Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eleget eszik a babám?

Eleget eszik a babám?

Figyelt kérdés

Két hónapos, majd' 6kg, anyatejes. Eddig úgy gondltam hogy eleget eszik, de most elbizonytalanodtam. Legtöbbször 90 grammokat szopik, szopott eddigis, ám tegnap benyomott 160grammot nem sokkal azután hogy evett 200-at... lehet hogy a mérleg szórakozik, de túl hatalmasat biztos nem téved. Viszont azóta újra 70-110 között ingadozik (főleg 90..)

Elég neki annyi? Vagy többet enne vajon csak nincs annyi tejem?


2015. szept. 14. 16:50
 1/3 Bella169 ***** válasza:

Egy baba átlagos napi adagja testsúly kg * 150 gramm/mili.


A te esetedben 6*150=900 gramm/nap. Ha ez megvan nap végére akkor nem kell aggódni. Van amúgy hogy egyszer-egyszer kimagaslóan sokat eszik.

2015. szept. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyilván minden baba más és más. De az én babám egy hetesen evett 90et. Szintén anyatejes. Két hetesen már 120akat is
2015. szept. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 hónapos múlt, sosemevett még többet 130-140 grammnál (de akkor már a fülén jött ki szinte, bukott is hatalmasat utána), az átlagos 90-120, mostanában már gyakoribb a 110-120. Nem mindegy, hogy a 90 grammokat milyen időközönként eszi? Mert 4 óránként tényleg kevés, de 2 óránként nem. Egyébként ha pisil-kakil rendesen, nem sír folyton, elégedettnek tűnik és hízik rendesen, nem aggódnék. Ha többet akarna enni, azt jelezné. Egyébként nagyon egyszerűen megnézheted. hogy van-e még a melledben tej: jön még belőle, ha megnyomod, vagy nem?
2015. szept. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!