Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes babámnak gondot okoz...

1 hetes babámnak gondot okoz a kakilás, normális? Minden kakilásnál sir, fáj a hasa szerintem. Általában szopizás alatt kakil.

Figyelt kérdés
Ha kész addig, sir nyűgösködik mig ki nem cserélem neki, még a szopizást is félbe hagyja. Peluscsere után folytatom a szopizást, de a végére megint pelust kell cserélni. Ha ez is megvolt, még megnyugtatásul vissza kell rakni a cicre és úgy alszik el. Ez igy normális? Normális, hogy még álmában is sír, mikor kakil?
2010. márc. 16. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Kisfiam 5 hetes es nallunk is mindig gond volt/van a kakilasnal. Igaz mi anyatejesek+tapszeresek is vagyunk es ketnaponta kakilunk de minden kakilas elott mar 2 oraval nyugos. Huzogatja a labat, pirosodik es sir, alig lehet megnyugtatni. Amikor kakilt akkor ez abbamarad es vidam, nyugodt baba mintha kicsereltek volna. A kakija teljesen normalis, nem kemeny igy nincsen szorulasa. De megis megszenved vele szegenykem. :(

Nagyon sok baba kakil meg pisil szopizas, etetes alatt. Az en babamat nem is lehet etetes elott tisztaba tenni mert minden alkalommal szembepisil. :) Ezert feluton teszem tisztaba (vedono tanacsara) igy etetes alatt kipisili magat mert elindul neki az emesztese, kell a hely az uj kajanak. Es be is valt a dolog, igy nem tortenik annyi baleset mint amikor etetes elott volt a tisztabateves. Szerintem ez a kakilasra is vonatkozik. Nem hinnem, hogy baj lenne.

2010. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is voltak ilyen problémáim, mikor pár hetes volt a fiam. Felhívtam egy szoptatási tanácsadót és azt mondta, hogy mivel az anyatej gyorsan és könnyen emésztődik, hamar átfut a pici emésztőrendszerén és beindítja a székelési ingert. Ez általában gyorsan történik és szopi közben megzavarja őt, emiatt nyűgös lesz és sír. El fog múlni, bár hetek kérdése... Fel a fejjel...

2010. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!