Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én gondolom így? Hogy...

Csak én gondolom így? Hogy egy gyerek tönkreteszi az ember életét?

Figyelt kérdés
Látva sok ismerősömet, mennyire megszűnik az életük rájöttem, hogy nem akarok gyereket. Terhességre is mondják, hogy egy áldott állapot, de nem az egy teher és szenvedés egy nőnek. Aztán megszületik s két évtizedig megszűnik az ember élete, még a neve is elveszik, lesz anya, meg apa. Mire meg kirepülnek azt vesszükészre, hogy elment mellettünk az élet, öregek vagyunk. Persze vannak szép pillanatai a gyereknevelésnek, de csak pillanatai, nagyrészt teher. Megéri? Nem nagyon. Miért vállalnak gyereket az emberek és teszik tönkre az életüket? Mert ez a normális? Vagy nem gondolják végig?

2015. febr. 11. 19:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Hát, n azóta érzem, hogy van értelme az életemnek, amióta van két gyerekem, és útban a harmadik. Nem tették tönkre az életem, persze kötöttség, meg gond is van velük, de több az öröm velük. De ha így érzel, akkor Neked lehet tényleg nem való gyerek, de ez is egy elhatározás, hogy valaki nem vállal gyereket, és ezt fel is vállalja, ez mindenkinek szerintem szíve jog eldönteni, hogy éli le az életét. A mostani terhességem a pokol, de mégis imádom amikor rúg a gyerek, és érzem ott van bennem és a miénk
2015. febr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
82%
Megéri. De te ne vállalj, nem vagy elég érett lelkileg, hogy felfogd a lényeget!
2015. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem meg az teszi tonkre az eletet ha nincs gyereked, csak nem is tudsz rola.


Amiota gyerekunk van, erezzuk ugy hogy valoban elunk.


"Persze vannak szép pillanatai a gyereknevelésnek, de csak pillanatai, nagyrészt teher. "


Baromsag :)

2015. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
73%

Nekem van egy 2,5 éves fiam és egy szavaddal sem tudok egyetérteni. Nem tesz tönkre, hanem boldoggá tesz nem teher, hanem öröm és a terhességem sem volt az, én élveztem. Nekem bőven megéri.

Semmi bajom azzal, aki nem akar gyereket, de ennyi ostobaságot összehordani valamiről, amiről fogalmad sincs, hát, merész.

2015. febr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudok már semmit írni erre mert az előttem szólok mindent leírtak amit gondolok. Furcsa ember vagy, de ez a te döntésed viszont nem tudom miért mondod ezt miközben még nincs is gyereked..Én sem értek egyet egyetlen szavaddal sem, baromság az egész.. A te felfogásoddal kihalna a föld :D
2015. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%
Ettől van értelme az életnek.
2015. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

Megmondom őszintén, én is hasonlóan gondolkodtam amíg nem volt gyerekem, el sem tudtam képzelni, hogy mi lehet jó benne.

Aztán megszületett a kisfiam (38 évesen), és túlzás nélkül mondom, hogy egy másik ember lettem. Fogalmam sem volt, hogy ez milyen jó dolog, azóta már van egy kislányom is.

Ha ez nem történik meg, szerintem nem is hiányzott volna, mert fogalmam se lett volna, hogy mi marad ki az életemből.

Nagyon boldog vagyok, hogy így lett, innen nézve tök üresnek tűnik az akkori életem, pedig akkor teljesen elégedett voltam vele.

Hogy az itteni szlenggel éljek, igazi szoptatós, hordozós "ősanya" lettem, de ha valaki öt évvel ezelőtt ezt mondta volna nekem, hogy ilyen leszek, hát minimum körberöhögöm.

A legjobb dolog volt ami történhetett velem, hálás vagyok értük.

2015. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
96%

Mi nem gondtuk végig, ugyanis nem terveztük a gyereket. De a legjobb dolog a vilàgon. Neki örömet szerezni, az illata, ahogy jön, puszilgat, szeret, làtni ahogy okosodik, önállósodik. Làtni ahogy a mi "munkànk" eredményeképp lesz belöle ember. Olyan mint viàgot nevelni, csak sokkal több a visszajelzés. Nem zàrult be előttünk a vilàg, csak màs kapuk is kinyìltak.

A terhesség-szülés-picibabàs időszak nálunk mind simàn ment. Nem volt teher kicsit sem.

2015. febr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülők jól tudnak együttműködni, akkor nem áll meg az élet. Én ma elmentem korizni, férjem meg vigyázott rá.

Vannak nagyszülők is (ez mondjuk nem mindenhol adott), ha ketten akarunk menni valahová, akkor velük beszélünk.

2015. febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyádat kérdezd meg, hogy ő hogy érez! HOgy elvesztegetett időnek veszi-e, hogy Téged felnevelt. Hogy teher voltál-e neki inkább, mint öröm? Hogy elment mellette csak úgy az élet miattad? Megérte-e neki, hogy TE vagy neki? Rossz érzés volt-e neki, hogy nem Marikának, hanem anyának szólították?
2015. febr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!