Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akar felülni? Mit lehet...

Miért akar felülni? Mit lehet csinálni, hogy segítsek neki erősödni az átforduláshoz?

Figyelt kérdés
2 hónapos babám 6500 g, 63 cm. Születésekor: 53 cm, 3880g). Mivel ilyen sokat nőtt, a védőnő szerint a hátizmai feszülnek, nyújtani kell (fejét előre, lábait fel) Ezt is utálja, de főleg hason lenni. Azt olvastam, legtöbbet hason kellene lenni, hogy egy idő után elkezdjen átfordulni. Valószínűleg nem olyan erős a súlyához képest még, hogy kényelmes legyen a hasonfekvés. Ezen kívül, mikor a karomban van bölcsőtartásban, megfeszíti magát, előrelendíti a fejét, és megpróbál felülni. (Úgy még nem marad, de ha engedném, sikerülne neki) Ti mit tennétek? 2 hónaposok, ti hogy álltok a mozgásfejlődéssel?

2015. szept. 8. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem viszonylag kevés két hónapos fog tudni neked válaszolni.


Amúgy a hasra fektetést szépen fokozatosan kell. Először csak egy-két percet, közben megpróbálod szórakoztatni játékkal, csörgővel, zenével. Mi pl bogyó és babócát néztünk vele a telefonon. Aztán rájött, hogy ez neki sokkal jobb, mint hanyatt, mert többet lát a világból, akkor már nem kellettek trükkök.

2015. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem mindenki érti, hogy a két hónaposok kifejezés azokra a szülőkre vonatkozik, akiknek 2 hónapos a babájuk...
2015. szept. 8. 11:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

jajj első :D nekem is az ugrott be :D

kérdező, ezen egyébként ne sértődj meg, itt nem óvodások vannak hanem felnőtt emberek, felnőtt emberekkel meg nem gügyögünk és nem 2 hónaposozzuk egymást ;)


2 hónapos nem akar felülni, azt se tudja mi az :) értelme még vetekszik egy virágéval és ezt minden rosszindulat nélkül írom, nem jut el a kis agyába ezek az összefüggések, hogy ha emeli a fejét akkor akár fel is ülhetek :)

van egy reflex, ez felel azért, 3 hónapos korig meg kell jelennie. lassan már háton fekve is emelgetnie kéne a fejét, ami összetéveszthető azzal, hogy próbál felülni, de ez tényleg csak a reflex ami le is fog épülni 6 hónapos korára :) azonkívül meg kapaszkodó reflexe is van, sokkal nagyobb biztonsága érzi magát hogy ha csünghet rajtad mint egy kis majom, ezért inkább fogd meg úgy, hogy a mellkasodon tartod.


a különböző mozgásformák elkezdése az izomzattól függ. a forgáshoz valóban az kell, hogy sokat legyen hason. ehhez az kell, hogy megszerettesd vele :) kezdetnek feküdj le és tedd le a mellkasodra :) ha szépen tartja a fejét akkor emelgetheted is, közben vágj hülye arcokat, dobálj puszikat, nyújtsd ki a nyelved, tök mindegy, csak azzal legyen elfoglalva amit lát, így nem jut eszébe, hogy nem szeret hason feküdni. aztán jöhet az, hogy a földre fekteted és elé hasalsz, úgy dumálsz neki, vagy kis játékokat mutogatsz neki. és az is nagyon fontos, hogy ne az ágyon, kanapén feküdjön hason, hanem a földön. mert puha felületen nem fog izmosodni a háta :)

sok sikert :)

2015. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest elég sok kérdésnél így fogalmaztok... de különben nem sértődtem meg, köszi a nyugtatást.
2015. szept. 8. 13:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Amikor két kezénél fogva felhúzzuk ülésbe, teljesen el van szállva magától, annyira elégedett, hogy a sírást is abbahagyja, még ha éhes is és elkezd vigyorogni, ha visszafektetem, újra sír. Mégis reflex? Különben én is gondoltam, hogy nem kifejezett szándékkal ül fel, hogy úgy majd jobban lát, vagy valami, tudom, hogy nem köti még össze az ok-okozatokat, de csak próbálkozik.
2015. szept. 8. 13:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

neeem :D 2féle anyuka van, egyik aki így fogalmaz, másik aki ezen röhög :) én meg csak finoman szóltam ;)

de tényleg nem bántani akartalak :)

2015. szept. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
biztos,hogy kell neki erőltetni? nekem is 55cm,3700g volt,és egy szóval nem mondták,hogy mert nagy nyújtani kell neki. hamar megtanulta a fordulást,ülést,állást,lépegetést. ő is utált hason lenni,igaz hasfájós-refluxos volt,azt hittem az életben nem fog kúszni,de végül nem maradt le azzal se. nem hiszem,hogy mert nagy lenen,nehezen menne majd neki a fordulás
2015. szept. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem amiatt, mert nagy, hanem mert kevés idő alatt viszonylag sokat nőtt
2015. szept. 8. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!