Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a köldökzsin...

Mi a véleményetek a köldökzsinór vér leveteléről?

Figyelt kérdés
Milyen betegségek esetén felhasználható?

2015. szept. 3. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

En terveztem levetetni, ezert jobban utanolvastam, es bizony arra jutottam, hogy az egesz egy nagy uzlet. Tobb tanulmanyt is olvastam ( kulfoldieket is ) , es mindenhol azt irjak, hogy igazabol ne, hasznaljak fel, eddig nagyon keves elenyeszo eset volt amikor fel tudtak hasznalni. Szazalekra nem emlekszem, de 1-2 esetrol irtak amikor tenylegesen felhasznaltak - es milliok vetettek le.

All, taroljak, de nem igazan segit semmiben.

2015. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Én is sokat olvastam róla, több - egészségügyben dolgozó - ismerőssel beszélgettem erről, és ezek alapján nem vetettük le.
2015. szept. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Nem olyan régen volt egy riport ezzel kapcsolatban a tvben. Ott szakértő ember mondta el, hogy teljesen felesleges, mert a felhasználás bizonyos betegségek -* legtöbb betegség- esetén fel sem használható a saját tárolt vér. Elmondta hogy Az esetek zömében más tárolt mintáját használták fel. Ha belegondol az ember, komoly betegségeknél elve nem használható a saját minta, hisz benne lehet a betegség ugyanúgy. A műsorban persze volt egy másik vélemény is: ő mellette volt, de szerintem csak azért, mert ő volt az őssejtbank igazgatója. Neki már üzleti érdeke volt belőle.
2015. szept. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Biztos van benne pozitivum is, de elég drága eljárás.
2015. szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Én az első gyerkőcömnél nagyon gondolkoztam rajta, de orvos ismerőseim szerint egyáltalán nem éri meg.. Szóval egyetértek az előttem szólókkal.
2015. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Mi levetettük. Az orvostudomány rohamosan fejlődik, azt én nem tudnám megbocsátani magamnak, ha ne adj isten kellene és felhasználható is lenne, de nem vetettük volna le. Anyagilag nem okozott gondot és nagyon remélem, hogy kidobott pénz marad.
2015. szept. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi is levetettük. Remélem ez lesz a leghaszontalanabb befektetésünk, és sosem lesz rá szükség.
2015. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi is nagyon sokat olvastunk a témában, többek között még a nőgyógyász, gyerekorvos stb dokik véleményét is meghallgattuk, és mind azt mondták, hogy nem éri meg ezzel foglalkozni. Az lenne a jó, ha lenne egy közösségi bank, ahova bárki beadhatná a köldökzsinórvért és akkor lenne értelme, úgy lehetne leginkább a célnak felhasználni.


Nem vetettük le.

2015. szept. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyetlen orvost sem találtam, aki szerint ez hasznos és jó dolog. KRiván Gergely is nyilatkozott egy riportban, fenn van youtube-on, keress rá, hasznos. Ő olyan orvos, aki gyerekeket gyógyít őssejt terápiával, de a saját gyerekeinek nem vetette le. Meggyőződésem, hogy a közös őssejt bank jó ötlet lenne, de a saját felesleges, hisz a legtöbb betegség, amit gyógyítani lehet így, a saját őssejtben is benne van,így donorra van szükség, amit külföldről kell hozatni úgy is. Ráadásul a mennyiség nem is elég egy nagyobb testű gyerek számára. Nem éri meg.
2015. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Mi is levetettük, hiszen valóban fejlődik az orvostudomány, ki tudja, mi lesz X év múlva? Leukémiára pl. ma is használják már. Nem tudnám megbocsátani, ha úgy álltam volna hozzá, hogy úgyis kicsi az esély, hogy felhasználják, nem vetetem le, mert drága - aztán pont ebben a betegségben szenvedne a gyermekem.

Én úgy érzem, hogy ha valami, akkor a gyermekeim egészsége minden pénzt megér. Aki szerint pedig ez csak üzlet, az tájékozódjon kicsit jobban.

Egy szakvizsga előtt álló leendő doktornéni anyuka

2015. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!