Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy nem tápláló a...

Lehet, hogy nem tápláló a tejem már? Nem hízik a babám.

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hónapos, kizárólag anyatejes a kezdetektől. Soha nem volt gondunk a szoptatással, az elejétől szépen szopott, nekem meg volt bőven tejem. Kis súllyal született, de időre, mindössze 2200 gramm, ehhez 44 centi volt.

Az első két hónapban gyönyörűen hízott, 1-1 kilóval lett több, napi szinten is 30-40-50 grammokat szedett fel (van mérlegem, mert a kis súlya miatt rendszeresen kellett őt mérni).

Most viszont valami megváltozott. A jövő héten tölti a 3 hónapot, és ezen a héten nem, vagy csak alig hízott valamicskét. Most 4700 gramm (mondjuk egy órával mérés előtt evett, úgyhogy erről sem vagyok meggyőzve), hétfőn 4650 volt. Ez már feltűnt a hét elején, és elkezdtem újra méregetni az evéseit, 100-120 grammokat szopik, ami nála elvileg tökéletes, sosem evett többet, eddig is néztem néha szúrópróba szerűen. Az sem lehet gond, hogy nem elég a tej, bőven van, miután abbahagyja az evést még marad is abban a mellemben, amelyikből evett, nem kér többet, hiába kínálom, a másikból sem kér, már azzal is próbálkoztam. Bekapja, de pár másodperc után kiköpi, majd megint rákap, nyalogatja, játszik csak vele, vagy elkezd cumizni és elalszik, de nem szívja. Szóval egyértelműen nem éhes már. Elég időt is hagyok neki, 30 perc egy etetés.


És itt állt meg nálam a tudomány, mert mindenhol azt olvasom, hogy elméletileg nincs olyan, hogy az anyatej nem tápláló. Na de akkor mi a gond? Az eddig rohamosan hízó kislányom miért nem hízik, ha eszik rendesen, tej pedig van bőven? Nem éhes, mert akkor sírna, de ő kifejezetten mosolygós, jókedvű, kiegyensúlyozott baba, sőt a kakija alapján néha a túletetés jeleit lehet látni. Az éjszakát este 7-től reggel 6-ig egy nyekkenés nélkül átalussza hetek óta, nappal magától tartja a 3 órákat. Egyszerűen fogalmam sincs, hogy mi lehet a hiba. Mégis lehet, hogy nem jó a tejem, túl híg, nem táplálja? Eddig nem volt ilyen gond.


2015. okt. 2. 20:28
 1/8 gömbicica ***** válasza:

"Nem éhes, mert akkor sírna, de ő kifejezetten mosolygós, jókedvű, kiegyensúlyozott baba, sőt a kakija alapján néha a túletetés jeleit lehet látni. Az éjszakát este 7-től reggel 6-ig egy nyekkenés nélkül átalussza hetek óta, nappal magától tartja a 3 órákat"

Felejtsd el az internetes, könyvbéli ...."jótanácsokat", standar dolgokat....

ne olvasgass semmit!!! ha a fentiek igazak, akkor tökéletesen müködik a történet :) -szerintem!- no para!!! mert a nagy idegeskedésben elapad a tejed.



nálunk a 15 hónapos mókus még nem aludt át éjszakát.

jól fejlett, érdeklődő, normális ütemben fogzik, mászott, állt... Most akkor????


már eszik mindent, a cicit mégis kiköveteli időnként :)

2015. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy pusztán többet van ébren, többet mozog nappal, és így több calóriát is éget?! Nem aggódnék a helyedben, ha nem mutatja éhség jeleit. Várj még egy hetet mindeképp, hogy hova alakul a súlya, nem kell most is ugrásszerűen növekednie amúgy sem. Féléves korára kell megdupláznia a születési súlyát.
2015. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján szerintem nincs miért aggódnod, nem fog minden héten tankönyv szerint hízni a baba. Én 6 hós korig kizárólag szoptattam a gyerkőcöt, de ahogy egyre többet mozgott, nem szaladtak fel rá olyan rohamosan a kilók.
2015. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvost!
2015. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy eléggé sajtkukac, megállás nélkül nyomja ki magát hason fekve, meg próbál "elmászni", addig ficánkol, míg csak sikerül odébb mennie pár centit, egy perc nyugta nincs :) Keze lába állandóan jár. Akkor lehet, hogy emiatt van?


2-es: már megduplázta a születési súlyát valamivel 2 hónapos kora után, de kétlem, hogy nálunk ez mérvadó lenne, mivel 2200 grammal született. Nem hiszem, hogy az lenne az ideális, ha 6 hónaposan lenne 4400 gramm :)


Hétfőn megyünk egyébként a védőnőhöz a 3 hónapos státuszra, majd megkérdezem őt is, de gondoltam, addig is kérdezek itt, mert idegesít a dolog.

2015. okt. 2. 20:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Előttem már leírták és egyet értek. Szerintem teljesen normális jelenség ez.
2015. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy lelassul a hízása. Ha jó kedélyű, van elég pisis/kakis pelus, akkor nincs miért aggódni, csak hallgass az ösztöneidre.
2015. okt. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Pisil rendesen, kakiból kb. 4-5 is van egy nap. Akkor nem aggódom annyira, köszi :)
2015. okt. 2. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!