Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudom a 2és fél hónapos...

Hogyan tudom a 2és fél hónapos babámat ösztönözni a forgásra?

Figyelt kérdés
Ismerősöm azt mondja, hogy tornáztassam,mert már lassan kéne forognia, mert neki is mind a kettő forgott már ilyenkor.
2015. szept. 12. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Ráfekteted egy nagy törölközőre, és megfogod a rövidebb felét, s átgörgeted mint egy "rétest" :D, s hagyod hadd próbálkozzon így vissza fordulni hasról hátra :), Pár hét s menni fog. Remélem érthető voltam.

Annó a kisfiamnál is ezt kellett csinálni minden este fürdés előtt, ezt egy gyógytornász tanácsolta :)

2015. szept. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

2 és fél hónaposan??

Te tudod.. én hagynám még a dolgot 2 hónapig, aztán próbálkoznék. Egy plédre fektetni és lassan, nagyon lassan gurítani rajta. Nyugdíjba vonult védőnénink anno ezt ajánlotta a 4 és fél!! hónapos lányomnál.

2015. szept. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 4.5 hónapos volt amikor a gyermekorvos ajánlotta ezt a plédben való forgatást, + bölcsőhintát. 2.5 hónapos babát még nem kell ösztönözni semmire. Tedd többször hasra és mutogass neki színes játékokat, ez bőven elég ebben a korban.
2015. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos koráig ráér. Nehogy erőltesd, meg kell érnie ezek megtanulásához. Saját tempójában fejlődnie kell, nem kell sietettni h dicsekedni lehessen vele. Olvass utána mindennek van utolsó határideje amire már kéne csinálni, addig ráér majd ha azután se csinálja akkor orvossal és ne okoskodó szülővel beszélj.
2015. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 és fél hónaposan "lassan már kellene forognia"???? .... szerintem a legjobbat akkor teszed ha békén hagyod. Hagyd a maga ütemében fejlődni, ha bármi rendelleneset tapasztalsz (pl. nem fordul meg 6 hónapos koráig) akkor beszélj szakemberrel (védőnő, gyerekorvos, gyógytornász, stb.), akik elmondják, hogy mi a teendő. Ez a lehető legrosszabb hozzáállás, hogy a szomszéd, meg a barátnő, meg a sarki boltos gyereke ekkor meg akkor mit csinált már és jaj az enyém meg még nem csinálja... minden baba más, és a saját ütemében kell hagyni fejlődni. Ez a forgásra, ülésre, állásra, járásra, mindenre egyaránt vonatkozik.
2015. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wiky93 ***** válasza:

Nincs lemaradva semmiről! Majd magától csinálni fogja, ne aggódj! 2,5 hós babától ne várjunk már csodát!

Az én lányom 5hóbaposan kezdett el forogni!

(Kúszni 8hósan, most 8,5 hós de nem ül, nem áll, nem megy, nem mászik, nincs lenaradva semmiről) rájönnek ők mindenre csak idő kell ;)

2015. szept. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hagyd békén azt a gyereket, az ismerőssel meg nem kell törődni, 99%, hogy hazudik és csak felvágni akar.
2015. szept. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!