Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lenne a dolgom babysitterké...

Mi lenne a dolgom babysitterként egy 7 hónapos kisfiúval?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves lány vagyok, esti iskolába járok, igy emelle kerestem részmunkaidős állást. Talaltam is egyet, heti 3-4 alkalommal napi 5-6 órát kellene vigyáznom egy 7 hónapos legényre. :) kicsit félek, van ugyan egy egy éves kisocsem, es imadom a gyerekeket, azthiszem őkis engem, de nem tudom mit várnak majd el tőlem, mit hogyan csináljak, stb. Elsősorban anyukák véleménye érdekelne, hogy ők mit várnának el tőlem vagy egy babysittertol? Elore is köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 18. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kell etetni, pelenkázni, szórakoztatni, megakadályozni, hogy bármi baja legyen. Nem könnyű meló, bár az enyém még csak 5 hónapos.
2015. szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszod! Igen ezekel tisztában vagyok, azthiszem rosszul tettem fel a kérdést. :) vigyaztam mar gyerekekre más családnál is, de ők mind 6-8 évesek voltak. Honnan fogom tudni hogy mikor mi baja van? Mit csináljak vele ha már nagyon sír vagy félrenyel? Felvilágosítanal kicsit? Nagyon hálás lennék!
2015. szept. 18. 22:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 7 hónapos. A teendők nagyban függnek a baba temperamentumától. A kislányom nagyon nyugodt baba, csak akkor sír, ha valami baja van: éhes,álmos vagy kakis a pelusa. Ha minden igényét kielégítettem, képes 1 óra hosszat eljátszadozni lent a földön a játékok között.

Az éhségét tudni fogod a napi rendjéből, hiszen nagyjából azonos időpontokban vannak az étkezések, persze nem gép, nem időre eszik, de egy ekkora baba kb. 4 órát bír két étkezés között. Bár ez is változó: a kislányom elég keveset eszik, Ő kibír 4 órát is a következő evésig/szopiig. A fiacskám nagyevő volt, Neki szigorúan kellett ennie kb. 2 óránként.

A fáradtsága megint a napi rendjéből fog kiderülni, az alvásai is kb. azonos időpontokban vannak. Egy ekkora baba általában 2x alszik, legalábbis a kislányom. Egyszer délelőtt egy rövidebbet, aztán délután egy hosszabbat. Tehát nagyon fontos a napi rend, óriási segítség. A kakis vagy pisis pelust pedig látni fogod.

Ezeken kívül sírhat azért, mert unatkozik, társaságra vágyik, esetleg fázik vagy melege van. A sikítós sírás általában fájdalmat jelent, fogzás idején gyakori jelenség. Ijesztő lehet az első ilyen sírás, de ne ess kétségbe, inkább készülj fel rá! A kislányomnak tegnap éjjel bújt ki az egyik foga, alig aludtunk, sikítva sírt, hál' istennek a fiam jóalvó, nem zavarta.

Vannak a nyughatatlanabb babák, akiket szórakoztatni kell. A kisfiam ilyen volt, ellentéte a kislányomnak.

Sétálni kell vinni, hadd levegőzzön, nézelődjön!

Olvass utána neten a babasírás lehetséges okainak, valamint keress rá az ilyen korú babák napi rendjére, bár egy ekkora babának jó eséllyel van már egy kialakult napi rendje, azt kell tiszteletben tartani.

2015. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha félrenyel, akkor a hátát kell ütögetni finoman. A sírást meg ki kell ismerni, az minden babánál más. Az elején valószínűleg próbálkozni kell, kizárásos alapon. Megpróbálod megetetni: nem kell neki, akkor nem éhes. Megnézed a kezét, fázik? melege van? ha felveszed megnyugszik? stb. Igazából ez pont olyan, mintha nekem születne gyereked. Attól eltekintve, hogy az anyuka majd úgyis ad instrukciókat.
2015. szept. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ha nagyon sír megnézed nincs-e melege nem fázik-e ezt legjobban hátul a nyakuknál lehet érezni a babáknak, ha hideg-fázik, ha izzad-melege van... anyuka biztos elmondja majd, mikor hogy szokott enni, így tudni fogod éhes-e, innivalóval kínáld majd, hátha szomjas, ha görcsösen sír, a hasa fájhat, ilyenkor össze szokták magukat húzni, (bár hallottam olyanról is hogy épp megfeszíti magát) akkor simogasd a hasát, tedd a hátára és tornáztasd a lábát,(told fel mind a kettőt a hasáig, körbe lehúzod mind a kettőt oldalt ezt többször ismételd meg) könnyebben megszűnik a hasfájása, gondolom az alvásigényét is elmondja majd az anyuka, így tudni fogod a napirendjét, nem-e azért sír mert álmos :) ha csak megijed valamitől, vagy nem jössz rá az okra, öleld meg, puszilgasd meg, (persze ezt minden oknál megteheted, hogy megnyugodjon :) ) van amikor csak egy kis testközelség kell nekik...

ha félrenyelne: [link]

2015. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Miért vállalsz el olyat, amihez semmi képesítésed, de még csak elméleti tudásod sincs? Felelősségérzet az első, amire szükség van. Ha fogalmad sincs, hogy mit kell kezdeni egy fél éves gyerekkel, akkor nem kell elvállalni a felügyeletét. Emberélet múlhat azon, hogy fingod sincs semmiről!
2015. szept. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha félrenyel, akkor a hátát kell ütögetni finoman." - pont, hogy NEM, mert még mélyebbre csúszhat a falat.

Fektesd a combodra hassal, és úgy már ütheted, de a lapockái között. Így nem lefelé, hanem visszafelé jön a falat.


Amúgy majd anyuka elmondja, mit kell csinálnod vele, hisz az ő gyereke.

Nekem szórakoztatni kellett, etetni, sétálni vinni, altatni. Ha nagyon sírt, többnyire meg lehetett nyugtatni, ha mégsem, az anyja jött segíteni.

2015. szept. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó előtti kivételével mindenkinek nagyon köszönöm sokat segítettek! :) figyelni fogok ezekre, köszönöm szépen!!
2015. szept. 19. 09:33
 9/9 anonim ***** válasza:
7 hónaposnál milyen falat? Anyatej vagy tápszer legfeljebb. A hozzátáplálást nyilván nem bízza babysitterre az ember.
2015. szept. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!