem mászik és mászásból csücsül, ülésből pedig már kúszásba teszi magát. És olyan gyorsan közlekedik, hogy sokszor már veszélyes. :D

Tapsolni, énekelni szoktunk. És még sokmindent, de akkor minden rendben van így.

Tehát akkor jókat teszek vele. CSak félek, nehogy ne neveljem jól, nem szeretném, ha nem fejlődne rendesen, olyan ügyes, értelmes kislány.

Minden jót.

2008. szept. 7. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!