Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél - 1 év közötti babáknál,...

Fél - 1 év közötti babáknál, akik már csak reggel-este szopiznak, megszoktátok néha szoptatni napközben is ha kéri?

Figyelt kérdés

9 hónapos babám ma a főétkezés előtt fél órával kérte volna a cicit, de én nem ciciztettem meg, mert féltem hogy utána nem lesz éhes és nem fogja megenni a főzeléket. Ezért adtam neki almalevet helyette, azt megitta. Egy kicsit lelkiismeret furdalásom volt hogy megvontam tőle, de már van egy kialakult étkezésünk, nem akarom hogy visszatérjen újra a cicire, akkor sose lesz vége, és amúgy is olyan válogatós mostanában.

Ti adtok neki cicit soron kivül?


2010. márc. 11. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Én adtam, de ez attól függ, hogy személy szerint Te hogyan állsz hozzá szoptatáshoz, és amikor hozzátáplálsz, akkor az tényleg hozzátáplálás-e vagy szeretnéd fokozatosan elválasztani a babádat. Ha fokozatos elválasztásra gyúrsz, akkor így volt jó, ahogyan csináltad. Ha igény szerint szoptattál mindig is, és alapvetőan azt szeretnéd, hogy saját magát válassza el a gyerek, akkor adj neki mindig amikor kér. Abból kiindulva, hogy azt írod, "nem akarom, hogy újra visszatérjen a cicire", inkább az előbbi metódust követed, és ezzel teljesen összhangban voltál, amikor nem szoptattad meg a szokásos főétkezés előtt fél órával (esetleg ilyenkor érdemes lehet magát a főétkezést előbbre hozni, feltéve persze, hogy kész a főzelék ;-))
2010. márc. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jól csináltad szerintem :) ha egyszer adsz, egyszer nem, azzal csak összekevered szegényt :) első jól írta, hogy ilyenkor kicsit előrébb lehet hozni az étkezést, de mondjuk fél órát kibír egy kis gyümölcslével is.
2010. márc. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia,kanalas étkezés előtt fél órával én se adtam volna neki a cicit.Nem lehet esetleg,hogy kicsit előbb éhezett meg?Ilyenkor előbbre szoktam hozni az étkezést.A fél óra végül is nem olyan nagy csúszás.Én napjában többször is adok neki cicit,de csak két étkezés között.Kevés tejem van már csak,az az 50-60ml amit napközben ilyenkor magához vesz,inkább a szomjúságát oltja.
2010. márc. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, előbb adtam neki a főzeléket, mert láttam hogy megéhezett.

Köszönöm a válaszokat.

2010. márc. 11. 18:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Én adtam, most 1 éves, és délelőtt cicin alszik el. Sőt ha nyűgös, akkor cicizik és megnyugszik.
2010. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!