Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esetleg valakinek ötlete,...

Esetleg valakinek ötlete, vagy volt már ilyen a babájának?

Figyelt kérdés
A fiam 9 és fél hónapos! Kedd este kezdödött. Már aznap nagyon rosszul evett. Este megmértem a lázát akkor még csak 37.7 volt neki, nem vacsorázott. Másnap reggel nagyon nyügös volt, de akkor már a láza 38.2 volt! Szintén nem evett, ugyhogy elvittem az orvoshoz Szerda délben! És ott szembesültem, hogy Afta van a szájában ( Vírusos fertözés-szájfertözés) kapott! Mivel ez a fertözés legyengítette még náthás is! Bevan dugulva az orra, nagyon sokat szívom neki porszívóval. Illetve Nasivint használok, de ügye azt csak 3 alkalommal szabad. A Doki felírt neki : Nurofent amit napi 3x kell adjak, illetve Germicid-C kúpot amit Reggel-Délben-Este kap ha kell! a Száját ecsetelövel kell tisztítani (Glycerinum Boraxatum) Fenistil Junior napi 2x 10 csepp. Ma ( Csütörtök ) Reggel evett 150ml tápszert, és 11körül egy fél banánt, de inni keveset iszik! ( Tegnap még jol ivott) A Pelusán látszik, hogy kissé barnás a vizelete, a kevés ivás miatt! Aggódom!! A Doki azt mondta, igyon-igyon, mert ha nem iszik kórházba utalja. Pénteken (holnap) megyünk vissza dokihoz. Irjon valaki aki hasonló helyzettel küzdött, vagy küzd! Elöre is köszönöm! Egy aggodó Anyuka!

2015. okt. 8. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Folyamatosan lázas?Mert a Nurofen láz és fàjdalom csillapító.Úgy tudom,hogy azt max 3 napig lehet folyamatosan adni,másrészt ha nem lázas,akkor nem értem miért.
2015. okt. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem folyamatosan, ma nem kapott még Nurofent, sem kúpot. Csak akkor adom ha kell!
2015. okt. 8. 11:20
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyépként a doki aztmondta adjam neki a kúpot ha lázas ha nem! 2 napig! De nem adom, mert ígyis alszik most is , nem nyugtalan nem lázas!
2015. okt. 8. 11:22
 4/9 anonim ***** válasza:

A Nurofent gondolom fájdalomcsillapításra adta. Máshol nincs rajta hólyag, csak a szájában?

Próbálgasd, hátha van amiből többet iszik (tea mondjuk). Próbáld a Nurofenes adagolóval, vagy kanállal adni neki a folyadékot.

2015. okt. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én azért adnék neki egyébként a helyedben Nurofent, mert az csillapítja a fájdalmat, és ha nem fáj a szája, akkor inni fog, míg ha fáj, akkor nem fog és meg is van a kiszáradás. Inkább a kúpot nem adnám, az szerintem teljesen felesleges, ha nem lázas.
2015. okt. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyenlöre 1 db hólyag van a torkán. Több nincs. a Nurofen adogolóval megprobálom itatni, az jó ötletnek tünik! Köszi!
2015. okt. 8. 11:26
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor megprobálom, adok neki Nurofent! Háthainni fog utána.... Reggel 4 kor kapott utoljára Nurofent. Éjszaka nagyon rosszul alszik.
2015. okt. 8. 11:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt tapasztalatból írom egyébként, mert a fiam múlt héten volt benne a kéz-láb-száj fertőzésben, ami miatt hólyagok voltak a szájában is. Ő már 3,5 éves, illetve a miénk ennél vészesebb betegség volt, így ő Cataflam és Fenistil cseppet kapott (nektek a Nurofen is elég ennyire) és így sikerült elkerülnünk, hogy ne igyon. Pár ovistársa viszont nem kapott fájdalomcsillapítót és közel kerültek a kórházhoz.
2015. okt. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már bevan készítve a Nurofen, adom neki ha fölkel! Köszi a válaszodat!
2015. okt. 8. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!