Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szülészeten a nővérek...

A szülészeten a nővérek megtanítják a kismamának, hogy hogyan pelusozza be majd a picit?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyén hangzik, de mivel még életemben nem pelenkáztam, fogalmam sincs, hogyan is zajlik ez. Szóval légyszi írjátok le, hogy honnan tudjátok, hogy most pont jó? Mert ugye az se jó, ha szükre sikerül, meg az se ha lazára.
2010. márc. 14. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megmutatják,ne aggódj,de azt úgyis látni fogod.Lehet,hülye vagyok,de nem számíthattam segítségre,én még szülés előtt játékbabán gyakoroltam a pelenkázást. :-D
2010. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen megmutatják !
2010. márc. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bedugod fölül a derekánál az ujjaidat, és érzed, hogy szűk-e. A túl laza se jó, mert kifolyik. A nővérkék... vannak nagyon segítőkészek, meg pokrócok is.
2010. márc. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az oké, hogy a szüket így tudom észrevenni, de ha laza? Mert ha már csak akkor mikor cserélni kell, az elég gáz.

Pl.: mennyire kell tudni a mutatóujjadat bedugni?

2010. márc. 14. 20:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Figyelj ez nem olyan kardinális kérdés, a legtökéletesebb pelenkát is képesek úgy összetojni, hogy a hátuk közepéig kakisak. Amíg csak folyékonyat eszik, addig a kakik még hígak. Az enyémnek sikerült néha felfelé torpedóznia: háta közepéig kaka, máskor lefele irényított: ekkor a rugija lábszárából lapátolhattuk. :D

Egyébként a nővérek megmutatják, főleg, mivel a köldökcsonk ellátását is megmutatják. De ha maguktól nem tennék, rá is kérdezhetsz.

2010. márc. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem mutatták meg a nővérek, pedig baba-mama barát kórházban szültem. Ráadásul én sem pelenkáztam még soha azelőtt. Vhogy természetes volt az egész, és csak úgy jött.
2010. márc. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

NEM!


Semmit sem mutatnak meg. Ha valaki kérdez azt mondják volt rá 9 hónapja, hogy felkészüljön a babázásra!


Megyei kórház, gratulálok!

2010. márc. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Nekem sem mutatták meg, Győr, megyei bababarát kórház. Rám se néztek.

A szobatársam, akinek már a harmadik babája született, figyelte, hogy mit ügyködök, és segített, ha úgy látta, hogy kell, vagy kértem, akár szoptatásban, akár pelusozásban. Ha ő nincs ott, valszeg akkor is boldogulok, de talán tovább tartott volna.

2010. márc. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Miskolc megyei "baba-barát" kórházban sem mutatták meg. Sőt még a köldökápolást sem. De valahogy természetes volt az egész.

Szerintem kérd meg a védőnőt, hogy mutassa meg egy játékbabán, vagy egy kisbabás ismerősödet, hogy mikor rakja tisztába a babát.

2010. márc. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Pesten a Szent Istvánban nem mutatták meg. Vagyis egyszer láttam, hogy hogyan csinálja, és figyeltem. Én sem tudtam pelusozni, de jön magától, hidd el.

Az én babám ráadásul picike volt, és minden pelus nagy volt rá, vissza kellett hajtani a derekát, vagy felhúzni a hóna alá:)

2010. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!