Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak kislányom 1. születé...

Mit adjak kislányom 1. születésnapjára, ha már nővére mindent megkapott előtte?

Figyelt kérdés
Tényleg semmi értelmes ötletem nincs és még több "kacat" nem kell:S Egy csomó játék van itthon. Decemberben lesz a szülinapja, ráadásul még karácsonyra is ki kéne találni valamit. Egyet már karácsonyra kitaláltam: A két lány egy-egy fotót kapnak egymásról szép keretben a saját szobájuk falára. A nagyobbnak már vettem ezt-azt, ami tényleg kellett neki, de a kicsinek még semmit. Minden megmaradt a nővéréről. Mondjuk ő maga biztos nem fogja bánni, hogy nem kap semmit. Szervezünk neki szülinapi bulit, ahova 2 ismerős-barát családot hívtunk meg-külföldön élünk, nagyiék nem tudnak jönni a szülinapjára. Még a törtát sem mi adjuk, mert a másik kisbabás család felajánlotta, hogy csinálnak egyet-vagyis az anyuka, mert adtunk nekik egy csomó mindent a babájuknak. Szóval még azt se mondhatom, hogy azt adjuk...mondjuk most így visszagondolva másik lányom szülinapjára, neki se adtunk csak egy-két apróságot, mert ő meg magyarba tartotta a szülinapját, még a bulit is a család szervezte, meg a tortát is:D Szerintetek nem gáz, hogy nem adunk semmit? Vagy mégis mit?
2015. okt. 23. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Én adnék neki is. Én is egy csomó mindent nem kaptam meg ami tesómnak volt, aztán sosem engedett játszani vele, mert hogy az az övé, így tulajdonképpen én kimaradtam azokból a játékokból...

Nem hiszem el, hogy a létező összes játékotok megvan, tegyél egy kis rendet, selejtezd ki a törött,kopott vagy hiányos játékokat és máris kiderül mire van szükség.

Lehet hogy neked kacat, de minden gyereknek szüksége van saját tárgyakra is.

Én utáltam h tesóm mindenből újat kapott én meg csak azt amire nagy kegyesen rámondta,h nincs már rá szüksége. Anyukám szerint is persze mind felesleges kacat volt, minek nekem saját akármi.

2015. okt. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

A kicsinek csak a maradek jut mindenbol ?

Neki nem lehet sajat UJ jateka ? Bocsi de ez nem szep igy.

2015. okt. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Vegyetek neki valami játékot. Olyat, ami eddig nem volt otthon fellelhető. Kell hogy neki is legyen sajátja, és ne csak a tesóét kapja. :)
2015. okt. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Emberek,egy egy eves gyerekrol van azo...en megeretem a kerdezot,hogy nincs szuksege a milliomodik sutifalo bodonre es tanulo allatra..mi ruhát vettünk neki szulinapra..karacsonyra azert kapott kulon jatekot,mert azt szuk csaladi korben unnepeltuk es nem lett volna mas..a szulinap viszont rola szol es akkor mastol is kap millio ajandekot...nem lett lelkiserult tole..iden ketto lesz,mar felfogja,hogy o kap valamit igy termeszetesen kap ajandekot..de elso szulinapra szerintem teljesen felesleges nagyban gondolkodni..
2015. okt. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
4-es: ha az első gyerek kapott legalább egy apróságot, akkor a másodiknak is jár. Így is gondolom örökli majd a ruhákat meg mindent, nehogy már még a szülinapján se kapjon semmit. Amúgy egy évesnek a bontogatás öröme is nagy, kaphat legalább valami apróságot, szépen becsomagolva, hogy lehessen tépni:)
2015. okt. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Én ha kellett megvettem a 15. kirakót, mert minden évben más a trendi a nagylányomnak micimackó volt a kicsinek mos a jégvarázs. Gyurmákat van millió fajta kifestő könyvek, van olyan könyv is amibe a baba pakolja bele a figurákat állatokat. Mágneses játékok nagyon jók lehetnek belőle mindenfélét építeni.
2015. okt. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát csináltass neki valami egyedit. Pl. én most a kislányomnak rendeltem egy fejlesztő textil babakönyvet, nagyon szuper, a borítón a neve szerepel és minden oldalon mást lehet gyakorolni, pl. a gombolást vagy cipzárazást stb. De ez csak egy példa, számtalan szebbnél szebb kézműves játék vagy dekoráció van ami nagyon jó.
2015. okt. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

gyurmát, kifestőt, kirakót egy évesnek...ahe....úgy látom, csak nagyon kevesen értenek meg...a világból még alig fog fel valamit ilyen téren, nehogy már azt mondjátok, hogy srul fog esni neki. Az egy dolog, hogy majd 3-8 éves korára már visszaemlékszik, hogy folyton a nagytesó cuccait örökölte, de egy éves korára ki emlékszik vissza? És nem azért nem akarok neki venni semmit, mert úgy se fog emékezni, hanem egyszerűen tényleg túl sok játék van itthon. Mindent használtasba vettem első szülöttemnek is. Kicsit túlzásba vittem.

Köszönöm a ruha ötletet és a "csináltass neki valami egyedit" ötletet, lehet a kettőt összefogom és egy egyedi kis ruhaegyüttest csináltatok neki, mondjuk egy kis body-ra rányomtattatom az egyik családi fotónkat egy szöveggel, vagy valami ilyesmi:D Igaz, ezt se fogja értékelni még, de legalább csak az övé lesz és nem a huszadik zenélős játék. Néha már azt gondolom, hogy túl sok játéka van a nagynak is, azért nem tud mivel játszani, mert már túl sok van neki.

2015. okt. 23. 22:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet. Én inkább egy nagy bulit csinálok neki, sok rokonnal. Azt élvezni fogja. Ajándékot nem veszek, mert nem férünk a sok játéktól. A rokonoktól úgyis kap. Névnapjára viszont kapott egy szép, saját babát, ami csak az övé. Azóta is nagy barátnők! :)
2015. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nálunk nincs is olyan, hogy enyém-tiéd játék. Mindent közösen kapnak, kivéve a plüssöket.
2015. okt. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!