Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos, és még egy szót...

15 hónapos, és még egy szót sem mond. Normális?

Figyelt kérdés

Se egy baba, se egy mama, egy apa, de még csak hasonlók sem.

Egyetlen egy dolgot mond: memememeee = kaja

Rengeteget van tanítgatva, sok törődést kap, egyébként mindent megért, és megcsinál. De nem beszél. A mozgásfejlődése a korosztálya előtt járt jóval, 9 hónaposan bizonytalanul járt már, 10 hónaposan szaladt. De beszélni nem hajlandó. Szerintetek ez normális?

Én nem értek hozzá, de furcsa, mert a többi ismerős gyereke már ilyen mondatokat mond ennyi idősen: Apa elmegy, Ott a baba, Petike éhes, stb.

Összefüggésben lehet azzal, hogy az anyuka 38, az apuka pedig 43 volt a születésekor?


2015. okt. 20. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem 15 hónaposan semmivel nincs elkésve! ha amúgy halandzsázik babanyelven, akkor no para :)

a fiam 19 hónapos, és miau-n vau-n és esetleg apa-n kívül nem mond semmit, csak magyaráz a saját nyelvén. a lányom 15 hónaposan meg már egyszerűbb szavakat mondott. minden baba más és más :)

2015. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Saját nyelvén sem haladzsázik. Max. sikít vagy morog. Ennyi :/
2015. okt. 20. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:

fiam 18 hónaposan kezdett érthetően szavakat mondani és ez is jonak számitott,szoval nem vagytok elkésve.

egy másik ismerős 18 hós babája ekkor már olyan mondatokat mondott hogy ott folyik lent a viz,stb....mindenki csodálkozott is rajta(saját füllel hallottam,szoval nem csak anyuka dicsekedett.)

aki mozgásban ügyesebb,jellemző h beszédben átlagos "csak" és forditva,lehet az ismerőseid gyerekei meg mozgásban kevésbé ügyesek.

2015. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi még nem tartunk itt, úgyhogy nincs tapasztalatom, csak az unokatestvérem említette néhány hete, hogy az ő lányuk nagyon sokáig nem volt hajlandó beszélni. Kiderült, hogy nem volt a csajszika rákényszerülve a beszédre, mert minden kis "dünnyögését" megpróbálták kitalálni a szülők és persze ez ez sikerült is. Akkor oldódott meg ez a dolog, amikor nem voltak hajlandók megtenni, vagy odaadni, amit kért a lányka, csak akkor, ha kimondta. :)

Így kezdett el beszélni.

Én nem tudom, hogy ez jó-e, vagy sem, csak egy kis infó. :)

2015. okt. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is lassan 15 honaposak az ikreim, de ok sem beszelnek meg ertelmes szavakat, csak babanyelven. Neha mondanak olyat, h "baba", meg "mama", meg "daddy", de mast nem. viszont nalunk az apuka angol anyanyelvu, igy o angolul, en pedig csak magyarul beszelek veluk. Azt olvastam, h az ilyen ketnyelvu babak kesobb kezdenek el beszelni amugy is. De en nem szoktam figyelni, h mivel vannak elmaradva es mivel nem, m akkor csak idegeskednek allandoan. Hagyom oket fejlodni a maguk modjan :)
2015. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyerekemnek fülgondja volt babaként, abból kigyógyult és azt mondta a fül-orr-gégész hogyha nincs is semmi baja, de egyévesen nem mond egy szót sem, akkor menjünk vissza kontrollra.

Szerintem menjetek el egy vizsgálatra inkább feleslegesen, minthogy kiderüljön hogy gond van.

2015. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!