Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek zaklatottabb, pörgősebb...

Akinek zaklatottabb, pörgősebb, munkával teli volt a terhessége, annak a babája is mozgékonyabb?

Figyelt kérdés
az első terhességem teljesen nyugis volt-csak 3 hónapig dolgoztam-a kisfiam teljesen nyugodt.most nagyon sokáig dolgoztam,szinte teljesen egyedül,óvodában,sok gyerekkel,pörgősen,néha egy kicsit fel is zaklatva.van esélye,hogy a kislányom is hasonló lesz?mik a tapasztalatok?
2014. jan. 15. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, mondom az ellenpéldát: a terhességem nagyon nyugis volt, de a lányom nagyon aktív, pörgős baba. Nem nyűgös vagy ilyesmi, csak extra aktív és tevékeny... :) Szerintem ez inkább genetikai dolog, semmint terhességi behatás.
2014. jan. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én multinál dolgozom, középvezetőként, nagyon sok a stressz és a meló, menedzsment, stb..a 32. hétig dolgoztam így, utána még államvizsgáztam egyet ráadásnak. De utána 8 hétig jól rápihentem :) Baba nyugodt, mindenki dicséri, jó alvó..persze hasfájós volt, de túléltük, azóta minden rendben :)
2014. jan. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem gondolom, hogy hatással lenne a személyiségére, aktivitására a terhesség milyensége. Én felsősöket, alsósokat tanítottam felváltva a terhességem alatt, felsőbe fegyelmezni kellett egész nap, alsóba meg a kisebb-nagyobb balhékat kezelni, plusz a szülők folyton tettek érte, hogy egy perc nyugtom se legyen - kicsit sem volt stresszmentes a terhességem, egész végig a babám a pocakomba gyerekzsivajt, trágár szavakat, kiabálást hallott. Még sem lett egy átlagon felül aktív, mozgékony, kiabálós, stb baba. Én is és az apja is nyugodtabb típusok vagyunk, inkább az öröklött tényezők számítanak ebben. Legalább is nálunk ez látszik :)

Nem aggódnék a helyedben, biztosan egy tünemény lesz a csöppség! :)

2014. jan. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 38. hetet még végigdolgoztam, és a bejárás 3 óra volt a munkahelyemre, stresszből nem volt hiány. A baba az első kb 10 hónapban nagyon keveset aludt, csak irígykedve hallgattam hogy mások gyereke nappal csak eszik és alszik, nálunk sokszor csak fél órát aludt összesen egész nap! Szóval szülés után sem volt pigi, de azután jobb alvó lett, és a természete egy angyalé :) Baba korában is nyugodt, mosolygós volt, csak nem aludt. Ennyi. Lehet hogy nem a stressztől volt!
2014. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. a kislányom egy tünemény,mosolygós kis sajtkukac.csak a későbbiek érdekeltek volna-de majd meglátjuk mi lesz a cserebogárból..
2014. jan. 15. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!