Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetne visszaszoktatni...

Hogy lehetne visszaszoktatni az egyedül elalvásra?

Figyelt kérdés

Fiam 5 hónapos. Születésekor kb 2 hónapos koráig vagy rajtam vagy a babakocsiban aludt el. Majd kb 3,5-4 hónapos koráig egyedül, betettem a kiságyba cumit adtam beki alvókát és aludt. Néha bementem visszarakni a cumit neki.

Volt egy megfázása, nem kapott levegőt hiába szívtuk az orrát így kézben aludt csak el. Azóta is így alszik. De amint becsukja a szemét leteszem van mikor megébred akkor paskolom a fenekét és úgy alszik vissza. Hogy lehet újra visszaszoktatni az egyedűl alvásra? Van melette egy 2 évesem is őt nagyon sokáig ringava altattuk el apával majd melléfeküdtünk és úgy aludt mert már nem bírtuk.

Hajnali 6 kor ébred elsőnek akkor nincs gond vissza alszik magától.

Bocsi ha nem jó helyre írtam.


2015. szept. 30. 05:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak beteszed a kiságyba és kimész, mit csinál? Sír?

Nekünk ez volt a megoldás a kezdetektől. Fürdés, kaja, kicsi babázás még a mi ágyunkon, aztán fél 10kor bevittük a szobájába, letettük, és kimentünk. Ő ilyenkor még pár percig gügyög, sikogat, röhögcsél magában, aztán elalszik. Ha sír, akkor bemegyek, és simizem picit, amíg megnyugszik, aztán újra otthagyom. Nem szívtelenségből, csak egyszerűen amíg ott van valaki, addig produkálja magát :)

2 hónapos korától alussza végig az éjszakát 21:30tól 05:30ig kb. Éjjel ha mégis ébredne, visszaadom a cumiját és visszaalszik.

Most 1 éves

2015. szept. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egyszeruen nem vettem ki cdak odaadtam a cumijat meg simogattam. persze siras is volt. de csak egyszer onnantol es azota egyedul alszik. 6-7 honapos volt ekkor.
2015. szept. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen sír. Azt szoktam csinálni, hogy megnyugtatom majd leteszem és rázom vagy paskolom a fenekét. De van hogy ilyenkor a cumi sem kell neki úgy sír. Így ismét felveszem és amint becsukja a szemét lerakom.
2015. szept. 30. 16:29
 4/4 anonim ***** válasza:
ha felveszed az nem jó, bent kell hagyni az ágyban, de ha így csinálod és megvárod míg elalszik akkor elvileg ezt csak egyszer kell megcsinálni és onnantól nem fog segítséget igényelni az elalváshoz. ha nálatok rendszeresen sírásba fajul, akkor nála ez a módszer egész egyszerűen nem működik és ezt el kell fogadni, ringatni kell, pár hónap és megérik a módszerre.
2015. szept. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!