Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális napirend egy majdnem 4 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Reggel fél 8 körül kel, eszik 8kor

9-11:30 ig alszik (két és fél óra) majd eszik délben

ezután alszik 1-től kb 1 órát, majd séta alatt újra 30-40 percet

4kor eszik és 5től alszik 8-ig, 8 utánig is akár. (ez 3 óra ugyebár...)

ekkor felkel enni, általában eléggé sír az ébredésor, nehezen kel, emiatt sokáig azt gondoltam hogy ez már az éjszakai alvása, de már nem vagyok benne biztos. később indoklom. itt rögtön ébredés után megszoptatom, majd fürdés, és van hogy nagy nehezen bir 1,5 órát ébren, van hogy inkább csak 1-et, és letesszük és alszik.

többször is kel éjjel, de a lényeg hogy reggel végülis fél8ig alszik majd ezután is két és fél órát. ami azt támasztja alá hogy nem 5től van az éjjele, különben borzasztó hosszú egy éjjel volna.

szerintetek ez jól van így? vagy félreértem?

Rengeteg alvás ez és csak a nap közepén van egy éberebb időszak. Akkor 11:30-17:00 között végülis csak 1-1,5 órát alszik. De mindkét másik alvása rettentő hosszú.

Volakt valakinél hasonlóan elosztva a nappali alvások?

Nagyon el vagyok bizonytalanodva hogy nem 5-től szeretne-e aludni szerencsétlen mi meg folyton megbolygatjuk... ugye igazam van?

(Bocs, hosszú)



2015. okt. 22. 21:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
(1,5 óránál nem nagyon bir hosszabban ébren lenni. ez is olyan furcsa)
2015. okt. 22. 21:49
 2/17 A kérdező kommentje:
pardon: csak enni kel éjjel és alszik is
2015. okt. 22. 21:50
 3/17 anonim ***** válasza:

Valóban, az az 5 órai alvást valahogy meg kéne máshogy oldani, de amúgy rendben van! :)

2 éves kisfiú anyukája

2015. okt. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
nade hogyan? nagyon fixen tartja. meg persze nekem ez igy tökéletes, ha nem kínzás neki az hogy ezután megfürdetjük
2015. okt. 22. 21:52
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát, én azért erről konzultálnék a gyerekorvossal. Okés, hogy egy ilyen picinek sokat kell aludni, de ez nem sok, hanem rengeteg.
2015. okt. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Bocs,de sosem értettem egy pici babàt mièrt 9-10 fele raknak le aludni este. Aztàn majd jönnek a kérdések ovis/ sulis korban,hogy mit csinàljak mert nem alszik el 11 előtt este és fàradt a gyerek 😖 komolyan?


Kérdésedre vàlaszolva:

szerintem 5től aludna éjszaka,ez meg teljesen jó is lenne és ha hagynàd akkor délelőtt nem aludna annyit. Szerintem tedd a fürdést ekörüli időpontra és ezt fogod tudni nyújtani este 7ig vagy amikor fürdetni akarod majd később is. Igen szar és maceràs ezt belőni,de én úgy voltam vele,hogy inkàbb ez az első félév,mint egy éjjel nem alvó 2-3 éves. Amihez most következetesen hozzàszoktatod később azt fogja "elvàrni".

Amúgy ezt a kései maradjon ébren a gyerek dolgon kìvül,jòl alakul a napirend. Ha lassan csúsztatod a dolgokat nem lesz baj,mindig 5-10 perccel vagy akàr 20 perccel tudod arrébb rakni az idejét egy- egy etetésnek fürdetésnek. És ha vannak előtte rituàlék az is sokat segìt.

2015. okt. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
* utolsó vagyok,maga az alvàs mennyisége sok,de benne van a tól ig hatàrok között, az én kisfiam is sokat aludt,szerintem nem gond.
2015. okt. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

szerintem is csusztatni kéne az alvást. 6-7 korul furdetni, etetni és letenni aludni.


egyébként miért nem beszélsz errol a gyerekorvosaal vagy védonovel, hogy mit tanácsolnak?

2015. okt. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem a séta időpontján változtass! Ha mindig bealszik közben, akkor vidd olyan időpontban, amikor tényleg aludnia kellene. Pl ebéd után 1kor. Az a nem jó, h az ebéb utáni alvás után újra alszik, és ezért csúszik el annyira az este. Vagy a délelőttiből keltsd fel előbb, hátha akkor az ebéd utáni hosszabb lenne. Ha eltologatnád szép lassan, alakulna ez.

Mert ha mondjuk nem hagyod eleludni 5kor, hanem megfürdetetd akkor, lehet, kicsit felélénkül, és majd csak fél 7 felé kezdi meg az éjszakai alvást. Az meg már teljesen jó szerintem.

4 hónaposan már nem olyan pici, h ne lehetne 5-10 percet ébren tartani, játszani vele. Ha tényleg annyira beájul, akkor lehet, tényleg meg kellene kérdezni dokitól, h ez így oké- e.

2015. okt. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A védőnő szerint éjszaka nem kéne megetetni, mert szerinte az akkori ébredések miatt nem piheni ki magát nappalra és ez boritja fel a dolgot. De azthiszem hogy ez nem helytálló.

És nem tudom hányad válaszoló:), nem akarom én 9-10kor letenni, a 8-at lőttem be, de azt túlaludta teljesen. Ma megpróbálom 5ös lefektetés helyett megfürdetni akkor és holnap még tovább és igy tovább és tovább és tovább... aztán az óraátállitásba. köszi nagyon mindenkinek

2015. okt. 23. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!