Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6,5 hónapos babám nem keresi...

6,5 hónapos babám nem keresi az elejtett tárgyakat. Másnál is van ilyen? Voltatok vele orvosnál? Mit mondott?

Figyelt kérdés

A hátán fekve, ha kezébe adok egy játékot, elnézegeti, de amint elengedi már nem érdeli hova esett, akkor sem, ha a nyakára. Ehelyett elkezdi csavargatni a csuklóját és nagyon ideges lesz. A neurológus elküldött pszichológushoz. Ha valakinél fennáll(t) ez a probléma leírná a tapasztalatait és hogy mire számíthatunk?

(Hason fekve is csak egy ideig játszik.)


2010. márc. 15. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Mii?? ez az orvos bolond!! Én azt olvastam valahol hogy még ilyen fiatal korban nem is kell hogy keresse, mert amit először lát és utána eltünik arról azt hiszi hogy már nincs, vagyis még nem elég okos hozzá hogy tudja hogy keresni kell. Pontosan nem tudom hogy mikor jön el az az időszak mikor már keresi, de az én babám 8 hónapos és még ő sem keresi.
2010. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy így kb fél percet van el egyedül, mert amint elejti a játékát, feldühödik és sírni kezd, amíg vissza nem adom neki. Ezért szinte állandóan mellette vagyok. Az elején hagytam kicsit idegeskedni és sírni (kb. 5 percet) hátha rájön, hogy hogyan játsszon egyedül, de nem segített.

Hypotónia miatt vittük neurológushoz és azt mondta ez 4 hónapos korban rendben van, de ennyi idősen már nincs.

2010. márc. 15. 10:04
 3/4 A kérdező kommentje:

A kismamablog szerint a 6 hónapos csecsemő:

"A leejtett tárgyakat erős igyekezettel próbálja visszaszerezni. A tárgyat egyik kezéből a másikba teszi át. Egyik kezében kockát tartva nyúl a másik után. Azonnal kinézi magának a harmadikat is! Széttépi a papírdarabot. Érdeklődéssel figyeli a tartóedényeket. Felemeli a felfordított tartóedényeket."

2010. márc. 15. 10:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor tedd sűrűn hasra, mert akkor nem kerül ki a játék a látóköréből, és úgy sokkal jobban megtalálja ha kiseik a kezéből. Akkor is ha utál hason lenni, muszáj, mert ebből fog kúszni, előbb utóbb megszereti. Az én babám is utált hason lenni, aztán egyre többet volt úgy, persze ő is sirt az elején, de mostmár háton utál lenni, egyből átfordul. És amit a blogok irnak azt nem kell készpénznek venni. Egyébként szerintem ami Magyarországon megy, az már nevetséges. Mi külföldön lakunk, és itt nem küldözgetnek mindenhova senkit, itt elfogadják hogy minden baba másképp fejlődik, és nem kell erőltetni amit maga is képes lesz megcsinálni csak hetekkel később a saját ütemében. Az én babám is mindent 1 hónappal később csinált, a 6 hónapos kontrollon még nem forgott, azt mondták semmi gond, majd rá fog jönni saját magától. Rá pár hétre már forgott is. Tegnap voltunk a 8 hónaposon, még nem kúszik, mászik, de már ül és pörög a hasán, kérdeztem le van-e maradva, a doki kiröhögött hogy hol olvasok ilyen hülyeségeket és nyugodjak meg semmi baja sincs a babámnak.

Hidd el magától rá fog jönni mindenre, és nem kell hozzá pszihológus.

2010. márc. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!