Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én érzem úgy, hogy 10...

Csak én érzem úgy, hogy 10 hónapos lányomnak egy nap 50. 000-szer mondom azt, hogy nem?

Figyelt kérdés
Én viszem túlzásba? Egyszerűen lehetetlen minden olyan dolgot elpakolni, amit "nem szabad. Vagy a kukában van könyékig, vagy a konnektort piszkálja, persze van benne védő, de attól még meg kell tanulni, hogy mit nem szabad. Nálatok hogy van ez?
2015. okt. 23. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:

sok

tereld el a figyelmét

mesélj neki koszmanóról másról


nálunk ?

érdekes módon egyik gyerek sem nyúlkált benne pedig ott volt az orruk előtt, egyszerűen nem hívtam fel a figyelmét azzal h megtiltottam nekik inkább a figyelem elterelés vált be

gyere mesélek vagy pakoljuk el a kanalakat, adogatod a csipeszt ?

2015. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, ki is próbáljuk, hátha így hatékonyabb .D
2015. okt. 23. 17:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem szabad egy ekkora gyereknek minden szavadnak nemnek lennie.

A konektor legyen bedugva akkor biztonságos. A kuka legyen olyan helyen ahol nem éri el, a fiokok legyenek lezárva.

Szinte mindent meglehet oldani csak akarni kell. èn olyanra csináltam a lakást, hogy ne kelljen nemet mondanom állandóan. Ahogy nagyobbak lettek szembesültek hogy pl van kuka, de akkor már elég értelmesek voltak hogy tudják hogy nem szabad bele turkálni, néha rájuk szoltam és elég, de 10 hós baba nem tudja mi az a nem.


remélem azért a kezét nem ütöd meg ért.

2015. okt. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Dehogy ütöm, azért a kettő nemkövetkezik egymásból. A konnektor be van dugva, de attól még kell tanulnia, hogy abba nem nyúlkálunk, mert ha olyan helyen vagyunk, ahol nincs, ott is tudnia kell, hogy abba nem szabad belenyúlnia, ugyanígy a kukával is pl. Szerintem egy egészséges középút kellene, a sok nem és a mindent elpakolok előle között, mert azt is meg kell tanulnia, hogy nem szabad mindent.
2015. okt. 23. 18:19
 5/8 anonim ***** válasza:

10 hónapos még nem fogja megérteni hogy a konnektort nem szabad piszkálni. ő még csak azt látja hogy ez egy nagyon jó játék és anya is érdekesen reagál rá ezért csinálom tovább! :-)

2 éves kor felé haladva fogja megérteni és szót is fogadni ilyen dolgokban, az meg még nektek nagyon messze van. 10 hónapostól ne várj ilyesmit.

2015. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintetek mikor van az "ideális kor", amikor érdemes ezt nekik "tanítani"?
2015. okt. 23. 20:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 10hós. Na aztán én mondthatom neki,h nem-nem, olyankor nevet egyet:-) vagy mondja,h de-de:-) Én igazából mondom neki, "nem szabad,gyere nézzük meg a kutyust,vagy hogy jéé hol a maci?! ( van egy macija amit nagyon szeret)stb. Tehát inkább próbálom elterelni a figyelmét. Mondjuk az enyém nem turkál kukában,és hasonlók. Ajtót nyitogatja és szökik a szobából:-) vagy a ruhás fiókjait rámolja,és van,h felfedezi a konektort,de az be van dugaszolva:-)

Tereld el a figyelmét,mert a sok nemmel inkább csak felhívod rá!

2015. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az nagyon sok. Első gyereknél én is így voltam. A második 11 hónapos, soha nem kell rászólnom. A környezetet gyerekbaráttá tettem, így nem nyúzzuk egymás idegeit a picúrral.
2015. okt. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!