Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire számíthatok vesemedence...

Mire számíthatok vesemedence tágulat esetén?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6,5 és 7 mm-es vesemedence tágulattal született. 2 hónap múlva megyünk kontrollra. Félek, hogy nőni fog. Van esély, hogy kinövi? Volt valaki hasonló helyzetben?
2010. márc. 13. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem keress rá ebben a kategóriában a vesemence tágulatra és sok hasonló esetet fogsz találni. Tönnek között a mieénket is. Nálunk magzati koprban 2,4ímm volt és mire megszületett elmúlt, de ismerőseim kötött több baba is van, aki a fél éves konrtollra már úgy ment, hogy nem volt. Amúgy azt mondják, hogy 1 éves kor alatt az esetek nagy része megoldódik magától és 1 cm alatt nem számottevő, így szerintem nincs mitől félned.

2010. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fiamnak bizony nőtt 22 mm-re, bár magasabb értékekkel született, mégis félévesen elkezdett csökkenni, jövő héten viszem kontrollra, egész bizakodó vagyok. Semmilyen beavatkozásra nem volt szüksége. Nagy volt a tágulat, de mig a vesekérget nem érinti, semmi baja nincs. Nem kell aggódni, ezek nem borzasztó értékek! 5 mm már normális érték. Egy éves korára elvileg elnövi. Arra figyelj, ha lázas, azonnal vizeletet vinni a laborba, mert ha bacis, azonnali antibiotikumos kezelés kell. Fiam 16 hós.
2010. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk 2 hetesen derült ki h vesemendecetágulata van 12 mm-es nem nőtt tovább, másfélévesen csináltak megint ultrahang vizsgálatot és eltünt a tágulat magától. Hála az égnek minden rendben, de egyébként azt mondta a vesegyógyász h a babák 98%-nak eltünik legkésőbb 2 éves korára. Nekünk az okozta inkább a bajt h a coli baktérium megtelepedett a tágulatba és 5 antib.-os kúrával sikerült csak kiirtani, borzasztó volt.

Ne izgulj minden rendben lesz majd.

Ha bármi kérdésed van írj privibe, szívesen válaszolok.

2010. márc. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lányomnak már magzati korban észrevették, 2 és 4 hónapos korában a kontrollon még látszott, de egyre kisebb lett és 6 hónapos korára kinőtte. Én is azt hallottam, hogy a babák jó eséllyel kinövik, nyugi!:)
2010. márc. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem mi is kinőjük és nem lesz semmi baj.
2010. márc. 14. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!