Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok, hogy megközelítőleg...

Leírnátok, hogy megközelítőleg mennyit költetek havonta a rezsire (víz, áram, telefon, net, mobilok, tv), ételre, benzinre, egy babának a szükségleteire és a ti alapvető szükségleteitekre (ruha, cipő vagy tisztálkodási szerek)?

Figyelt kérdés
Babavállalás előtt állunk, kalkulálunk, érdekelne mások véleménye is
2015. szept. 14. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:

a babacuccokat mi úgy kaptuk illetve használtan veszünk mindent, ehhez inkább nem szólok hozzá.

A lányom egy éves, hozzátáplált, de veteményesünk van így ehhez megint csak nem szólok hozzá...

a pelenka, bébiital, vitaminok, tejpép ilyesmi kb. 15-18 ezer ft egy hónapban kb.

a rezsink villannyal, nettel, tvvel, vízzel, fűtéssel havonta nyáron 30, télen 40 (60 nm-es családi ház gázfütéssel).

30 ezer megy tankra, vidékiek a nagyszülők, de amúgy csak vásárláshoz hasznlájuk a kocsit, munkába nem azzal járunk. A hármunk étkezése, úgy hogy én főzök de a férjem kb heti 4 nap rendel, 60.000 egy hónapra.

2015. szept. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem mindenki annyit költ, amennyi van. Be lehet osztani a keveset is... Az első időkben ha csak GYES-t kapsz és családit, az is bőven elég havi szinten a babára, főleg ha tápszeres, de ha anyatejes pláne. Pelusból lehet venni olcsóbbat, de tovább megyek: ott a mosható, ebay-ről már 250-300 Ft-os darabáron meg tudod rendelni. Nem kell hozzá különleges mosószer se csak mosószappan, szódabikarbóna (gyógyszertárból) és ecet.

Lusxus cikkekre nem szabad költeni, csak ami szükséges ez a dolog lényege. Luxuscikknek számít nekem a több száz Ft-os üveges bébiétel is, mikor lehet otthon fillérekből főzni, lefagyasztani kis adagokat abban azt is tudod, hogy mi van. Lehet öltözni/öltöztetni turiból is, szépséges, megkímélt kis ruhákat lehet kapni. Folytathatnám a sort...

2015. szept. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

100-120.000 rezsi/ hónap,de ebben benne van 50.000 hitel ami nemsokára lejár


Étel: kb. 50.000 Ft


Benzin: párom céges kocsival jár,én benzinen nagyon spórolok,úgyhogy olyan 10-12.000/ hó


szükségletek: ez változó,mert ugye nem minden hónapban kell ruha meg cipő,de számoljunk max 10000/hó

2015. szept. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdezem tőletek, hogy hogyan tudtok 50000ft-ból kihozni 1 hónapnyi kaját? Az nincs napi 2000ft.

Én többnyire főzök, s spórolok is, de kb. 120-150 ezer a kajánk (3 gyerek), de két gyerek csak 2 hétig van nálunk.

2015. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a férjem 15 napot rendel egy hónapban, ez kb. 20.000 Ft. Én hetente még elvásárolok a boltban 10 ezret. Ez 60..

ha pizzázunk nagy ritkán, az szép kártyáról megy és mint írtam van veteményes, nagyon sok mindent elteszek. de ha nem lenne akkor se költenék többet a bevásárlásra, csak akkor nem vennék ilyesmit, mint 400 ft-os tej, 300 ft-os chips stb...így amit a veteményessel megspórolok jobb minőségre költöm. de míg nem volt kert, addig se vásároltam többért, csak jobban megnéztem mire költök, és mindenből a siláynabb minőséget vettem.

2015. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Simán ki lehet jönni havi 50.000 kajapénzből ha az ember nem eszik minden másnap csirke mellett.Mondjuk nekem csak 1 gyerekem van,de sikerül.
2015. szept. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hát ja, mondjuk mi csak csirkemellet eszünk szinte, de kijövünk 60-ból...igaz mindig akkor veszem mikor akciós..és persze nem mindennap esszük, meg fasírtot szoktam még csinálni, vagy darált húsos ételeket, spagettiket, rakott zöldségeket, a darált hús ugye szintén nem valami drága.
2015. szept. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!