Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez milyen szeklet igy? Nagyon...

Ez milyen szeklet igy? Nagyon meg vagyok ijedve!

Figyelt kérdés

A babam 2 honapos es kolikas (hatha ez fontos).

Borzaszto nehezen jon a kaki. Orakon at szenved, sir, erolkodik, nyom, teljesen belevorosodik a feje.


Aztan, ami kijon, az egy teljesen normalis, kremes sarga kaki. Pont amilyennek lennie kell.


Ez mitol van? Elvittem orvoshoz, aki elintezte azzal, hogy nem lehet szorulasa, ha nem kemeny a szeklete. Na kossz.


Tudnatok tanacsot adni?


2015. szept. 29. 10:59
 1/7 Bella169 ***** válasza:
Valószínűleg azért jön nehezen, mert ellentart. Az újszülötteknél ez normális. Egyszerre nyom rá hasból és feszít rá popóval, így nem jön ki. Nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy úgy kb 2 hónapos korukra tanulják meg, hogy ha nyomnak hassal akkor popsiban el kell lazulni és akkor jön. Lehet, hogy nálatok még kell ehhez idő.
2015. szept. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

KEdves Bella, nagyon koszonom! Errol meg nem is hallottam. Van igazsag ebben, mivel ha kupot nyomok fel neki, akkor seperc alatt kint van a kaki. A kupnak eselye sincs felszivodni, egeszben kijon a kakaval. Gondolom, a kupot mar nem tudja visszatartani, mert nagyon a vegen van, es kijon mindennel egyutt. Ez is misztikus volt, de akkor mar ertem.

Koszi!!!

2015. szept. 29. 11:34
 3/7 Bella169 ***** válasza:
A kuppal csak óvatosan, mert rászokhat. Inkább csináljatok bicikliző mozdulatokat, vagy ami nálunk bevált (5,5 hetes a kislányom) ilyenkor, hogy leülök a fotelba, felhúzom a lábam és megtámasztom az ágyon a picit meg hanyatt a comborra fektetem, kb félülő helyzetbe, úgy hogy a kis lába jól fel legyenek húzva. Ilyenkor nem tudnak annyira rászorítani, és hamarabb kijön aminek kikel.
2015. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszi Bella, a labtornaval mar probalkoztam, de annyira megfesziti es ellenkezik, hogy keptelenseg. :/

Most beultettem a babakocsiba ugy, hogy nem teljesen fekszik, hanem kicsit fel van emelve a hata. A popsija ala meg betettem egy puha pledet, hogy ne nyomja alulrol.

Hala Istennek rotyogtatott nagyokat. :)

Nagyon koszi! Mar azt hittem, hogy a beleivel van valami baj...


Egyebkent, ha 5,5 a kislanyod, akkor nagyjabol egyszerre lehettunk kiirva, csak a fiam 37+1 hetre szuletett, de egyebkent aug.16. lett volna.

2015. szept. 29. 13:00
 5/7 Bella169 ***** válasza:

Aug 28 ra voltam kiirva,de aug 20-án 38+6-ra szültem.


Örülök hogy tudtam segíteni :-)

2015. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy a széklet állagától is lehet. Nekem is elfordul, hogy besűrűsödik, és azt nehezebb kinyomni, mert nincs "tartása", mint egy picit keményebbnek. Ráadásul, mivel lágy, alig ad ingert... olyankor nekem is tíz perc, mire kijön :(


Bocs a részletezésért. Kópot pedig ne adj neki, mert rászokhat - jó, 1-2-től nem fog.

2015. szept. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pihiszéketek nincs? Mi akárhányszor beleraktuk, szinte mindig rotyizott (egy nap 1-2szer szoktuk) El is neveztük rotyiszéknek :P
2015. szept. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!