Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig hagyjam egyedül játszani?

Meddig hagyjam egyedül játszani?

Figyelt kérdés
8 hónapos fiam, akár 1 másfél órát is eljátszik egyedül a járókában vagy a szőnyegn, Ide-oda kúszik, hempereg, mászik, rágcsál, ütöget. Még az sem fontos, hogy lássam, bekukkantok a szobába kukocsot játszva és játszik tovább. A járókából pedig mindíg lát. Néha már lelkiismeretfurdalásom van, hogy nem foglalkozom vele eleget. Mondókázok neki egy darabig figyeli, mejd játszik tovább.Néha sikongat egyet várva, hogy ráfigyeljek, majd megy mindan tovább. Szerintetek hagyja játszani, míg elvan vagy játszam vele?
2010. márc. 17. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, hagyd nyugodtan, így is nagyon sokat fejlődik!
2010. márc. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Inkább örülj neki,hogy így feltalálja,lefoglalja magát,kis önálló :-D.Az én lányomat sajna semmi nem köti le,semmi nem érdekli,kinti sétáknál körül sem néz,csak a kezemben van el.Egész nap nyüszít.7 hós

Most is az ölemben ül.

2010. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy ilyen fiad van, sokan irigyelnek érte biztos. Az én lányom csak délelőtt képes fél óráig ellenni magába, de akkor is úgy ha lát engem. Én még ennek is örülök. Amig nem igényli hogy vele játsz, addig nem kell, úgyis lesz majd olyan is hogy állandóan mellette kell legyél.
2010. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
de irigyellek:)mázlista vagy.az én 9 hós lányom egész nap nyüglődik,visít,semmi nem köti le..most éppen alszik,ilyenkor van egy kis nyugtom.persze imádom,nagyon aranyos,csak jó lenne ha valami lekötné
2010. márc. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Te, Szerencse Lánya! Most sokan irigylünk ám! Ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert tényleg rengeteget fejlődik az önálló játékkal. Az is nagyon aranyos, ahogy néha felhívja magára a figyelmet sikongatással: ilyenkor ellenőrzi, hogy "anya megvan".
2010. márc. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tényleg irigylésre méltó vagy:) az én gyerkőcöm max 5 percet van el egyedül.Még főzni is úgy főzök,hogy kiviszem a konyhába játékokkal együtt és két kavarás közben játszok vele.Nem panaszkodom,mert minden házimunkát eltudok végezni,csak lassabban megy,mint az előző gyereknél,aki olyan volt mint a Te babád.Nálunk apuka átveszi a staféta botot mikor hazajön,akkor tudok kicsit szusszanni,de azt is úgy,hogy akkor a nagyobbikkal beszélgetek,mi volt az oviba,mit ebédelt stb.Nekem ez a kikapcsolódás.Estére hulla vagyok,még az a szerencse,hogy éjjel nyugodtan alszik.
2010. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtatattok, de tényleg.

Viszont valamit valamiért:):), még egy éjszakát sem aludt át, még mindig 2x kel:((

2010. márc. 17. 16:08
 8/12 anonim ***** válasza:

2,vagyok

Ha ez vigasztal az én lányom is. :-(

2010. márc. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is fel akartam rakni ezt a kérdést. az én lányom 1 éves és órákat elvan egyedül, ha este nyűgös csak akkor érdeklik a könyvei amiből mondókázok.

A múltkor esküvőre mentünk és befestettem a hajamat míg ő a járókában volt 1.5 óra.

2010. márc. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóval az esküvő előtti este festettem a hajam, és addig volt el egyedül. Bocs az előző ködös válaszért.
2010. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!