Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Anyósom egyre jobban...

Anyukák! Anyósom egyre jobban kiakaszt, jól gondolom?

Figyelt kérdés
Van egy babám, első gyerek, első unoka. Anyósom nagyon oda van érte, látszik ő minden boldogsága. Ez idáig nem is baj, csak azt kezdtem észrevenni, hogy olyan, mintha versenyeztetné, hogy kit szeret jobban a gyerek. Ha emgem puszilgat a gyerek, azt akarja, hogy őt is puszilgassa és ha ő vigyáz rá, mikor visszajövük már ilyennel fogad, hogy őt is puszilgatta a gyerek, őt is úgy ölelgeti, utána is úgy sír stb. Nekem ez nagxon rosszul esik, bár nem mondom. Ez normális viselkedés egy nagymamától? Vagy én vagyok túl féltékeny? Úgy gondolom, hogy az anya-gyermek kapcsolat a legerősebb, mit akar elérni? Amúgy egy éves lesz a babám.

2015. okt. 20. 00:07
1 2
 1/13 anonim válasza:

Szia! Igen ismerős a sztori.

Szerintem finoman próbáld meg a tudtára adni hogy ő a te gyermeked..de valamilyen szempontból őt is meg lehet érteni persze hogy rajong érte hisz az unokája..

Pároddal, vagy a kedves mamával beszéltél már erről?

2015. okt. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
A leírás alapján úgy tűnik, hogy Te is versenyt csinálsz belőle...
2015. okt. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jó,hát nem mindenkinek van annyi sütnivalója,hogy lássa,ez így majomkodás,totál felesleges így versenyezni.Anyósod is ebbe a táborba tartozik.Az idő múlásával tutira lesznek cifrább dolgok is,sajnos tapasztalat.

De te sem úgy kezeled a helyzetet,ahogy kellene.Vedd lazábbra,mert nem léphet a helyedbe,ezt te is tudod!

2015. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is folyamatosan azok a szituk vannak,mint nálatok,de bennem sose merült fel az a gondolat,hogy versenyezni akarna velem.

De belegondolva ,lehet,hogy ő is így van vele.

2015. okt. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nem teljesen ez a szitu, de anyósom a másik mamával próbál versenyezni, féltékeny, ha a gyerek vele van, célozgat folyton. Persze ő nem jön hozzá, mert ahhoz túl kényelmes.
2015. okt. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Látom, hogy majomkodás és azt is, hogy ez egyre durvább. lesz.rnám, ha nem kezdene durvulni. Már régóta azon agyal mikor viheti nyaralni. Már újszülőttként vitte volna. Szóval azért írtam ide, mert látom egyre durvább, röhög anyósom sokszor, ha nála nem sír a gyerek, nálam meg igen és hangoztatja mindenkinek, az anyjánál csak sír, a mamánál nyugszik meg és még sorolhatnám a szitukat
2015. okt. 20. 08:36
 7/13 A kérdező kommentje:
Próbálok nem törödni vele, de már várom mikor kezdi ellenem úszítani
2015. okt. 20. 08:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak hasonló beszólogatások az első gyereknél, és igaza van a többieknek, lesz sajnos még ennél durvább is, erre fel kell készülnöd! De mindenképpen túl kell rajta lépned, elengedned a füled mellett, különben lesüllyedsz az ő szintjére. Ellened pedig nem fogja tudni uszítani, hiszen te vagy az ő édesanyja, és mindig téged fog a világon a legjobban szeretni! Még ha néha mást is mutat,( később mást mond) ez tapasztalat!😊 fel a fejjel, és sok türelmet kívánok!
2015. okt. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, egyre jobban kiakaszt az anyósod.


Komolyra fordítva a szót: nálunk is ez van, csak anyám csinálja. Ami tán még rosszabb. Mondjuk ő tovább megy, mert azt is mondogatja, hogy a húgom férjét mennyivel jobban szereti a gyerek, mint az apját (mármint a páromat). Nonszensz. Én elengedem a fülem mellett, de nyilván nagyon bánt.

2015. okt. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyon primitív dolog,borzasztóan ostobán kezeli az anyósod ezt az egészet!Nem tudsz beszélni a pároddal erről?Neki mi a véleménye?Ahogy vázoltad a helyzetet,baromi irritáló lehet,de mit is lehet ezzel kezdeni?Nyilván nem változik meg a helyzet attól,hogy beszélsz vele.Azt meg végképp nem fogja bevallani,hogy hibát követ el az ilyen viselkedéssel.Ha a babád nagyobb lesz,össze fog zavarodni,ha így látja a mamáját.Legyél türelmes addig is,mást nem tehetsz.

Neked is jutott egy "szupernagyi",ez van.

2015. okt. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!