Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a jobb "módszer"...

Melyik a jobb "módszer" szerintetek?

Figyelt kérdés
A lányom 9 hónapos már, nagyon édes, barátságos kislány, de nem tudok mellette semmit csinálni. sokszor még wc-re se tudok menni, mert nem akar egyedül elleni. A járókában sem marad meg, pedig jó lenne ha eltudná foglalni magát egyedül is. Nappal jó ha 20 percet alszik össze vissza. EMiatt este korán kidől, és emiatt nagyon korán is kel reggel. Az éjszakát átalussza elég régóta, csak akkor kel fel ha a cumi kiesik a szájából. Bár mostanság egy órára is fel kel éjszaka és ugyanúgy nem marad meg az ágyában. Sok azt mondták,hogy hagyjuk sírni és majd megtanulja elfoglalni magát. De nekem ez nem megy, mert olyan rossz látni,hogy teljesen kimerülésig sír. Na meg mi van, ha azt hiszi emiatt,hogy nem szeretem vagy,hogy nem érdekel mi van vele. Szerintetek mi a jobb megoldás erre? hagyjuk sírni vagy vegyük ki?

#játék #sírás #nyűgösség #üvöltés #nem tudja elfoglalni magát
2015. okt. 14. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Ez a szeparációs szorongás. Semmiképp ne hagyd sírni, és egyedül sem, ha sír. Természetes dolog idővel elmúlik, de ilyenkor ő fél attól, hogy nem vagy ott. Nehéz, de át kell vészelni.
2015. okt. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

én a sírni hagyást választottam, de csak egyetlen egyszer volt rá szükség, azon az éjszakán neki állt cumizni (azelőtt nem cumizott hiába tettem az ágyába) és azóta magától visszaalszik.

világítós cumija van? nálunk is volt egy időszak mikor nagyon sűrűn kelt, a világítós cumi megoldotta azt is.


a napközbenire csak azt tudom mondani hogy szoktatás kérdése, én már 2 hónaposan beraktam a babahintára fél - egy órákra, ott ült a konyhába és nézte mit csinálok. Aztán ahogy cseperedett, egyre többet volt egyedül hagyva a szobában (igen, olyan is van hogy tök egyedül ott hagyom - persze minden el van pakolva ami kárt tehetne benne vagy amiben ő kárt tehet), mindig kipakolok neki érdekes tárgyakat, dolgokat, hogy azokkal tudjon matatni, és rá rá nézek 5 percenként..persze az én lányom 15 hónapos, már ügyesebben eljátszik, de ő ilyen volt 9 hónaposnak is...akkor még nem tudott ülni, mászni, ezért letettem a földre (vagy a babahintába) köré pakoltam mindent mi szem szájnak ingere, aztán amíg elvolt velük addig el volt. szerintem még nem késő, hogy ehhez szoktasd, próbálj olyan dolgokat adni neki, amik nem az övé: kulcsot, kártya paklit, ceruzát és papírt stb

2015. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: én úgy értem születése óta ilyen...vagy nem? mert ha csak most kezdődött nála ez, akkor valóban lehet szeparáció és akkor én sem javaslom a sírni hagyást
2015. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Baba hintája neki is van, de lassan kinövi. :D világítós cumiról nem is hallottam még, de majd veszek. egy próbát megér :) köszönöm a tippeket :)
2015. okt. 14. 12:25
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

A sírni hagyás szerintem semmire nem jó megoldás. Van rengeteg könyv és módszer, ki kell próbálni, hogy nektek melyik válik be.


Amúgy ettől kivagyok, mikor valaki leírja, hogy "átalussza az éjszakát, de felkel egy órára". Bakker, akkor nem alussza át az éjszakát.

2015. okt. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Szerintem hallgass ebben a helyzetben a szívedre, és az anyai ösztönödre. Te ismered legjobban a gyereked, és te tudod a legjobban mi jó neki. Az enyém is ilyen volt, mindenhová jött utánam, és mindig a látóterébe kellett lennem. Tudom, hogy amíg nem nyugszik meg, addig nem fog sem aludni, sem játszani.Ő ilyen ragaszkodós természet, még 5 évesen is az de már önállósodik.
2015. okt. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is szeparációs szorongásnak tűnik, amit leírsz. Én magamra kötöttem őket ebben az időszakban, együtt csináltunk mindent. Ami még sokat segít, az a kukucskálós játék. Amikor kimentem a szobából először gyakran visszanéztem, vagy az ajtó mögül bújtam vissza, hogy " kukucs". Először azonnal visszanéztem, majd mindig több időt vártam. Amikor már csak pár perc múlva néztem vissza, addigra elfogyott az érdeklődése, és elfoglalta magát. A szeparációs szorongásnál, a baba azt hiszi, hogy amikor te kimész a szobából, vagy eltűnsz a látóteréből, akkor eltűnsz. Nem biztos benne, hogy vissza is jössz. A kukucskálós játékkal megtaníthatod rá, hogy mindig visszajössz, csak idő kérdése.

Nem tartott sokáig ez az időszak egyik gyerekemnél sem.

2015. okt. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. akkor hagyjuk ezt a sírni hagyós dolgot. :)


kedves 5-ös. 2 hónapos kora óta nem kelt fel éjszaka egyszer sem. ez is új dolog nála, ezért írtam így :)

2015. okt. 14. 13:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért ceruzát ne adj neki, főleg felügyelet nélkül, mert kiszúrhatja vele a szemét. Nekem is ilyen a lányom, én soha nem hagytam sírni, beletörődtem, hogy ő ilyen ragaszkodó. A különbség annyi, hogy nekem éjszaka is többször ébred és a mai napig nem alussza át az ájszakát. 16 hónapos
2015. okt. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!