Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell szigorúan...

Mennyire kell szigorúan tartani a szokásokat?

Figyelt kérdés
Pl ha babakocsiban szokott sétálni, mennyire zavarja meg, illetve mennyire szokik hozzá, ha olykor kenguruban viszem ide-oda?
2015. szept. 24. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ikreim vannak es az a tapasztalatom, h minden baba mas es mas. A kisfiamat honapokig Adamo hintaban altattam, m a kislanyom csak ugy tudott elaludni, ha fekudtem mellette es fogtam a kezet. De egyik sem szokott hozza. A kisfiam gond nelkul elaludt hinta nelkul is, a kislanyom pedig kesobb magatol is siman elaludt. A rendszert es kovetkeztesseget szerintem az idobeosztasban kell tratni. Pl. ugyanakkor egyen, este ugyanabban az idoben legyen a furdes majd alvas.
2015. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az mindegy, a lényeg a tevékenység, a séta.
2015. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést.

A gyerekek pont olyanok mint a felnöttek, vannak változáqsok az életben, és ezt rugalmas könnyen kell kezelni.


A gyerek napirendjét bármikor fellehet borítani, és habárlehet kicsit kellemetlenség, de ezért nem lesz belöle rossz gyerek.

Maga a babák is válotznak és a szokásaik néha egyik percröl a másikra változnak.


Neked is rugalmasnak kell lenni, és nem félni ilyen apróságoktól, hogy nem babakocsiban hanem kenguruban viszed.

2015. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jól van. igaz. az a baj hogy ezek miatt a pl hogy 3 óránként egyen meg pontos napirend meg ilyenek miatt mindig tényleg ilyen gépszerűek lesznek az agyamban és nem tudom rendesen embernek tekinteni vagy mi. köszi
2015. szept. 24. 12:29
 5/8 anonim ***** válasza:
A 3 óránkénti evésre rááll a gyerek gyomra. Amikor diéta miatt így ettem mindig pontosan tudtam, mikor telt le a 3 óra, mert akkor lettem éhes. Csak magamnak megértettem, hogy most épp meló van és mégsem 3 óra, a gyereknek meg nem tudod még elmagyarázni. A napirend meg épp olyan mint nekünk az x órára dolgozni menni, x órakor ebédelni mehetsz, x órakor meg haza és x órakor jön haza a párod és a többi.. de ettől még nem vagyunk gépek :D
2015. szept. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az, h kovetkezetes vagy, nem jelenti azt, h monoton a napotok. A babanak az egyik legfontotsabb dolog az eleteben a kovetkezetesseg, m ez ad szamara biztonsagerzetet es kihat a szemelyisegfejlodesere is. Attol meg, h betartod az evesi, alvasi es furdetesi idopontokat, meg lehet valtozatos a napotok, de ez toled fugg...
2015. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne legyen gépszerű az agyad, mindig lesz olyan nap, amikor nem tudjátok tartani a napirendet percre, de szerintem ez nem is lehet cél. A gyereked figyeld szerintem, ne az órát. Van olyan baba, akinek tányleg az ad maximális biztonságot, hogy órára, percre pontosan ugyanakkor és ugyanúgy történik minden vele, de ebben megvan az a veszély, hogy anyuka is túlstresszeli a váratlan eseményeket, és a baba is túl nehezn fogadja őket.


Más babáknak pedig az ad biztonságot, ha az anyuka képes rugalmasan igazodni hozzájuk, ha egyik nap jobb étvágyuk van, akkor akár 2,5 óra múlva is ad enni, ha másik nap álmosabbak, akkor hagyja őt kicsit tovább aludni, stb.


Az biztos, hogy a kaotikus napok nem jók a babának. De ember, nem gép, és bizonyos fokú rugalmasságot nem csak elvisel, hanem igényli is a te részedről azt.

2015. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem okoz problémát, ha babakocsit is meg más hordozóeszközt használsz, viszont mielőtt beruháznál a kenguruba, nézz utána, kérlek, a helyes babahordozásnak. A kenguru nem a legegészségesebb, annak ellenére, hogy jó a marketingje - sajnos. :( Ráadásul egy megfelelően kiválasztott hordozóeszköz nemcsak a babádnak, hanem neked is kényelmesebb. Jó babázást és jó hordozást! ;)
2015. szept. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!