Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy tovabb aludjon?

Mit tegyek, hogy tovabb aludjon?

Figyelt kérdés

5 honapos kisfian nagyon rossz alvo, napkozben egyhuzomban csak 20-30percet alszik napi 3x, igy van hogy nappal csak 1,5orat alszik, ami nem eleg, mert akkor egesz nap nyugos. Persze csak a babakocsiban hajlando elaludni nappal. Hogyan segithetnek fiamnak tovabb aludni??? Van valami otletetek???

Koszi


2010. márc. 13. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak magunkat olvasnám egy évvel ezelőtt.. :)

Nálunk a 10. hónapig csak úgy volt hajlandó egyáltalán aludni, hogy kint tologattuk a babakocsiban. Télen, hóban, esőben, mindegy, csak kint és csak tolva.


Aztán mikor járni kezdett, megoldódott a dolog, mert aztán naponta kétszer is összeesett a fáradtságtól, és elaludt ott, ahol épp volt :)

2010. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos ismerős a dolog. Kisfiam 2 hónapos korától nem volt hajlandó sehogy sem aludni, csak napi 3-4x 30perc. se több, se kevesebb. ha babakocsiban folyamatosan ringatva volt, akkor nagy ritkán aludt 1,5 órát. Most 10 hónapos, és most alszik 2x 30percet, bár már mostanában azért van olyan hogy alszik 1 órát is. Persze nekem is állandóan nyűgös volt a gyerek, sehogy sem volt jó neki, csak ölben. Mindent kipróbáltam, de sehogy sem aludt többet. doki szerint nem tanult meg nappal aludni, és ez az oka. Remélem nálatok változik a helyzet, mert tudom mennyire rossz így. Neked is és a babának is. Bocs, ha nem tudtam segíteni, csak gondoltam leírom, nem vagy egyedül.
2010. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen nekem is csak babakocsiban aludt el. Aztán jött a tél, a rossz idő. Eleinte be kellett hozni a babakocsit, abban aludt, aztán ahogy elkezdett kúszni, szép lassan rendeződött. Annyit mozog, hogy kifárasztja magát, így cicin elalszik, és be tudom tenni az ágyába. Délelőtt általában 30-45 percet, délután nagyon változó, van, hogy 30 perc, de olyan is előfordul, hogy 2,5 órát. Átlagban inkább 1-1,5. Szóval azt tudom mondani, hogy kitartás, ha már többet fog mozogni, hamarabb kifárad és elalszik. 11 hónapos kicsi lány anyukája
2010. márc. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom, remelem igazatok lesz es kesobb ha kifarasztja magat tobbet alszik majd. Cicin csak ejjel alszik el, nappal soha. Este cicirol az agyaba teszem es vissza alszik, napal sir ha az agyba probalom elaltatni. Tudom en szoktattam rosszul, felek, ha kinovi a babakocsit mi lesz:-(
2010. márc. 13. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!