Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babám mindenképpen...

4 hónapos babám mindenképpen ülni akar. Hagyjam?

Figyelt kérdés
Ha hanyatt fekszik emeli a fejét, amennyire tudja, ha félülő helyzetben van húzza fel magát ülésbe és úgy is maradna, csak dől jobbra-balra. hagyjam, hogy próbálkozzon vagy túl gyenge még a gerince ehhez?
2010. febr. 26. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

na hát nekem ugyanez a gondom...én most ezért pakoltam el 2 hete a pihenőszéket, mert húzta fel magát benne, rossz volt nézni..így én most csak a habtapin lefektetve teszem, forog mindkét irányba de kúszni meg nem tud még, így hamar sírás lesz a vége, ha ölben van akkor is erőlködik felfelé de igyekszem minél többet a földön tartani.

Nekem nagyon furcsa hogy így erőlteti a dolgot:) Az első babám kb. 7 hós volt mire felült, szóval hmmm. mindenhol azt hallom,hogy káros a gerincének ültetni.

2010. febr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem amit a baba saját magától csinál és nincs erőltetve az nem baj nem káros neki.Az én babám 7hós de mindent tök korán csinál.Van aki le is hurrog mért engedem?De egy kis babát hogy tilthat le az ember? ÉN babám meg állni akar folyton de a dokik azt ondták ne engedjem Nehéz ügy..
2010. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na ettől félek én is, hogy árt a gerincének. Nem bír nyugton maradni. Igazáól ő végig mosolyog, mikor csinálja, de én nem tartom ám valami viccesnek.
2010. febr. 26. 21:45
 4/8 A kérdező kommentje:
kedves 2. Köszönöm neked is a választ. Barátnőm lánya is 7 hónaposan állt fel, azóta is mindenhol fel akarja húzni magát. Ő hagyja. Bár elég nehéz ügy ez, mert ha a védőnő azt mondja hagyd, hogy csinálja a doki tuti az ellenkezőjét mondja. Aztán légy okos. :)
2010. febr. 26. 21:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. 4 hónapos kora óta az én babám is ezt csinálja, ha kézben van folyton húzná fel magát, majd 4,5 hónaposan már hasizom gyakorlatot is csinál (pont most írtam ki kérdésnek). Ha magától csinál bármit, azt hagyhatod, de Te ne ültesd. Nem szabad felhúzni ülni (csak 1szer-1szer hogy erősödjön) de úgy hagyni nem szabad, csak ha már maga fel tud ülni. Bármi amit maga csinál, azt lehet hagyni.

Sok boldogságot!

2010. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd ülni. Persze, hogy ülni szeretne, mert már unja a hónapok óta tartó fekvést. Tetszik neki, hogy más szemszögből látja a világot. Tornáztatni szabad, ülő helyzetbe felhúzni, de még ne ültesd. Majd ha eljön az ideje, felül majd magától.
2010. febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Hello lányok! Mindenki azt írta, amin mi átmentünk. Ülni akart, ültettem (persze nem magától, az ölembe tettem, így ha elfáradt, hátradőlt).

Állni akart, engedtem neki. Menni akart, hát legyen. Viszont kimaradt a kúszás nála, na meg a hinta-palinta kutyapózban és forogni valamint egyedül felülni is majdnem 1 évesen sikerült.

Csak a picidre figyelj és ne hallgass másra (doki,védőnő).

2010. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Csak azt csinálja, amit magától tud. Az én babám kapaszkodva korán felült. Viszont csak forgott és ült hónapokon keresztül, és emiatt 9 hós koráig még csak nem is kúszott. A gyógytornász azt mondta, úgy élvezhette az ülést, hogy a kezét és a lábát keveset erősítette. Persze ha már ült , nem akartam kiszúrni vele, hogy mindig visszanyomjam...Nehéz dolog.
2010. febr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!