Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 6 hónapos koráig szopizik...

Ha 6 hónapos koráig szopizik egy baba, és csak ahhoz van szokva (nem fogad el cumit, cumisüveget. ) nagy nehézségekkel jár majd a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Szeretném ha azok írnának akik fél éves korig csak szoptattak, hogy nekik hogyan sikerült a picivel elfogadtatni, hogy a cicin kívül van más is. Nekem 4.5 hónapos a babám, és semmit nem fogad el, csak cicizni akar. Ugye nem lesz könnyű dolgom vele? Van valami jó ötlet, hogy hogyan szoktassam legalább a cumisüvegre rá? Vettem neki szelepes poharat azt egy pici forralt vízzel szoktam odaadni neki, de csak rágja nem jön rá, hogy szívni kell, ha pedig egy csepp a szájába megy megborzong. Fogalmam nincs hogy kezdjem el! Köszönöm a válaszokat!
2008. szept. 10. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Én is szoptatok. 6 hónapos korától kóstólattam vele először gyümi levet, majd fokozatosan pépet (almát, őszi, banánt szerette) és 7 hóig próbálkoztam mindennap rendületlenül, de utálta az egészet. 7 hós korában már volt hogy 50-60 grammot elnyamnyogott belőle, de a kanállal se volt jóba, szopizni akarta volna róla a cuccot. Én úgy gondolom ezek után, hogy 4,5 hósan semmit nem kéne még adnod neki. Nem baj ha még csak szopik!! Vagy téged zavar, és le akarod szoktatni róla? Ha igen, akkor sajna nincs ötletem, de ha nem akkor szerintem várj!! Én is próbálkozhattam bármivel nem kellett neki...vizet azóta se issza meg. 11 hós szopik még 3szor egy nap, de mostmár közte 2szer eszik rendeset. Szóval türelem!!!Egyszerűen van olyan baba aki nem érett 6 hósan a kanalazásra és más ízekre! De senki se szopik örökké :) lehet hogy a te babád is ilyen lesz, de ez még nem derült ki hisz csak 4,5 hós még! szóval bőven ráértek!

Ja és a cumisüvegre rá se szoktasd ha eddig nem tetted! pohárból itasd ha nagyobb lesz akkor pedig rájön hogy kell a szelepesből inni!

2008. szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 6 hónapos koráig csak szopizott. Se víz, se tea, se cumisüveg, se semmi más.

Aztán 6 hnaposan megette az első kanál almát. Azt mondják az okosok, hogy eleinte csak egy-egy kanállal kapjon és fokozatosan kell növelni a mennyiséget. Hát az én fiam Rögtön úgy gondolta, hogy amiből kapott egy kanállal, abból ő bizony kéri a többit is! Pedig teli hassal, szopi után kínáltam!

A cumisüvegre meg ne akard rászoktatni, legalább később sem kell azzal sznvedned, hogy leszoktasd róla. Az én fiamnak sosem volt cumisüvege, de nem is hiányzott. Kicsi kora óta nagyon ügyesen iszik pohárból.

Véleményem szerint a hozzátáplálás nehézsége nem függ attól, meddig kap csak cicit a baba. Egyéntől függ, semmi mástól. Van olyan baba, aki sokáig nem fogad el semmi mást és később (akár 1 évesen!) is csak fokozatosan 1-1 kanállal fogad el mást, de van olyan is, mint az enyém, hogy azonnal tetszik neki minden új és követeli a folytatást is. És a kettő közötti fokozatok is mind normálisak és nem függenek a cicizés időtartamától.

2008. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én lányom is ilyen volt. Semmit nem volt hajlandó elfogadni, csak a cicit :-). 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. nagyon döcögve indult. DE:

2 hét alatt megváltozott a helyzet, mindent elfogad, egyáltalán nem válogatós. Igaz, cumisüvegből nem, de pohárból szépen iszik. Én egyáltalán nem bántam meg, hogy 6 hós koráig szopizott.Az én kislányomnak még kellett +2 hét, de utána már ő is evett. Azt mondják, hogy a gyerek akkor érett meg a hozzátáplálásra, amikor már kinézi a szádból a falatokat.Én sem hittem el, pedig igaz. Egyik napról a másikra kezdett el enni. Nem kell erőltetni. Viszont ez a pillanat korábban is eljöhet (nővérem kislánya 5 hónaposan kezdte el kérni a kaját). Most 7,5 hónapos a lányom és senki nem hisziel, hogy 6 hónapos koráig csak anyatejes volt, mert olyan szépen eszik és iszik pohárból. Pedig addig még vizet/teát sem kapott :-)

A vizet sem kell erőltetni, azanyatej még bőven elégneki, ha igazán szomjas lesz, akkor majd elfogadja, addig elég, ha te megkínálod vele.


Ajánlom figyelmedbe Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve c. könyvét. Ebben részletesen le van írva, hogyan kell 6 hónaposan elkezdenia hozzátáplálást.

2008. szept. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is csak szoptattam kislányomat 6 hónapos koráig, semmi víz, tea. Cumisüveget nem ismeri és cumija sincs.

Ő nem szereti a kanalat, egyből darabosat kapott. BLW...nézz utána. Most 7 hónapos, a víz és egyéb folyadék még nem kell neki, gyümiből és főzelékből is csak keveset eszik, de nem erőltetem. Minden tetszik neki, de csak egy darabig.

Szerintem is várj még.

2008. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Egyáltalán nem bánom, hogy szopizik! Sőt boldog vagyok, hogy szépen gyarapodik, és elég neki a tejcsi. Csak kíváncsi voltam, hogy kinek mennyire ment nehezen a hozzátáplálás. Sokan ellátnak tanáccsal, hogy ekkora gyereknek már más ételre is szüksége van, nem csak a tejcsire, de elengedem a fülem mellett. Egyedül az aggaszt, hogy hogy fog inni, azért teára csak szüksége lesz. Nem?? Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam. Majd lesz valahogy!

2008. szept. 11. 08:49
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Sziasztok,

Nekem egy 5hónapos kisfiam van. Igazi kis szopigép. Amikor megszületett, másnap már az ujját szopta. Megbeszéltük a férjmmel, hogy nem kap cumit, de kénytelenek voltunk adni neki, mert csak cicizni akart, estére fél óránként enni kért, ebből szép hasfájást szedtünk össze. Normalizáltuk a helyzetet, két hónapos koráig kérte a cumit, azóta csak az ujját szopja, de azt rendületlenül. A szopizást is normálizáltuk, nem feltétlen 3óránként kapott enni, de fél óránként semmiképp sem. Ezeket csak azért írtam le, hogy az én fiam mennyire imád szopizni. Tejem is van, csak történt egy apró probléma. Hiába szoptatok, már másodjára menstruálok. Ekkor jött a nyűglődés, és kénytelen voltam valamit még adni a tejci mellé, mert nem akart szopizni. Nem fogadta el. Adtunk neki a dokinénink által felírt pépet, nem akarta megenni. Átvészeltük, és most tényleg mereven nézi amikor mi eszünk. Egyre gyakrabban kért szopizni, így úgy gondoltam, valószínű nem elég neki a tejci, amiről nem szeretném leszoktatni, amíg egy csepp is marad a ciciben. Próbáltam almát, őszibarit, és a dokinéni pépes valamijét. Amikor kedve van, megeszi, ha nem nem erőltetem. Mivel ahogy a szájához ér a kanál, ő cuppogni kezd, ezért próbáljuk megnevettetni, és a nyelve fölé tenni a hamit. Ez úgy tűnik beválik.

Cumisüveget mi sem használunk, pohárból kapott kevés vizet, ha 40fok meleg volt.

2008. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!