Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 1 honapja szültem sajnos...

1 honapja szültem sajnos azóta széklet tartási gondjaim vannak előfordult már pár baleset is nagyon megvagyok ijedve ha volt már másnak is ez elfog mulni vagy mi a teendő?

Figyelt kérdés
a 6 hetes kontrolon megemlitem az orvosnak is ha addig nem mullik el. olvastam hogy szülés után ez kialakulhat.De félek hogy nem fog elmulni. habár már valamivel most jobb a helyzet mert mikor rámjőn a székelés probálom minél tovább visszatartani és csak akkor ülők a wc -re ha már nagyon muszáj. ez használ is mert már vallameddig visszatudom de ez is csak 1-2 perc kérlek segitsetek mert nagyon tanácstalan vagyok
2008. dec. 13. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne próbáld visszatartani, ha kell, akkor menj azonnal. Se a vizeletnél, sem a székletnél nem jó ilyenkor, ha visszatartod.

Én két hete szültem, szülés utáni napokban én is bőgtem emiatt, mert egyáltalán nem éreztem a PC izmaimat, egyszerűen nem tudtam használni őket. Bármilyen szituációban voltam, azonnal rohannom kellett a mosdóba, különben... Sejtheted.

Már láttam magam előtt a képet, miszerint én leszek az a 25 éves fiatal és egyébként egészséges nő, akit pelenkázni kell.

Szülés után néhány nappal elkezdtem az intim tornát és azóta rengeteget javult a dolog. Még nem egészen a régi, de már erősen közel állok hozzá. Ha nem szervi baj van (nem hiszem, mert azt már szülés után észrevették volna és szóltak volna neked róla), akkor neked is menni fog! Keress rá neten az intim tornára, ha eddig nem csináltad volna és kezdd el csinálni!

A lényege az, hogy ülj le, vagy feküdj le és először próbáld meg azt az izmodat behúzni, amelyikkel a székletet tartod vissza, majd azt, amelyikkel a vizeletet. Mindezt úgy, hogy ne feszítsd be közben a lábizmodat, a hasizmodat, vagy a fenekedet, csak ezekre az izmokra koncentrált, amelyeket az imént említettem. Első körben már az is jó, ha felismered, hogy melyiket hogyan tudod megmozdítani és külön-külön be tudod őket húzni. Elsőre nagyon nehéz, legalábbis nekem az volt, nem fáj, csak kicsit kellemetlen. Ha már megtaláltad őket, akkor ezeket kell először külön-külön, majd egyszerre befeszíteni.

Nézd meg a www.intimtorna.lap.hu-t, ott találsz ettől sokkal precízebb leírást is.

Ne ess kétségbe és ne add fel, ha belejössz, akkor bármilyen szituban csinálhatod a gyakorlatokat, rajtad kívül senki nem fog tudni róla. Néhány hét és jobb lesz!

2008. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kőszőnőm a választ nagyon sokat segitettél rákeresek az intim tornára is . a vizelet visszatartással nincs gondom csak a székeléssel nem értettem pontosan hogy neked mi volt a baj de ha jól értelmeztem akkor mind a ketővel?
2008. dec. 13. 20:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, nekem mind a kettő problémát okozott, annyi, hogy a vizelet visszatartási gond nagyon hamar elmúlt, a szülést követő 3. napon már jobb volt a helyzet, a végbélnél lévő izmok még most sem teljesen az igaziak, de határozottan jobbak, ugyanis szülést követően tulajdonképpen nem is éreztem, hogy nekem vannak olyanok. Egyáltalán nem tudtam rászorítani, semmi. Most már tényleg szinte minden a régi, pedig csak két hét telt el azóta.
2008. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
remélem nekem is elfog mulni hamarosan.csak nekem már 5 hét telt el és kezdek kikészülni. minden nap fogom csinálni az intim tornát ahányszor csak tudom. eddig csináltam a végbél ősszeszoritássát tőbbszőr is naponta lehet az segitett valamennyit de a hüvely szoritást azt nem csináltam. tényleg sokat segitettél a válaszoddal is meg lelkileg is jó volt a biztatás kőszi szépen
2008. dec. 13. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!