Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a köldökzsin...

Mi a véleményetek a köldökzsinór vér levételről?

Figyelt kérdés
2013. dec. 27. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Mi levetettük, de remélem soha nem fogjuk felhasználni és ablakon kidobott pénz lesz.
2013. dec. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Az, hogy nagyon jó üzlet, semmi más. Ajánlom figyelmedbe ezt a videót, mert tanulságos: Dr. Kriván Gergely – Szent László Kórház Őssejt Transzplantációs Osztályon dolgozó orvos, beteg gyerekeket gyógyít napi szinten őssejtekkel, stb. és a saját gyerekeinek nem vetette le, van három, a legkisebb 15 hónapos. Nem látja értelmét, és el is mondja miért. 20 perctől merül bele, de az egész riport érdekes… döbbenet. Ez szánalmas, hogy ennyi őssejtes cégreklám mellett nem jönnek be ezek az információk, amiket az orvosok viszont tudnak, csak úgy látszik, nem mondják elég helyen, mert azt szerintem mindeki jobban el tudja mondani, ami a cégek reklámjaiban szerepel. Pl. azt hogy több száz őssejt beültetést végeztek már Magyarországon, mióta engedélyezve van. És ez IGAZ! Csak lemarad a mellékinfó, hogy ezek nem magán őssejtbankban tárolt saját őssejtek voltak, hanem donortól származó külföldi, mert családon belüli genetikai betegséget hordozó őssejttel gyógyítani a legtöbb betegséget nem lehet, vagy azt sem mondják el, hogy őssejt már vérvétellel is levehető felnőtt embertől is akár…


http://www.youtube.com/watch?v=WtKD6HNhCj4

2013. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
Az, hogy jó aki megteheti,aki meg nem az úgyis károgni fog ellene.
2013. dec. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
Mi levetettük. Remélem soha nem lesz rá szükség.
2013. dec. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
2-es vagyok: nem anyagi, elvi oka volt, hogy nem vetettük le. Nem tudom, hogy aki lepontozott, vette a fáradtságot megnézni a riportot, vagy csak nyomta a gombot, mint süket az ólajtót.
2013. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Interneten számtalan videó található az előnyéről egy videó azért nem sokat számít. Egy orvosi vélemény ellen száz meg mellette.
2013. dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

érdekes a 2. válaszoló hozzászólása. Bogarat ültetett a fülembe.

Mi nem vetettük le. Ahogy nagyon róviden utána néztem, általában csak 20-25 évig tárolják az őssejteket. De ezután is bármikor elöjöhet betegség. Szóval érdekes ez. Nem ástam (még) bele magam a témába, teljesen laikusként véleményezem. De valahogy én is nagy lutrinak érzem.

2013. dec. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
4. vagyok. Előrebocsátom, hogy nem pontoztam, de őszintén megmondom, hogy én csak azt tudom megérteni, aki anyagi okokból nem veteti le. Ha a legkisebb esélye is megvan annak, hogy az őssejttel lehetne segíteni a gyerekemen egy súlyos betegség esetén, de én az elveim miatt ezt az esélyt nem tudnám megadni neki, azt sosem bocsátanám meg magamnak. Mindegy, mások vagyunk, máshogy gondolkodunk, nincs ezzel gond. Mindenki a saját gyerekéért felelős.
2013. dec. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Engem is pont a 2-es által linkelt videóban lévő doki győzött meg, volt leukémiás ismerősöm, akkor is eléggé utánanéztem ennek, neki sem segített volna a saját őssejtje. (Sajnos a donor sem, pedig találtak.) Ha nagyon gazdag lennék és tényleg fölöslegben lenne az a pénz, akkor levetetném még így meggyőződés nélkül is, mert hátha egyszer jó lesz, ha nem is a gyereknek, de talán testvérnek, rokonnak. Sajnos azonban nincs fölöslegben ennyi pénzünk erre, nagyobb lakásra gyűjtünk.
2013. dec. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Egy videó, ez igaz, de nekem azért számított, mert ez az orvos gyerekekkel foglalkozik, végignézi a szenvedéseiket, és az őssejt terápia sem áll messze tőle, alkalmazzák. Mégis úgy gondolja, a sajátjainak nem érdemes levetetni. Ahogy a nőgyógyász ismerősöm sem vetette le. Akik levetették a környezetemben, laikusok, akik meghallgattak egy-két őssejtes előadást, amit a cégek tartottak. Számomra ez érdekes, több, mint érdekes.
2013. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!