Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szedett vki frontint terhesség...

Szedett vki frontint terhessége alatt?

Figyelt kérdés
Babával minden rendben van?Nem okozott problemat?
2015. okt. 4. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem beszéld meg a dokiddal,de én nem merném beszedni.
2015. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

"Az alprazolámot nem ajánlott alkalmazni a terhesség alatt, kivéve az orvosa kifejezett utasítására.

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A Frontin tabletta szedése a terhesség alatt káros hatással lehet a magzatra, illetve az újszülöttre. Alkalmazása a terhesség utolsó három hónapjában vagy a szülés alatt az újszülöttnél elvonási tüneteket okozhat, valamint egyes esetekben átmeneti fejlődés lassulást tapasztaltak. Ezért ha Ön terhes vagy terhességet tervez, tájékoztassa erről kezelőorvosát.

Ha az alprazolám kezelés a terhesség késői szakaszában szükséges, kerülni kell a magas dózisok alkalmazását és az újszülöttet monitorozni kell.

Az alprazolam kis mennyiségben jelenik meg az anyatejben. A gyógyszer alkalmazása alatt nem ajánlott szoptatni."

2015. okt. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Seduxent igen, frontint az első trimeszterben valóban nem lehet, de utána igen. Barátnőm is szedte (pánikbeteg) és semmi baja a babának.
2015. okt. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mandiga ***** válasza:

Sziasztok.


Én még új vagyok itt, és gondoltam hozzászólok, ez az első hozzászólásom csak olvasgatni szoktam.

5. babámmal voltam terhes, elötte egy évvel pánikbeteg lettem. Szedtem falvent 75 mg-ot,majd a terhességem elején volt gyógyszerváltásom velaxin 50 mg-ra.

Egész terhességem alatt ki akart szakadni a gyomrom, öklendeztem, enni alig tudtam rendes ételt csak gyümölcsöket ami nyugtatta a gyomromat. Elmentem ultrahangra ahol magzatvíz telődést állapítottak meg, a nyelőcsövére gyanakodtak a babámnál. Kéthetente jártam párszor, majd egyszer jó lett az ultrahang, többet nem kellett mennem, hiába kértem, mert éreztem, hogy valami baj van. Hiába mondtam, hogy ezt a gyógyszert szedem, a nagykönyvbe sem találtak semmi információt. Mikor megszületett a babám, október 25-re voltam kiírva, október 6-án született, 3450 grammal, 51 cm-rel, szép erős kisfiú lett. Műsnap vették észre, hogy lágyszájpad hasadékos. Megmondom őszíntén, nem tudom, hogy a gyógyszer, vagy a gyógyszerváltoztatás miatt lett-e beteg, de azt tudom, hogy azóta is magamat okolom.

A szájpadzáró műtét tavaly júliusba jól sikerült, de a fülét most műtik másodszor október 15-én. Épp ma 6-án 3 éves a drágaságom, egy imádnivaló kisfiú.

Nem azért írtam le mindezt, hogy bárkit megrémítsek, mert csak a jóisten tudja mi miért van. Mindenkinek kívánok egészséges várandósságot és egészséges kisbabát.

2015. okt. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az első lányommal voltam 37 hetes és két napos terhes, amikor hirtelen szívhalál miatt meghalt az apám. Akkor írt fel a nőgyógyász 0,25 mg xanaxot (hatóanyaga ugynaz, mint a frontiné), mert szerettük volna, ha végig ki tudom hordani a babát. De rám parancsolt, hogy naponta 1 szemet vegyek be este, és összesen 5 napig szedhettem. A lányom végül két nap híján kivárta a 40. hetet, és makk egészséges lett ( márciusban lesz 3 éves). Szerintem nőgyógyász szigorú felügyelete és előírásai szerint szedhető, és gondolom nem mindegy az sem, hogy melyik trimeszterben alkalmazzák és milyen okból.
2015. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!