Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ne hagyjam ülni?

Tényleg ne hagyjam ülni?

Figyelt kérdés

5,5 hónapos a fiam. 1 hete felült magától. Mára már elég szépen tartja magát egy minimálisat billeg de elég sokáig ülve tud maradni. Védőnő azt mondta ha felül fektessem le mert elég nagy baba nehogy valami baja legyen a gerincének. De ha elfektetem ugyanúgy felül lefogni nem tudom meg nem is akarom. Én hülyeségnek tartom ezt. Ha magától csinálja akkor nyugodtan lehet hagyni szerintem. Lányomnál nem mondtak ilyet, most új védőnőm van elég elfogult. Azt mondta nég korai hogy felült. Amúgy 2,5 hónaposan át fordult hasról hátra. Szóval ezt is hamarabb csinálta, úgy mint a lányom.

Illetve már a babakocsiban is ültethetem?


2015. okt. 26. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha magától csinálja akkor sztem hagyd. A babakocsi még sok neki. Ott én nem ültetném.
2015. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vízszintes fekvésből ül fel egyedül? Ha igen, nem nagyon tudod nem hagyni. Babakocsiban én még nem ültetném.
2015. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha magától felül, és le tud feküdni ha szeretne (általában ez eleinte elég nehezen megy nekik, erre figyelni kell), akkor hagyd.


Természetesen nem szabad párnákkal kirakni körben a hátát, hogy ne boruljon el, hanem úgy kell lerakni, hogy amikor elborul, akkor ne üsse meg magát (érdemes több réteg puha takaróra fektetni).

2015. okt. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hasizomból komplett képtelenség, hogy fel tudjon ülni, azt 3-4 éves gyerekek tudnak csak.

miből ül fel? kúszásból, mászásból? ha igen, akkor nem gond hagyjad.


ha valamibe belekapaszkodik (beléd, babakocsiba stb), az nem magától felülés, hanem segítséggel, azt tényleg ne hagyd, mert árthat a gerincének.

szóval amit magától csinál, azt lehet hagyni. ha segítséggel, az árthat.

2015. okt. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!