Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vettem rizslisztet. Hogy kell...

Vettem rizslisztet. Hogy kell vele elkészíteni a babám ételeit?

Figyelt kérdés

Egyenlőre csak gyümiket eszik, és azt szeretném kicsit tartalmasabbá tenni, a krumpli nem jött be a lányomnak. A rizslisztet a lereszelt almába csak belekeverem? Vagy pici vízben megfőzöm és aztán teszem bele? Vagy csak leforrázom a rizslisztet vízzel, aztán mehet bele a gyümölcs?


Nézegettem a régi kérdéseket, de erre konkrét választ nem láttam.

5 hónapos és 1 hetes a babám


2010. márc. 11. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én használok rizslisztet, a férjem lisztérzékeny, de még soha nem jutott eszembe a lányomnak almába keverni, de ha már, akkor biztos valahogy főzném, ahogy te írtad, nyersen nem. MOndjuk vízben megfuttatni. Meg nem is emlékszem mikor, de valamikor az első időkben én simán rizst főztem, és leturmixoltam, azt raktam bele, hogy tartalmasabb legyen.
2010. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A rizsliszt ugyan olyan kötő ,sűrítő anyag mint a búza liszt.Főzésre,sütésre használjuk.Önmagában nyersen nem szoktunk lisztet enni.:)Én is ezt adom a kisfiamnak(barna rizsliszt).Amit almához keverhetsz az a rizspehely.Szép napot!
2010. márc. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még kezdő vagyok, első baba. :) Búzalisztet még nem ehet, mert abban glutén van.

2010. márc. 12. 11:32
 4/4 anonim ***** válasza:
7.59 vagyok:)Sokkal jobb a rizsliszt bátran add a babádnak ugyan úgy készíthetsz vele bármit,mint magatoknak a normál lisztel!Az én kisfiam nem gluténérzékeny mégis ezt adom neki mert sokkal értékesebb tápanyagok vannak benne mint a fehér lisztben.A mostani szakmai protokoll szerint viszont 6 hónapos kor után be kell vezetni a glutén tartalmú élelmiszerek adását is.Ez fontos a későbbi allergia elkerülése végett!Szép napot nektek! :)
2010. márc. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!